Į Teatro aikštę atgabenta karališka eglė

Šiandien, likus vos savaitei iki Kalėdų eglutės įžiebimo šventės, į uostamiesčio Teatro aikštę atgabenta įspūdinga gražuolė – tikra, mišku kvepianti, sidabrinė eglė, kuri kitos savaitės pradžioje apsigaubs girliandų šydu, o visu savo grožiu sušvis jau gruodžio 1-ąją, per Kalėdų eglutės įžiebimo šventę.
YTF0602 2000

Šiandien, likus vos savaitei iki Kalėdų eglutės įžiebimo šventės, į uostamiesčio Teatro aikštę atgabenta įspūdinga gražuolė – tikra, mišku kvepianti, sidabrinė eglė, kuri kitos savaitės pradžioje apsigaubs girliandų šydu, o visu savo grožiu sušvis jau gruodžio 1-ąją, per Kalėdų eglutės įžiebimo šventę.

Klaipėdoje, Upelio gatvėje, gyvenančių Raimondos ir Dariaus Kivilių užauginta eglė – be didesnių  diskusijų nukonkuravo kitas 9-ias geros valios žmonių pasiūlytas kandidates į svarbiausiosios miesto Kalėdų eglės titulą.

Penktą dešimtmetį įpusėjusi,12 metrų aukščio, 2,1 tonos sverianti eglutė iš savojo kiemo, kuriame užaugo, buvo išlydėta taip, kaip tikėjosi šeimininkai, – karališkai. Kalėdų eglė susilaukė didžiulio dėmesio – tokio žiniasklaidos atstovų susidomėjimo uostamiestyje gali tikėtis tik išskirtinė viešnia. Kalėdų eglės pasitikti bei padėkoti ją užauginusiems žmonėms atvyko ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Ne tuščiomis – kaip ir praėjusiais metais, miesto vadovas už padovanotą miestui eglę įteikė simbolinę dovaną – eglutės sodinuką vazone.

Raimonda Kivilienė prisipažino, kad sprendimas atsisveikinti su sodybos puošmena, kurią pasodino dar jos tėvai, šeimai buvo nelengvas. Ypač eglės gailėjo užsienyje gyvenanti ir progos atsisveikinti su ja neturėjusi 23-ejų metų Kivilių dukra Laura.

„Nusprendėme, kad mūsų išpuoselėta eglė turi iškeliauti kaip karalienė, puošti Klaipėdos miestą, džiuginti jo gyventojus“, – sakė sodybos šeimininkė. Beje, padovanoti medį R. ir D.Kiviliai siūlė jau pernai, bet tuomet Kalėdų egle buvo išrinkta kita žaliaskarė iš tos pačios Upelio gatvės.

Ponas Darius palinkėjo, kad Klaipėda išlaikytų jau trečius metus gyvuojančią patirtį pagrindinę miesto aikštę puošti tikra, gyva egle: „Kokia ji bebūtų – tegu ir su kreiva šakele, Kalėdų eglė turi būti tikra, ne dirbtinė!“

„Treti metai iš eilės Klaipėda laikosi gražios tradicijos, kad tikros Kalėdos įmanomos tik su tikra, gyva eglute. Šiai tradicijai nenusižengta ir šiais metais, – sakė Klaipėdos meras V.Grubliauskas. Anot jo, gyvos Kalėdų eglutės idėja išjudina klaipėdiečius, skatina visuomeniškumą ir bendruomeniškumą. „Šiemet buvo pasiūlyta dešimt eglučių, vadinasi, dešimt šeimų buvo pasirengusios savąsias eglutes padovanoti miestui. Tai – tikras kalėdinio dosnumo gestas“, – džiaugėsi meras V.Grubliauskas.

Eglutės kirtimu, pakrovimu į specialų jai vežti skirtą transportą rūpinosi UAB „Klaipėdos želdiniai“. Bendrovė pasirūpins ir medžio augimo vietos sutvarkymu Kivilių kieme. Kretingos miškų urėdija eglutei pervežti skyrė specialų sunkvežimį. Ypatingą krovinį per visą miestą lydėjo Kelių policijos pareigūnai. Aukštaūgės  įtvirtinimu Teatro aikštėje jau trečius metus iš eilės rūpinosi bendrovės VVARF darbuotojai. Girliandomis eglutę papuoš UB „Gatvių apšvietimas“.

Išauginta mylinčiuose namuose ir padovanota, kad teiktų kalėdinį džiaugsmą visiems klaipėdiečiams ir miesto svečiams, Kalėdų eglutė Teatro aikštėje reziduos, kaip įprasta, iki Trijų Karalių.

Kalėdinių renginių organizatoriai – VšĮ „Klaipėdos šventės“ dėkoja visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.