STEBUKLINGOS KALĖDOS KLAIPĖDOJE PRASIDĖJO EGLUTĖS ĮŽIEBIMU TEATRO AIKŠTĖJE

 

Lapkričio 30-osios vakarą, kartu su pirmuoju iškritusiu sniegu ir įžiebta Kalėdų eglute buvo pasitikta tikroji kalendorinė žiema ir pradėtas didžiųjų metų švenčių laukimas bei šventinių renginių mėnuo.

Jau sutemus, nekantriai laukiančiuosius Kalėdinio stebuklo pasveikino Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. „Visi laukiame to klaipėdiečiams jau gerai pažįstamo stebuklo. O jis čia, visai šalia, jis paprastas, bet tikrai neprastas. Šiandien įžiebsime eglutę nuostabiomis šviesomis, tačiau ji šviečia, blizga, tviska pati iš savęs, todėl, kad ji tikra. O tai reiškia – nuoširdi dovana visiems jums“, – džiaugėsi meras Vytautas Grubliauskas. Jis dar kartą padėkojo Svetlanos ir Igorio Stepanovų šeimai, padovanojusiems Klaipėdai savo užaugintą ir išpuoselėtą eglutę.

Netrukus pats Kalėdų Senelis pradėjo teatralizuotą pasirodymą „Kalėdų eglutės pasaka“. Dramos Teatro balkonuose Kalėdų Seneliui talkino ištikimieji draugai – elfai ir miško gyventojai – kiškiai, voverės ir paukščiai, kurie padėjo atkurti Hanso Kristiano Anderseno užrašytą istoriją apie vienos eglutės svajonę būti kam nors reikalinga. Pasaką vainikavo tikros žaliaskarės įžiebimas ir įspūdingi šventiniai fejerverkai.

Teatro aikštėje susirinkusi publika pirmąkart išgirdo naują legendinės „Kardiofono“ dainos „Kalėdų eglutė“ versiją, kurią atliko klaipėdiečių grupė ROYCE. Nauja dainos versija buvo sukurta specialiai šiai progai, bendradarbiaujant su miesto kalėdinių renginių organizatoriumi – Viešąja įstaiga „Klaipėdos šventės“. Grupė ROYCE padovanojo ir daugiau savo dainų.

Iškart po Kalėdų eglutės įžiebimo šventės Teatro aikštėje prasidės intensyvūs darbai, o gruodžio 7-ąją, šeštadienį, čia jau turėtų būti sekama dar viena pasaka, tik šįkart – „Ledo pasaka“, kurią pačiūžomis išrašys talentingi uostamiesčio dailiojo čiuožimo entuziastai  –  klubas „Speigas“.
Stačiakampio formos čiuožykla, ledo taku apjuosianti ir Taravos Anikės fontaną, klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus atvira kiekvieną dieną, o savaitgalio vakarais čia vyks čiuožimo pamokos bei teminiai pačiūžų vakarėliai. Turintieji savo čiuožimo batelius, čiuožykla galės naudotis už simbolinį mokestį, neturintieji – pačiūžas galės išsinuomoti greta įkurtame nuomos punkte.

Organizatoriai neabejoja, jog norinčiųjų romantiškai pačiuožinėti pačioje senamiesčio širdyje, neturėtų trūkti, ir visiems, o tuo pačiu ir sau linki sauso ir žiemiško gruodžio, kad gerų ketinimų ir užmanymų nenuplautų lietūs.

Rytoj, gruodžio 1 –ąją lėkštei labdaringos sriubos į Teatro aikštę tradiciškai kviečia “Maltiečiai”, renkantys aukas vienišiems, nepritekliuje gyvenantiems senoliams. Kviečiame prisijungti!

Negalėjusieji dalyvauti Kalėdų eglutės įžiebimo šventės renginyje, turėjo galimybę jį stebėti per tiesioginę transliaciją internete, adresu https://www.facebook.com/klaipedossventes. Bendrai uostamiesčio eglutės įžiebimo renginio sklaidai apsijungė Klaipėdos ir Lietuvos internetiniai portalai bei daugybę sekėjų turinčios socialinio tinklo „Facebook“ paskyros, todėl Klaipėdos Kalėdų eglutės įžiebimo renginį galėjo stebėti ir toli nuo Lietuvos ar kituose miestuose esantys žmonės.

***

Informaciją apie visus Klaipėdos kalėdinius – naujametinius renginius galima rasti www.klaipedossventes.lt, https://www.facebook.com/klaipedossventes, taip pat lankstinukuose – programėlėse, kurie nemokamai platinami miesto viešosiose vietose – kavinėse, Turizmo informacijos centre, prekybiniuose nameliuose Teatro aikštėje. Čia taip pat rasite unikalių kalėdinių atvirlaiškių, kuriais galėsite pasiųsti šventinius sveikinimus savo artimiesiems. Tiražas labai ribotas!

Nuotraukos Vytauto Petriko

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.