JŪROS ŠVENTĖ: KINO SKVERAS SUGRĮŽTA Į DIENOVIDŽIO AIKŠTĘ

Jūros šventės naujienos
SONY DSC

Liepos 27–29 dienomis visi Lietuvos keliai veda į Klaipėdą – čia prasideda 59-oji Jūros šventė. Daugybę meno sričių apjungianti, nuo 1934 m. uostamiestyje rengiama šventė ir šiemet daug dėmesio skirs kinui. Šventės išvakarėse, liepos 26-ąją, ketvirtadienį startuoja visų pamėgta erdvė – KINO SKVERAS. Telekomunikacijų bendrovės „Balticum“ pristatoma ir kūrybinių „Kino pavasario“ pajėgų įkvėptas KINO SKVERAS, tris vakarus leis mėgautis geriausiais, lietuviškai įgarsintais, šių metų „Kino pavasario“ filmais. Čia skambės ir jaunų šalies atlikėjų muzika.

Liepos 26–29 d. Dienovidžio skvere „Kino karavanas“ parodys populiariausius šių metų „Kino pavasario“ filmus: komediją „Tyli naktis“, dramą „Kandelarija“ ir lietuvių trumpametražius filmai.

Kino skvero vakarus pradės muzikinė programa: atlikėjas Karolis Rupkus, muzikinės grupės „Sisters on Wire“, „Black Water“, o užbaigs, kaip jau minėta, milžiniško populiarumo kiekvieną rudenį sulaukiančios „Kanų liūtų“ reklamos.

Lenkų Kūčios ir Kubos ritmai
Jūros šventės kino vakarus pradės lietuvių trumpametražių filmų seansas, kuriame bus galima pamatyti Venecijos kino festivalyje pristatytą, geriausią šių metų šalies trumpametražį filmą – Lauryno Bareišos režisuotą „Pirtį“, taip pat „Kino pavasario“ perspektyviausiu režisieriumi pripažinto, „Sidabrinei gervei“ nominuoto Tito Lauciaus šmaikštų trumpuką „Gyvatė“ ir festivalio žiūrovų mėgstamo režisieriaus Gedimino Šiaulio naują filmą „Šviesa“. Šis kūrėjas žiūrovams pažįstamas iš filmo „Kaukai“. Su Kino skvero žiūrovais Klaipėdoje susitiks režisieriai L. Bareiša, T. Laucius ir prodiuserė Klementina Remeikaitė.

Juoktis privers – „Tyli naktis“. Lenkų šeimos portretas Kūčių vakarą šiame Piotro Domalewski filme labai panašus į mūsų, lietuvių. Ar sugebėsime priimti atspindį lenkiškame veidrodyje ir iš to drauge nuoširdžiai pakikenti? Pagrindinį vaidmenį sukūrė praėjusiais metais „Kino pavasaryje“ viešėjęs garsus lenkų jaunosios kartos aktorius Dawidas Ogrodnikas („Paskutinė šeima“).

Drama „Kandelarija“ nukelia į 1991-ųjų Havaną. Po Šaltojo karo pabaigos ir Tarybų Sąjungos iširimo Kuboje įsigalioja griežtas prekybos embargas. Tik 75-erių Kandelarijos ir metais vyresnio Viktoro gyvenimas lieka toks pat. Rutiną nutraukia Kandelarija, parsinešusi darbe rastą vaizdo kamerą. Pora smalsiai eksperimentuoja, mėgina nufilmuoti akimirkas, kai patys šoka, bučiuojasi ir mylisi. Jie atgaivina užgesusios meilės kibirkštį ir taip įsijaučia į aistringus žaidimus, kad pamiršta visas gyvenimo problemas, tačiau, jos vis tiek pasiveja naujai vienas kitą įsimylėjusių senukų porą.

PROGRAMA

Liepos 26 d., ketvirtadienis

 • 21.00–22.00 Atlikėjas Karolis Rupkus su grupe
 • 22.20–23.00 Lietuvių trumpametražiai filmai ir susitikimai su kūrėjais:
  „Šviesa“ (rež. Gediminas Šiaulys, 7 min.)
  Gyvatė“ (rež. Titas Laucius, 18 min.)
  „Pirtis“ (rež. Laurynas Bareiša, 15 min.)
  Susitikimas su filmų kūrėjais T. Lauciumi, L. Bareiša, K. Remeikaite.
 • 23.30–01.30 Geriausios „Kanų liūtų“ reklamos

Liepos 27 d., penktadienis

 • 21.00–22.10 Grupė „Sisters on Wire“
 • 22.40–00.15 Filmas „Tyli naktis“ (rež. Piotr Domalewski)
 • 00.15–02.00 Geriausios „Kanų liūtų“ reklamos

Liepos 28 d., šeštadienis

 • 21.00–22.00 Grupė „Black Water“
 • 22.10–00.00 Filmas „Kandelarija“
 • 00.00–02.00 Geriausios „Kanų liūtų“ reklamos
Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.