KALĖDINIAM ĮKVĖPIMUI – IŠSKIRTINĖS EKSKURSIJOS

Jūros šventės naujienos
Leliu Paroda Prakartele

Šventasis Jeruzalės miestas – koks jis buvo prieš daugiau nei 2000 metų? Apie ką kalbėjosi žmonės, ką valgė, ko nemėgo, kokia buvo ten gyvenusių žmonių religija, papročiai, kokia profesija buvo labiausiai nemylima? Apie tai jums pasakos gidė Monika Vasylienė kviečianti susitikti ir aplankyti Aidos Raimondos Pečeliūnienės rankomis sukurtame senajame mieste, atgijusiame Teatro aikštėje.

 Prieš savaitę kalėdinių renginių sąrašą Klaipėda papildė įspūdingu projektu. Šalia Teatro aikštės kalėdinės eglutės įsikūrė įspūdinga, net 12 metrų ilgio lėlių paroda „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“. Palikusi be žado ir suintrigavusi, iki smulkiausių detalių apgalvota, į vieno miesto istoriją apjungianti 124 žmonių ir 45 gyvūnų figūrėles, anot parodos lankytojų – neleidžia tiesiog praeiti pro šalį.

„Parodą būtų galima pildyti ir pildyti – eiti tai viena gatve tai kita ir išgirstum vis kitą istoriją, sutiktum kitus Jeruzalės žmones. Iš pradžių galvojau, kad pakaks pusė tiek, tačiau tuomet supratau – kiek daug dar trūksta. Nėra nieko atsitiktinio ar nereikšmingo – alyvuogės čia tokios, kokios buvo anuomet, kruopos ir žemė, indai ir veidai – viskas mena unikalią istoriją. Nors augalai atkeliavę iš Mingės kaimo – jų spalvos ir faktūra beveik identiška nederlingos Jeruzalės žemės augalijai“, – parodos autorė Aida Raimonda Pečeliūnienė.

Parodoje – 12 senojo miesto gyvenimo epizodų, du iš jų parodą papildys per ŠV. Kalėdas ir Trijų karalių dieną.

IŠTRAUKA IŠ EPIZODO „MIESTAS-LEGENDA: KEDRONO SLĖNIS, ALYVŲ KALNAS“
Jeruzalė – viena paslaptingiausių ir įdomiausių vietų mūsų planetoje. Tai miestas, apjuostas dviejų metrų storio, penkių tūkstančių metų senumo sienomis, pastatytomis iš tašyto baltojo akmens luitų, nenaudojant rišamojo skiedinio. Jeruzalė pakeri ir užburia,  čia būdamas net ir šiandien prarandi realybės jausmą, nes  šioje pasaulio vietoje susijungia dabartis ir amžinybė. Čia jokia siena nėra tik siena, jokia gatvė – tik gatvė. Šio miesto istorija – viena turtingiausių ir  įdomiausių žemėje.

IŠTRAUKA IŠ EPIZODO „TURGAUS MARGUMYNAI“
Turgus – neatsiejama miesto gyvenimo dalis, su savo kvapais, šūkaliojimais, įkyriu prekių siūlymu, paukščių klyksmais, gyvulių bliovimu. Turgus – ideali vieta amatininkams pademonstruoti savo išmonę, tobulėjimą ir vietinę kultūrą. Žydai pieno produktų nemaišo su mėsos produktais: jų negalima dėti ant to paties stalo, mėsos negalima  pjaustyti tuo pačiu peiliu, su kuriuo pjaustomas sūris, namuose privalo būti atskiri indai, skirti mėsos ir pieno produktams, šie indai turi būti laikomi atskirose vietose.

IŠTRAUKA IŠ EPIZODO „AMATŲ LOBYNAS“
Dailidės amatas senas, kaip ir akmentašio. Saugodami savo namus, prekybos vietas, gyventojai užsakydavo medines duris, langines, atramas, stogines nuo kaitrių saulės spindulių.  Įkaitusi Palestinos žemė negailestingai degino basas kojas. Neužtekdavo tik apvynioti jas audinio juostomis. Paprastai batsiuvys gamino nesudėtingus odos juostelėmis sutvirtinamus sandalus. Bronzos atsiradimas amatuose leido žmonėms sukurti metalinius daiktus, kurie buvo daug geresni už prieš tai turėtus iš medžio, plaušo ar odos. Bronzos gaminys buvo brangus, puošnus, ilgaamžis.

Gruodžio 16, 17, 23, 25, 26 ir sausio 6 d., parodos rengėjai ir profesionali gidė Monika Vasylienė kviečia nusikelti į šventąjį miestą, aplankyti kiekvieną parodos epizodą ir pajusti tikrą, autentišką to krašto gyvenimą prieš daugiau nei 2000 metų. Bilietus į ekskursijas įsigykite www.internetu.lt

Savaitgalį mieste nestigs kalėdinių renginių

Gruodžio 15 d., 18 val., palydint jubiliejinius – 500-uosius Reformacijos metus, Šv. Jono bažnyčios aikštėje, šalia šviečiančios stilizuotos prakartėlės-kubo, skambės renginio partnerio – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenės dovanojamas kalėdinis koncertas su Klaipėdos Brass Kvintetu. Šventinės muzikos koncertas klaipėdiečius į buvusią bažnyčią kvies ir šeštadienį – gruodžio 16 d. 16 val. Iš karto po kalėdinių Klaipėdos Brass Kvinteto melodijų, 17 val. čia vyks jau tradicine tapusi akcija – „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“. Pasitinkant gražiausias žiemos šventes, pabūti kartu su savo artimaisiais, draugais ir kolegomis bei įžiebti simbolinį Kalėdų žibintą, kviečia Klaipėdos demokratinė moterų kolegija ir klubas „Myliu save ir…taškas“.

Tiesa, šeštadienį Teatro aikštė vilios ne tik šviečiančia eglute ar išskirtine paroda – 12 val. išlaikydami gražią tradiciją, žuviene vaišins Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija. Žuvienės virimas – jau šešioliktąjį kartą vykstantis tradicinis prieškalėdinio laikotarpio renginys.

Savaitgalis džiugins ir sporto mylėtojus. Sekmadienį, gruodžio 17 d., Lietuvos verslo kolegija jubiliejinį – penktąjį kartą organizuoja labdaringą bėgimą  „Padovanok senjorams Kalėdas“. Renginio metu visos surinktos lėšos bus skirtos Maltiečiams. Registracijos pradžia – 11 val., renginio pradžia – 13 val. Dalyvių lauks Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata, šventiškiausio ir originaliausio bėgiko aprangos nominacija. Šį kartą trasos ilgis – 2017 žingsnių Klaipėdos senamiesčiu: Turgaus g. 21 – Tiltų g. – Liepų g. –  Danės g. – Tiltų g. –  Turgaus g. 21.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.