SAVAITGALĮ KLAIPĖDOJE – KALĖDINĖS MELODIJOS, ŽUVIENĖ IR VILTĮ DOVANOJANTIS BĖGIMAS

Jūros šventės naujienos
Zibintas M 9257 Sm

Su eglutės įžiebimu kalėdinio laukimo mėnesį pradėjusi Klaipėda, kiekvieną advento savaitgalį kviečia į šiltus ir bendruomeniškus renginius. Šį savaitgalį Klaipėdos senamiestis vilios žuviene, skambės kalėdinėmis melodijomis ir kvies sportuoti, o šventines dovanas išsirinkti padės kalėdinės mugės prekeiviai.

 Šalia svarbiausių kalėdinių akcentų, Teatro aikštėje, veikia ir šventinis miestelis su kalėdinės mugės skoniais ir kvapais. Didžiųjų Europos miestų kalėdines muges primenantys nameliai vilioja skirtingos tematikos aromatai ir skanumynais. Gamybos technologijų neišmanantiems ir neturintiems begalės laisvo laiko, čia bus pasiūlyti žavūs imbieriniai nameliai, vardiniai meduoliai, karšti gėrimai, autentiški suvenyrai ir, žinoma, kūčiukai. Savaitgaliais mugė lankytojų laukia nuo 12 iki 22 val.

Arčiau Klaipėdos dramos teatro jau nuo praėjusio savaitgalio, lankytojus džiugina unikalus šių metų Klaipėdos kalėdinis simbolis – Aidos Raimondos Pečeliūnienės lėlių paroda-prakartėlė „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę. Šventojo miesto istoriją klaipėdiečiai kviečiami išgirsti ir unikaliose ekskursijose (www.internetu.lt).

Tiesa, šį šeštadienį, nuo 12 val. Teatro aikštė vilios ir kvapnia žuviene. Išlaikydami gražią tradiciją, žuviene vaišins Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija. Žuvienės virimas – jau šešioliktąjį kartą vykstantis tradicinis prieškalėdinio laikotarpio renginys.

Jono bažnyčioje – kalėdinės melodijos ir šventiniai žibintai
Šurmuliuojančiose ir Kalėdų laukimu gyvenančiose miesto gatvėse, kalėdinių renginių organizatoriai siūlo atrasti buvusios Šv. Jono bažnyčios erdvę. Jau porą metų, jaukiu ir moderniu kalėdiniu akcentu tampa čia nušvintanti prakartėlė-kubas.

Šalia jos, gruodžio 16-ąją, šeštadienį, 16 val.,  skambės renginio partnerio – Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenės dovanojamas kalėdinis koncertas. Koncerte skambės jaukios varinių pučiamųjų ansamblio – Klaipėdos brass kvinteto melodijos. Ansamblio nariai – Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Jurgis Dargis (tūba).

Iš karto po kalėdinių Klaipėdos Brass Kvinteto melodijų, 17 val. čia vyks jau tradicine tapusi akcija – „Įžiebk savo Kalėdų žibintą“, kurią papildys poezija ir jaunųjų klaipėdiečių muzikiniai pasirodymai. Pasitinkant gražiausias žiemos šventes, pabūti kartu su savo artimaisiais, draugais ir kolegomis bei įžiebti simbolinį Kalėdų žibintą, kviečia Klaipėdos demokratinė moterų kolegija ir klubas „Myliu save ir…taškas“.

Šventinis bėgimas dovanos viltį
Paskutinis kalėdinio laukimo sekmadienis į Klaipėdos senamiestį kviečia ne tik bėgimo ar sporto entuziastus, bet ir visus kurie neabejingi geriems darbams. Sekmadienį, gruodžio 17 d., Lietuvos verslo kolegija organizuoja jubiliejinį – penktąjį labdaringą bėgimą  „Padovanok senjorams Kalėdas“. Bėgimui organizatoriai ragina pasipuošti raudonu akcentu, nebijoti išradingumo ir blogo oro. Registracijos pradžia – 11 val., renginio pradžia – 13 val.

Kaip įprasta, dalyvių lauks Kalėdų senelis, šventiška muzika, karšta arbata, šventiškiausio ir originaliausio bėgiko aprangos nominacija. Šį kartą trasos ilgis – 2017 žingsnių Klaipėdos senamiesčiu: Turgaus g. 21 – Tiltų g. – Liepų g. –  Danės g. – Tiltų g. –  Turgaus g. 21.

Visos bėgimo metu surinktos aukos atiteks Maltos ordino pagalbos tarnybai, kuri globoja vienišus, savimi negalinčius pasirūpinti senelius. Pernai bėgime dalyvavo apie trys šimtai miestiečių.

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.