JŪROS ŠVENTĖS IŠVAKARĖSE – PASAULINĖ PREMJERA „MOBIS DIKAS“

Jūros šventės naujienos
Domas Rimeika 2 Sm

Liepos 26-ąją, Jūros šventės išvakarėse, į Klaipėdos piliavietę kviečia  vienas esminių šių metų šventės akcentų – spektaklis-legenda „Mobis Dikas“. Bendras VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Italijos teatro „Teatro dei Venti“ projektas – išsiskiria įspūdinga scenografija, autorine muzika ir emocine įtaiga.

Spektaklis unikalus ir tuo, jog kartu su profesionaliais aktoriais išvysime ir Klaipėdos bendruomenę – vaikus, senjorus, sportininkus, kurie nuo liepos vidurio noriai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse.

„Visi labai užsidegę, noriai dirba, reaguoja į pastabas, patys sau kelia tikslus ir juos išpildo. Dvi savaites stebėjau vaikų ir senjorų atsidavimą – iš pradžių dideles abejones ar pavyks, ar pasiseks, tačiau paskutinių dienų repeticijos žymi tikrą pergalę su savimi. Labai džiaugiuosi, kad ypač nedrąsiai prisijungę senjorai labai greitai buvo „pagauti“ itališko temperamento ir tapo didelio projekto dalimi“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Nors spektaklis bus rodomas ir liepos 27, 28 dienomis, 21.00 val., šventės organizatoriai-projekto koprodiuseriai VšĮ „Klaipėdos šventės“, klaipėdiečius kviečia atvykti būtent liepos 26-ąją.

„Jūros šventės išvakarės – unikali galimybė mažesniame žmonių šurmulyje išvysti didžiąją šventės premjerą. Labai kviečiu visus klaipėdiečius būtent ketvirtadienį pirmiesiems išvysti spektaklį bei pasilikti sau galimybę su Mobiu Diku susitikti dar kartą, nes minčių ir įžvalgų, tikiu, čia atras kiekvienas“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Hermano Melvilio romano pagrindu pastatytas, įvairias disciplinas (teatrą, cirko meną, šokį, muziką) apjungiantis spektaklis „Mobis Dikas“ sujungia praeitį ir dabartį, Italiją ir Lietuvą bei tyrinėja specialias temas, aktualias nūdienai: migracija – kelionė, nepažįstamų kraštų stereotipai, drąsa peržengti nežinomas ribas, kad pasiekti trokštamą pakrantę, „kito“ ir „kitokio“ baimė,  visuotinis susvetimėjimas.

Judanti 13 metrų ilgio ir 7 metrų pločio platforma spektaklio metu transformuojasi į laivą, paskui – žuvį, taip atverdama žmogaus fantaziją apie baltąjį banginį. Projekto generalinis rėmėjas – kompanija „Seafish Trade“.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.