KLAIPĖDA – SVETINGAS BURLAIVIŲ UOSTAS: „BALTIC SAIL“ NARIŲ SUSITIKIMAS

Jūros šventės naujienos
Baltic Sail Nariu Atstovai Sm

Įkvepiantys didieji burlaiviai Klaipėdos uoste – miesto vizija ir siekiamybė viso šiltojo sezono metu. Nuoseklus darbas ir kryptingi miesto vadovų sprendimai, vis dažniau Klaipėdai suteikia galimybę didžiuotis tampant ne tik tarpiniu, bet ir starto ar finišo uostu gražiausiems pasaulio burlaiviams.

„Jau tampa gražia tradicija priimti dvi didžiųjų burlaivių regatas: „Tall Ships Races“, kuri Baltijos jūroje vyksta tik kas ketverius metus ir „Baltic Sail“, kurios burlaiviais džiaugtis galime kasmet. Buvimas įvykių centre, nenutrūkstamas darbas siekiant pritraukti didžiuosius burlaivius – Klaipėdos siekiamybė, todėl „Baltic Sail“ miestų narių veiklos plėtojimas ir bendradarbiavimas yra svarbus ir būtinas“, – sako Klaipėdos miesto mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

Balandžio 19-ąją, trečiadienį, Klaipėdoje vyksta pavasarinis 2018 m. „Baltic Sail“ komiteto narių susitikimas, kurio darbotvarkėje 16 klausimų. Susitikimo metu bus aptarimas „Baltic Sail“ narių dalyvavimas Lietuvos, Latvijos, Lenkijos nepriklausomybės atgavimo/ paskelbimo šimtmečio renginiuose, diskutuojama kaip pritraukti ir skatinti burlaivius kuo dažniau atplaukti į „Baltic Sail“ uostamiesčius. Numatomas burlaiviams „Draugiško uosto“ vardo suteikimo koncepcijos svarstymas. Privalomi susitikimo punktai – paramos burlaiviams skyrimas, ateinančių metų biudžeto ir jūrinių renginių kalendoriaus datų tvirtinimas bei kt.

„Klaipėdai nepaprastai svarbu išlaikyti ir gerinti įgytas pozicijas tradicinių bei istorinių laivų lankomų uostų žemėlapyje bei toliau aktyviai plėtoti kultūrinę partnerystę Baltijos jūros regione. Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ ypatingą dėmesį skiria jūrinės kultūros turizmo turizmo plėtrai ir tai jau duoda apčiuopiamų rezultatų – kasmet vis didesnio lankytojų susidomėjimo sulaukia kartu su partneriais rengiama simbolinės laivybos pradžią skelbianti uosto šventė „Klaipėdos laivų paradas“, vis dažniau ieškodami informacijos apie mūsų miestą į įstaigą kreipiasi ir pavieniai buriuotojai. Sėkmingai įgyvendinti „The Tall Ships Races“ ir „Baltic Tall Ships Regatta“ renginiai Klaipėdai suteikia ne tik patikimo, bet ir burlaiviams draugiško miesto vardą“,- sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Per metus vyksta du „Baltic Sail“ narių susirinkimai – pavasarį ir rudenį, kai aptariami įvykusių renginių rezultatai ir sudaromi planai ateinantiems metams. Rudeninio susitikimo vieta – Karlskrona, Švedija.

Klaipėdos miestas jau nuo 2009 metų yra „Baltic Sail“ sutarties narys, kurią yra pasirašę septyni Baltijos jūros uostamiesčiai: Rostokas, Ščecinas, Ryga, Gdanskas, Karlskrona, Nystedas ir Klaipėda. Uostamiesčių pasirašytos sutarties pagrindiniai tikslai – remti tradicinį buriavimą kaip Europos jūrinės kultūros paveldo dalį, aktyviai bendradarbiauti skatinant burlaivius atplaukti į miestų narių jūrines šventes ir sukurti jūrinio turizmo tinklą Baltijos jūros regione.

Po pasitarimo „Baltic Sail“ posėdžio dalyviai lankysis Lietuvos jūrų muziejuje.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.