Ateinančių metų garbei – fejerverkas Klaipėdoje

Planuojantiems naujametinius fejerverkus stebėti iš Teatro aikštės derėtų žinoti, kad ir šiemet ši vieta yra paskelbta zona be pirotechnikos (apie tai įspėja ir specialūs ženklai Teatro aikštėje).
Eglutė 1693 2000

Planuojantiems naujametinius fejerverkus stebėti iš Teatro aikštės derėtų žinoti, kad ir šiemet ši vieta yra paskelbta zona be pirotechnikos (apie tai įspėja ir specialūs ženklai Teatro aikštėje).

Klaipėdiečių ir miesto svečių saugumo vardan, kaip ir ankstesniais metais, čia nebus leidžiama naudoti pirotechnikos priemonių, net jei tai būtų vadinamosios šaltosios ugnelės.

 

Na, o nespėję pasigėrėti gražiausioms metų šventėms pasipuošusia Klaipėda tam turi dar keletą dienų.

Gruodžio mėnesį nesilankę Teatro aikštėje ir nematę išskirtinio uostamiesčio kalėdinio – naujametinio renginio – muzikos ir šviesos instaliacijos „Legendos šviesa“, dar gali spėti jį pamatyti artimiausiomis dienomis.

Bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir latvių kompanijos projektas su poezijos, muzikos ir šviesų šokyje atgyjančia uostamiesčio legenda Taravos Anike bus demonstruojamas iki 2019 m. sausio 1 d. (antradienio). Instaliacijos demonstruojamos kiekvieną vakarą nuo 18 iki 20.30 val. (maždaug kas pusvalandį).

Šventinio apšvietimo girliandų gijos, sudarančios žvaigždėto dangaus iliuziją, dekoratyvūs vazonai su šviečiančiais burbulais, spalvingi skanėstų ir šiltų gėrimų nameliai Teatro aikštėje bus iki Trijų Karalių šventės sausio 6 d.

Idėja laisvalaikiui su draugais ar bičiuliais: ilgus tamsius žiemos vakarus sutrumpins pasivaikščiojimai besigėrint šventine miesto puošyba.

Išskirtinė šventinių promenadų vieta vis dar yra ir magiška gyvų, išpuoštų eglučių giraite tapusi Atgimimo aikštė, kurią savo šviečiančiais sparnais apgaubė didžiulis angelas.

Dar viena šventinė sala Klaipėdos senamiestyje – buvusios Švento Jono bažnyčios aikštė. Čia tikrąją Kalėdų istoriją pasakoja menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės miestui dovanota lėlių paroda, atkurianti Jeruzalės gyvenimą tuo laiku, kai pasaulį išvydo Išganytojas. Paroda-prakartėlė keičiasi pagal biblijinę chronologiją: Kalėdų naktį, kaip ir dera, čia „gimė“ svarbiausias žmonijos kūdikėlis, o Trijų Karalių dieną jo pasveikinti „atvyks“ išminčiai.

Sutinkant Naujuosius, kaip ir kasmet, virš miesto gaus Klaipėdos kariliono varpai.

Tradiciškai Naujųjų sutikimui gruodžio 31-osios vidurnaktį senamiestyje nugriaudės šventinis fejerverkas. Jis bus šaudomas iš istorinės miesto vietos – piliavietės ir bus matomas iš Teatro aikštės, kuri, kaip minėta, yra paskelbta zona be pirotechnikos.

 

Su geriausiais linkėjimais,

VšĮ „Klaipėdos šventės“,

www.klaipedossventes.lt

 

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.