„LAUKIANČIO BILIETO“ IDĖJA – PO KAMPANIJOS „UŽ SAUGIĄ LIETUVĄ“ SKĖČIU

Jūros šventės naujienos
KL 157x250 Laukiantis Bilietas Spaudai Sm

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, į Klaipėdos dramos teatrą kviečia ypatingos muzikos koncertas, kuriame talentingi pianistai, jaunieji Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai bei Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ su šveicarų atlikėju Bruno Bieri. Išskirtinę „Laukiančio bilieto“ idėją pristatantis koncertas – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis. 

 „Visada prisimenu ir dažnai kartoju savo mokiniams Balio Dvariono žodžius: „…Aš tikiu muziko pašaukimu skleisti grožį, gėrį, harmoniją, auklėti žmogų, pakelti jį virš kasdienybės“. Todėl labai džiaugiuosi jaunųjų muzikantų galimybe prisijungti prie šios dalinimosi gerumu iniciatyvos ir dovanoti žiūrovams jaunatvišką polėkį, sielos džiaugsmą, kūrybiškumą, naujas idėjas ir vizijas… ir visa tai per Jos Didenybę Muziką“, – sako jaunųjų Kovo 11-osios koncerto talentų fortepijono mokytoja ekspertė Liudmila Kašėtienė.

 Kovo 11-ąją muzika kuria gerumą
Klaipėdiečių gerumo dėka miesto vaikai ir jaunimas jau trečius metus kultūrinius renginius gali lankyti nemokamai – pasinaudoję „Laukiančiu bilietu“. Tokią galimybę 2018-iesiems suteiks pakilus Kovo 11-osios koncertas „Nubusk pasikeitęs“, kuris šį kartą kviečia į Klaipėdos dramos teatrą.

Išskirtiniam Kovo 11-osios koncertui išskirtinį skambesį suteiks iš Vilniaus atvežamas aukščiausios klasės „Yamaha CFX“ koncertinis fortepijonas.

„Džiugu, kad savo indėliu prisidedame ne tik prie Kovo 11-osios, bet ir išskirtinės ir unikalios „Laukiančio bilieto“ idėjos. Koncertui pristatysime fortepijoną, kuris rudenį buvo naudojamas Rygoje tarptautiniame J. Vytuolo pianistų konkurse, kur konkursantai galėjo rinktis kuo groti. Net penki iš šešių finalistų rinkosi groti juo, o ne „Steinway“, – sako fortepijoną šventiniam vakarui dovanojančios kompanijos „Organum“ direktorius Dainius Sverdiolas.

 Šį kartą šventiniame Kovo 11-osiso koncerte – jauniesiems Lietuvos talentams paklūstančio fortepijono garsai ir Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ su šveicaru Bruno Bieri.

„Laukiantis bilietas“ – tai prasmingas ir unikalus projektas. Pakoregavę savo koncertinius ir įrašų planus esame laimingi galėdami dalyvauti šio projekto rėmimo koncerte,” – sako „Intermezzo“ meno vadovas, kūrinių autorius, violončelininkas Lionius Treikauskas.

Šveicarų muzikas Bruno Bieri į Klaipėdą atskrenda specialiai šiam koncertui. Atlikėjas yra aistringai ieškantis žmogaus balso spalvų. Jo vokaliniai gebėjimai, rodos, ieško žmogaus galimybių ribų – nuo obertoninio giedojimo iki žemo burdoninio tembro. Atlikėjas taip pat groja Šveicarijoje sukurtu melodiniu mušamuoju instrumentu hangu ir tradiciniu Šveicarų instrumentu Alpių ragu.

Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo su Bruno Bieri ir Lionium Treikausku įrašė 2 originalius kompaktinisu diskus, kurių leidybą rėmė Šveicarijos klasikos radijas „DRS2“. 2015 m. L. Treikauskas, įkvėptas Alpių grožio, subtiliai įpindamas nostalgiškojo lietuviškosios gamtos pajautimo gijų, parašė muziką spektakliui apie žymiausios Šveicarijos viršukalnės užkariavimą „The Matterhorn Story“. Spektaklis buvo vaidinamas už nugaros stūksant svarbiausiajam personažui – Materhorn viršukalnei, jos papėdėje įrengtoje scenoje.

Šio absoliučiai unikalaus muzikinio projekto kūriniai skambės Laukiančio bilieto iniciatyvos koncerte.

 Pirmojoje, iškilmingo Kovo 11-osios koncerto „Nubusk pasikeitęs“ dalyje – talentingi jaunieji Lietuvos pianistai ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai. Šventinį vakarą Klaipėdos dramos teatre, virtuozišku grojimu pradės Skaistės Kašėtaitės ir Linos Žutautaitės duetas. Vakarą tęs dešimtmetis Pijus Pirogovas bei Purcell muzikos mokyklos Londone studentė Milda Daunoraitė. Vakaro metu skambės M. K. Čiurlionio, B. Dvariono, Y. Nakada, W. A. Mozart, C. Saint-Saens, C. Debussy, A. Pieczonka, F. Chopin, R. Schumann kūriniai.

 „Laukiantis bilietas“ – visiems vaikams ir paaugliams
„Laukiantis bilietas“ – subtili ir nuoširdi, jaunų žmonių domėjimąsi kultūra skatinanti idėja. Norint prisidėti prie kilnios misijos tereikia ateiti į KOVO 11-osios koncertą. Auka už patekimą į iškilmingą vakarą virs vienu ar keliais laukiančiais bilietais, kuriais pasinaudoti galės visi vaikai iki 18 metų. Svarbiausias ir vienintelis „Laukiančio bilieto“ tikslas – supažindinti vaikus ir jaunimą su tikrąja kultūra ir taip formuoti šveisią mūsų valstybės ateitį. Po Kovo 11-osios koncerto, visi surinkti pinigai taps „laukiančiais bilietais“ ir savo lankytojų lauks Klaipėdos koncertų salės bei Klaipėdos dramos teatro kasose. Prieš metus „Laukiančio bilieto“ iniciatyvai paaukoti 2385 eurai, už kuriuos sukurti 524 „laukiantys bilietai“.

„Nors idėja gyvuoja jau trečius metus, iki šiol klaidingai manoma, jog „laukiančiais bilietais“ pasinaudoti gali tik sunkiau besiverčiančių šeimų vaikai. Nemokamai pamatyti spektaklį ar pasiklausyti koncerto gali bet kuris vaikas ar paauglys iki 18 metų, nepriklausomai nuo šeimos finansinės padėties. Todėl dalyvaudami Kovo 11-osios koncerte, suteiksite galimybę pažinti kultūrą, keisti ateitį ne tik nepažįstamam, bet ir savo vaikui“, – sako idėjos sumanytojas VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Labdaringas koncertas „Nubusk pasikeitęs“, VYKS š.m. kovo 11 d., SEKMADIENĮ, 19 val. KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRE.

Aukoti ir rezervuoti kvietimus galite VšĮ Klaipėdos šventės biure, Turgaus g. 22-8. Informacija tel. 8 698 16053.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.