JŪROS ŠVENTĖS IŠVAKARĖS: PASAULINĖ PREMJERA, KINAS IR METALINIAI SVEČIAI IŠ VOKIETIJOS (07 26)

Jūros šventės naujienos
Mobis Dikas 2 Sm

Nors oficialus 59-osios Jūros šventės startas liepos 27-ąją, jau rytoj, šventės išvakarėse, miestas nubus Jūros šventės nuotaika. Ketvirtadienį visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai sutiks Mobį Diką, mechaninius gyvius iš Vokietijos, žiūrės kiną, gaudys optimistus ir kartu su bardais skris į naktį.

Didžioji premjera – „Mobis Dikas“ piliavietėje
Liepos 26-ąją, Jūros šventės išvakarėse, į Klaipėdos piliavietę kviečia  vienas esminių šių metų šventės akcentų – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – išsiskiria įspūdinga scenografija, autorine muzika ir emocine įtaiga.

Spektaklis unikalus ir tuo, jog kartu su profesionaliais aktoriais išvysime ir Klaipėdos bendruomenę – vaikus, senjorus, sportininkus, kurie nuo liepos vidurio noriai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

„Visi labai užsidegę, noriai dirba, reaguoja į pastabas, patys sau kelia tikslus ir juos išpildo. Dvi savaites stebėjau vaikų ir senjorų atsidavimą – iš pradžių dideles abejones ar pavyks, ar pasiseks, tačiau paskutinių dienų repeticijos žymi tikrą pergalę su savimi. Labai džiaugiuosi, kad ypač nedrąsiai prisijungę senjorai labai greitai buvo „pagauti“ itališko temperamento ir tapo didelio projekto dalimi“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Nors spektaklis bus rodomas ir liepos 27, 28 dienomis, 21.00 val., šventės organizatoriai-projekto koprodiuseriai VšĮ „Klaipėdos šventės“, klaipėdiečius kviečia atvykti būtent liepos 26-ąją.

„Jūros šventės išvakarės – unikali galimybė mažesniame žmonių šurmulyje išvysti didžiąją šventės premjerą. Labai kviečiu visus klaipėdiečius būtent ketvirtadienį pirmiesiems išvysti spektaklį bei pasilikti sau galimybę su Mobiu Diku susitikti dar kartą, nes minčių ir įžvalgų, tikiu, čia atras kiekvienas“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Judanti 13 metrų ilgio ir 7 metrų pločio platforma spektaklio metu transformuojasi į laivą, paskui – žuvį, taip atverdama žmogaus fantaziją apie baltąjį banginį. Projekto generalinis rėmėjas – kompanija „Seafish Trade“. Liepos 26, 27, 28 d. 21.00–22.00. Vieta – Klaipėdos piliavietės aikštė.

Optimistus gaudys upėje
Jaunųjų buriuotojų „optimistų“ grupė valdžios, verslo ir laisvos sielos žmonėms metė iššūkį – suvaldyti pačią mažiausią jachtą „Optimist“. „Pagauk optimistą Dangėje“ varžybose sutiko dalyvauti tokie svarbūs Klaipėdai asmenys kaip – Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus, „Krasta Auto“ Klaipėdos filialo direktorius Algimantas Stanislauskas,  „Limarko“ generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris, Klaipėdos administracijos direktorius Saulius Budinas, Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė ir daugybė kitų iššūkio nepabūgusių klaipėdiečių. Azartiškas varžybas šventės svečiai galės stebėti tarp Biržos ir Pilies tiltų. Iššūkis – liepos 26 d., 18.00, Dangės upėje tarp Pilies ir Biržos tiltų.

Bardų skrydis Smiltynėje
Ramiam vakarui, liepos 26 d., ketvirtadienį,  21.30 val. kviečia ir 5-asis bardų muzikos ir poezijos projektas „Skrydis į naktį“. Gurmaniškas muzikos ir poezijos vakaras savo ištikimus gerbėjus ir naujus klausytojus kviečia persikelti per marias – į Kuršių nerijos nacionalinio parko vasaros amfiteatrą Smiltynėje. Čia pasirodys Ieva Narkutė, grupė „Baltos varnos“, Giedrius Vaškys, eiles skaitys D.Molytė-Lukauskienė, D.Rekis, M.Rupšaitė, A.Laurutis. Renginiui numatyti specialūs keltų laikai. Iš Klaipėdos: 21.00, 22.00, 00.00, 01.00, iš Smiltynės 21.15, 22.15, 00.15, 01.15.

Mechaninių būtybių ganiava
Ketvirtadienio pavakarę, nuo 19 val., Karskronos aikštėje (prie Pilies tilto) sutiksime klajojančius svečius iš Vokietijos, mobilios teatro trupės „Foolpool“ gyvūnus. Spektaklis-pasivaikščiojimas „Mechaninių būtybių ganiava“ nustebins kūrėjų išmone – kaip niekam nereikalingus daiktus galima prikelti naujam gyvenimui. Šeši gyvūnai milžinai – nerangūs, girgždantys Jūros šventės svečiai. Grupės pasirodymus Jūros šventei dovanoja Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC).  Kitomis šventės dienomis šeši keisti gyvūnai  „ganysis“ prie skulptūros „Neringa“ žolynus.

„Kino skverą“ atidarys klaipėdiečiai


Ramesnį šventės ritmą „gaudančius“ Jūros šventės svečius, jau liepos 26-ąją, Jūros šventės išvakarėse, kinas pakvies į Dienovidžio aikštę. Telekomunikacijų bendrovės „Balticum“ pristatomas skveras, tris vakarus leis mėgautis geriausiais, lietuviškai įgarsintais, šių metų „Kino pavasario“ filmais.

Jūros šventės „Kino skverą“ atidarys klaipėdietis Karolis Rupkus, kuris su gyvo garso grupe padovanos autorinės muzikos vakarą. Po jo – lietuvių trumpametražių filmų seansas, kuriame geriausias šių metų šalies filmai – Lauryno Bareišos „Pirtis“, taip pat „Kino pavasario“ perspektyviausiu režisieriumi pripažinto, „Sidabrinei gervei“ nominuoto Tito Lauciaus šmaikštus trumpukas „Gyvatė“ ir festivalio žiūrovų mėgstamo režisieriaus Gedimino Šiaulio naujas filmas „Šviesa“. Su Kino skvero žiūrovais Klaipėdoje susitiks režisieriai L. Bareiša, T. Laucius ir prodiuserė Klementina Remeikaitė.

Azarto mėgėjams – ralis ant bėgių
Jūros šventės įžangai – „Lietuvos geležinkelių“ pristatomas drezinų ralis. Greičio, adrenalino ir azarto kupinų varžytuvių startas – rytoj, 18 val. Drezina – tai savaeigis geležinkelio vežimėlis, skirtas važiuoti bėgiais ir pervežti žmones (paprastai geležinkelio darbininkus), apžiūrėti bėgius ar kitiems tarnybiniams reikalams.

Sprinto rungties atkarpa – 100 metrų. Komandą sudaro 2 lenktynininkai-sprinteriai ir vienas stūmikas: du komandos nariai pumpuoja dreziną, vienas išstumia.  Komandos gali būti mišrios, dalyvių amžius – nuo 18 metų. Tokie drezinų raliai yra itin populiarūs užsienio šalyse. Varžybos vyks – Klaipėdos geležinkelio stotis, Priestočio g. 1.

Vaikams – Burinuko jūra, nykštukų miestelis ir atrakcionai
Jau rytoj startuos ir Jūros šventės pramogos vaikams. „Skonių fiestos“ erdvėje – Piliavietės automobilių stovėjimo aikštelėje, lauks jūriški žaidimai. Burinuko jūra tilps baseine, bet joje vyks intensyvi laivyba. Statyti ir valdyti laivus vaikams padės patyrę animatoriai- laivadirbiai. Dienovidžio skvere, kol tėveliai vakaros klausydami muzikos ar žiūrėdami filmus, jų atžalos turės galimybę laiką leisti specialioje erdvėje vaikams – Nykštukų miestelyje. Vaikai jame galės susikurti aplinką – nuspalvinti kartotinius namelius, iš kartoninių kaladėlių sukurti dekoracijas ar tiesiog smagiai bendrauti su bendraamžiais prie nykštukiškų stalelių. Su vaikais laiką leis animatoriai. Nykštukų miestelis veiks liepos 26, 27, 28 d. 20.00–23.00 val.
Pramogų nestokojantis atrakcionų parkas įsikurs pakeliui į Kruizinių laivų terminalą, Priešpilio g.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.