KOVO 11-ĄJĄ KLAIPĖDA KVIEČIA IŠSKIRTINEI „LAUKIANČIO BILIETO“ IDĖJAI

Jūros šventės naujienos
MG 7320 Maza Sm

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, į Klaipėdos dramos teatrą kviečia šviesi „LAUKIANČIO BILIETO“ iniciatyva. Šį kartą šventiniame koncerte – talentingi pianistai, jaunieji Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai bei Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo su šveicarų atlikėju Bruno Bieri. Trečius metus vykstanti iniciatyva  – dovana jaunam žmogui, galimybė aplankyti geriausius kultūrinius renginius nemokamai.

RENGINIO LANKSTINUKAS (PDF)

 „Laukiantis bilietas“ – ir jūsų vaikui
„Nors idėja gyvuoja jau trečius metus, iki šiol klaidingai manoma, jog „laukiančiais bilietais“ pasinaudoti gali tik sunkiau besiverčiančių šeimų vaikai. Nemokamai pamatyti spektaklį ar pasiklausyti koncerto gali bet kuris vaikas ar paauglys iki 18 metų, nepriklausomai nuo šeimos finansinės padėties. Todėl dalyvaudami Kovo 11-osios koncerte, suteiksite galimybę pažinti kultūrą, keisti ateitį ne tik nepažįstamam, bet ir savo vaikui“, – sako idėjos sumanytojas VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Jaunatviška Kovo 11-oji prieš trejus metus Klaipėdai padovanojo išskirtinės muzikos koncertą „Nubusk pasikeitęs“, kuriuo pristatyta „laukiančio bilieto“ idėja. Anot organizatorių, VšĮ „Klaipėdos šventės“, „laukiančių bilietų“ idėja gimė kaip siekis užtikrinti, jog aukštoji kultūra būtų prieinama kiekvienam ją vertinančiam, ja besidominčiam jaunam žmogui. Visi šventiniam koncertui už pakvietimą paaukoti pinigai tampa „laukiančiais bilietais“ – galimybe  jaunimui iki 18 metų nemokamai lankyti kultūrinius renginius.

Kovo 11 d. 19 val. Klaipėdos dramos teatre koncertuos jaunieji pianistai Skaistė Kašėtaitė ir Lina Žutautaitė (LMTA), Pijus Pirogovas (Šilutės meno mokykla), Milda Daunoraitė (The Purcell School). Renginio vedėjas Vytautas Gerulaitis bei Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“, atlikėjas iš Šveicarijos Bruno Bieri.  

„Eidami į koncertą įprastai mes perkame bilietus. Šis koncertas ypatingas – kvietimą į koncertą įteikiame už 20 eurų auką, kurie po šventinio vakaro tampa „laukiančiais bilietais“. Pavyzdžiui, jei bilietas į teatrą kainuoja 8 eurus, už jūsų 20 eurų auką sukuriami 2 „laukiantys bilietai“, jei bilietas kainuoja 5 eurus – sukuriami net 4 „laukiantys bilietai“, – sako Romandas Žiubrys.

Jau trečią kartą „Laukiančio bilieto“ idėjos partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė ir Klaipėdos dramos teatras.

„Laukiančio bilieto“ iniciatyva – unikalus projektas, kuris suvienija uostamiesčio verslą ir miesto bendruomenę kilniam tikslui. Projekto filosofija – kad atkurtą, nepriklausomą Lietuvą kurtų išsilavinę jaunosios kartos žmonės. Savo indėliu padėkime Klaipėdos jaunimui siekti savo tikslų bei kurti miestą, didžiausiu ne tik pramonės, verslo, bet ir stambiausiu kultūros uostu“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinės įstaigos Klaipėdos koncertų salė direktorė Danutė Žičkuvienė.

Kiek „laukiančių bilietų“ papildys kasas, paaiškės po Kovo 11-osios koncerto, suskaičiavus surinktas aukas.  Aukoti ir rezervuoti kvietimus galite VšĮ Klaipėdos šventės biure, Turgaus g. 22-8. Informacija tel. 8 698 16053. 

Muzika burianti nuoširdumui
Pirmojoje, iškilmingo Kovo 11-osios koncerto „Nubusk pasikeitęs“ dalyje – talentingi jaunieji Lietuvos pianistai ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai. Šventinį vakarą Klaipėdos dramos teatre, virtuozišku grojimu pradės Skaistės Kašėtaitės ir Linos Žutautaitės duetas.

Skaistę Kašėtaitę vos ketverių į muzikos pasaulį atvedė mama Liudmila Kašėtienė. Baigusi Šilutės meno mokyklą, Skaistė mokėsi M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, dabar studijuoja Lietuvos muzikos ir meno akademijoje prof. Z.Ibelhaupto klasėje. S.Kašėtaitė yra daugelio svarbių nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatė. 2017 metais Skaistė pelnė Mažojo Šv. Kristoforo laureato vardą už muzikos pasiekimus.

Lina Žutautaitė mokėsi Kretingos meno mokykloje, Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje (V. Ruzgienės klasėje),  studijas tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. J.Karnavičiaus klasėje. Lina yra 11 tarptautinių, 2 nacionalinių konkursų laureatė.

Vakarą tęs Šilutėje gyvenantis dešimtmetis Pijus Pirogovas, kuris šiuo metu mokosi ir muzikuoja Šilutės meno mokykloje pas mokytoją Liudmilą Kašėtienę. Darbštus ir talentingas vaikas yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas, nuolat semiasi patirties meistriškumo pamokose. Nuo 2016 m. rudens Pijų globoja tarptautinis Michel Sogny fondas „SOS Talents“, jis yra nuolat kviečiamas į meistriškumo pamokas Paryžiuje.

Dar viena mokytojos Liudmilos Kašėtienės auklėtinė – Milda Daunoraitė. Mergaitė pianinu pradėjo groti būdama 6-erių, o šiuo metu mokosi Purcell muzikos mokykloje Londone mokytojo Justo Dvariono klasėje. Milda yra daugiau kaip 20 nacionalinių bei tarptautinių konkursų nugalėtoja.

Antroje koncerto dalyje – Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ ir Šveicarų atlikėjas Bruno Bieri.   „Intermezzo“ – tai penkių Lietuvos Nacionalinės filharmonijos artistų kolektyvas, nuolat ieškantis naujų muzikos formų ir spalvų, todėl jo repertuare įvairiausių stilių muzika nuo baroko iki roko.

Netikėtų spalvų šventiniam vakarui suteiks Šveicarų atlikėjas Bruno Bieri – aistringas žmogaus balso galimybių tyrinėtojas. Obertoninį ir pustoninį giedojimą derindamas su klasikiniu ir eksperimentiniu jodel atlikimu, B. Bieri atveria įstabų neatrastų garsų pasaulį. Kita Bruno aistra – Alpių ragas bei Šveicarijoje adaptuotas ir vien ten gaminamas akustinis instrumentas hangas. Virtuoziškos hango vibracijos dermėje su klasikiniais styginiais instrumentais koncerte nuskambės jaudinančiai ir nostalgiškai, pieš neatrastus kraštovaizdžius ir kvies panirti į šviesią muzikinę meditaciją.

PAAUKOTA
2017 m. „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukoti 2385 eurai, sukurti 524 „laukiantys bilietai“;
2016 m. „Laukiančio bilieto“ idėjai paaukota 3740 eurų, sukurti 874 „laukiantys bilietai“.

PROJEKTO  PARTNERIAI
2017 m. „Laukiančio bilieto“ partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė, Klaipėdos lėlių teatras bei Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras;
2016 m. „Laukiančio bilieto“ partneriais tapo Klaipėdos koncertų salė ir Klaipėdos dramos teatras;

Labdaringas koncertas „Nubusk pasikeitęs“, VYKS š.m. kovo 11 d., SEKMADIENĮ, 19 val. KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRE.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.