KALĖDŲ LAUKIMAS KLAIPĖDOJE PRADĖTAS NUŠVITUS AUKSINIAM EGLUČIŲ DUETUI

Jūros šventės naujienos
Eglė M 4688 Sm Sm

Klaipėda pradėjo Kalėdų laukimą ir šventinių renginių mėnesį. Šeštadienio vakarą dangų nušvietus spalvingiems fejerverkams, įžiebta Teatro aikštės eglutė, o virš klaipėdiečių galvų suspindo daugiau nei 4 tūkstančių lempučių „žvaigždynas“. Tuo pat metu Atgimimo aikštėje suspindo auksu tviskantis, dirbtinis Kalėdų medelis. 

 Saulėtas ir šiltas šeštadienis klaipėdiečius iš namų viliojo anksti – Teatro aikštėje įsikūrusi kalėdinė mugė jau nuo vidurdienio traukė pirmuosius lankytojus. Nauji, ryškūs ir Europos didmiesčių kalėdines muges primenantys, keptų riešutų, karštos kakavos ir meduolių kvapais viliojantys kalėdiniai nameliai, nepaliko abejingų.

Tačiau vis dėlto, svarbiausias gruodžio 2-osios momentas, laukė vakare. Jau sutemus, Teatro aikštėje susirinkusiems nekantriai laukiant didžiojo stebuklo, šventinį vakarą pradėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Šį kartą miesto šeimininkui patikėtos dvi svarbios užduotys – ne tik paskelbti žiemos švenčių pradžią, bet ir pasveikinti kultūros sostinės titulą perimančią Marijampolę. Savo kalboje Klaipėdos meras linkėjo perduoti-skleisti-nešti-dalintis, kad neužšaltų, pajusti tikrą Kalėdų dvasią ir nebijoti gerumo, nuoširdumo kiekvienoje dienoje… Miesto šeimininkas akcentavo, jog Klaipėda ir toliau privalo likti kunkuliuojančio kultūrinio gyvenimo uostu.

Netrukus oficialią ceremoniją pakeitė klaipėdietiška muzikinė dovana su žinomais miesto atlikėjais ir grupėmis. Pirmasis šventinį vakarą pradėjo ir rokeriška romantika pasveikino grupės „Royce“ vokalistas Ilja Gun, atlikęs vieną žinomiausių grupės dainų „Coming Home“. Netrukus scenoje pasirodė Kristina Jatautaitė su daina „Christmas Song“, kalėdinės nuotaikos nestokojo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas atlikęs  „Santa Clous is comming to town“. Koncertą vainikavo klaipėdiečių merginų grupė „Golden Age“ šmaikščiai Kalėdoms paprašiusios begemoto ir atlikusios „I Wonna Hipopotamus For Christmas“.

 Aikštėje pasigirdus šnabždesiui „Tikėk, kad stebuklai mūsų neaplenktų“, netruko pasirodyti ir Kalėdų Senelis.

„Kas čia minėjo stebuklus??? Jūs? Argi Kalėdų Senelis stebuklas? Tai pati tikriausia tikrovė. Tokia pat kaip diena ir naktis, kaip jūs – mamos, tėčiai, vaikai, kaip Kalėdos. Girdžiu jūsų dainas, mano mieli klaipėdiečiai. Jaučiu jūsų džiaugsmą ir pasididžiavimą ypatingais miestui metais. Jūs nusipelnėte pačių didžiausių dovanų – gerumo, meilės, šilumos, sveikatos, atjautos ir pačių nuostabiausių Kalėdų švenčių“, – sveikino Kalėdų Senelis.

Susirinkusiems nekantraujant, suskambo ir šių Klaipėdos kalėdiniu himnu tapęs kūrinys – prie Kalėdų Senelio prisijungė scenoje jau buvę solistai. Dangų nušvietus spalvingiems fejerverkams, įžiebta klaipėdiečių – Lolitos ir Albino Gedminų dovanota, Teatro aikštės eglutė, o virš klaipėdiečių galvų suspindo daugiau nei 4 tūkstančių lempučių „žvaigždynas“, kuris anot renginio organizatorių, viso šventinio laikotarpio metu turėtų atkartoti žvaigždėtą ir stebuklams įkvepiantį dangų.

Tuo pat metu, Atgimimo aikštėje nušvito karkasinė eglutė, kuri šiais metais tapo auksine. 20 metrų aukščio, 3400 auksinių egliškių apkaišyta eglutė, viso šventinio laikotarpio metu šildys ir papildys žiemiškos saulės stygių. Tai autorinis „Švenčių studijos“ projektas, sukurtas klaipėdietės dizainerės Rūtos Bučytės ir dizainerio Dominyko Koncevičiaus.

Kalėdų šviesa nušvito ne tik Teatro ir Atgimimo aikštės, bet visas uostamiestis – tuo pačiu metu, kai buvo įžiebtos Kalėdų eglės, įsižiebė ir visi miesto papuošimai.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.