KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALYJE – GRANDIOZINIS ITALŲ PROJEKTAS „ŠIMTMEČIŲ VARTAI“

Vasario 15–17 d. į šviesų jūrą kviečianti Klaipėda naują šimtmetį ragina pasitikti žengiant pro įspūdingus Italijos menininkų ŠIMTMEČIŲ VARTUS, kurie centrinę miesto arteriją – Turgaus gatvę, pavers šviečiančiu stebuklu. Festivalio programoje – pora dešimčių intriguojančių projektų, šviesos instaliacijų – specialiai sukurtų Klaipėdai bei skirtų istoriniam Lietuvos valstybės 100-čiui. Festivalis lankytojų lauks 18.00–23.00 val.

„Klaipėdos „Šviesų festivalis“ – vienas šviesiausių, įspūdingiausių ir labiausiai įsimenančių festivalių visoje Lietuvoje. Džiugu, jog kokybine prasme kasmet smarkiai augantis renginys apjungia ne tik vietos menininkų idėjas, bet ir ieško tarptautinių šviesos atspalvių. Nuoširdžiai tikiu, kad Klaipėdos „Šviesų festivalio“ indėlis, taps vienu ryškiausių renginių Lietuvos šimtmečio kontekste. Tebūnie šviesa, tebūnie šviesi Klaipėda. Kviečiu klaipėdiečius ir miesto svečius nepraleisti unikalios progos pamatyti Klaipėdą kitaip, netikėtai, žavingai“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

,,Šimtmečių vartai“ – projektas kokio Lietuva dar nematė
Tris žiemos vakarus vyksiantis festivalis startuos vasario 15 d. 18 val., kuomet Teatro aikštėje nušvis svarbiausias šių metų festivalio akcentas – įspūdingi „Šimtmečio vartai“.

„Aplankę Klaipėdos „Šviesų festivalį“, aplankysite ir Italiją – ryškią ir nepamirštamą, iš kurios lobynų šį kartą pristatome įspūdingą Italijos menininkų grupės „Marianolight“ projektą – ,,Šimtmečių vartai“. Vienas ryškiausių festivalio projektų šiuo metu jau pakeliui į Klaipėdą – tūkstančiai kubinių metrų pastolių, dešimtys tūkstančių šviesų ir milžiniškas vietos verslo bendruomenės susitelkimas – tai galimybė svajoti, o galiausiai savo svajonę realizuoti“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Pirmomis vasario dienomis iš Vilniaus į Klaipėdą atvyks keturi vilkikai su pastolių konstrukcijomis, kurios ir bus montuojamos pirmiausiai. Planuojama, kad aukštalipiai apie 2 tūkst. kubinių metrų tūrio konstrukciją, sumontuos per vieną ar dvi paras. Kiek truks darbai, priklausys nuo oro sąlygų.

„Iš pradžių savo milžinišką darbą atliks kompanija „Globalita“, kurios aukštalipiai sumontuos kompanijos „Layher“ geranoriškai dovanotus pastolius. Vos tik pastoliai bus sumontuoti, į darbą kibs italų inžinieriai. Tūkstančiais LED lempų jie dekoruos vartus ir 14 Turgaus gatvėje įsikursiančių arkų“, – akcentavo Romandas Žiubrys.

Projektas apims didelę Turgaus gatvės atkarpą – nuo „Pramogų banko“, kur bus centriniai įėjimo vartai, iki Turgaus ir Tiltų gatvės sankryžos – iš viso kiek daugiau nei 200 metrų. Vartų aukštis – 24 metrai, fasado plotis – 23,2 metrai.

Ši įspūdinga šviesos ir muzikos sintezė festivalio lankytojus džiugins viena diena ilgiau nei kiti festivalio projektai – iki vasario 18 d. Net keturis vakarus lankytojus pasitiks septyni skirtingi šviesos ir muzikos šou, tarp kurių ir speciali dedikacija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Koks kūrinys skambės, kol kas neatskleidžiama, bet jam bus sukurta speciali šviesų scenografija.

„Jei įvertintume visas paramas tiek pinigais, tiek įranga, tiek žmogišku darbu, festivalio sąmata, turbūt, padvigubėtų. Džiaugiamės, jog šių metų festivalio mecenatas – viena sparčiausiai augančių, Klaipėdoje veikiančių kompanijų –  „Seafish Trade“.  Festivalio saugą ir atsakingą darbą noriai prisiėmė saugos tarnyba „Argus“, kurių indėlis apsaugai sudaro pusę Jūros šventės apsaugos išlaidų. Išskirtinai dėkojame generaliniam rėmėjui – įmonių „Globalita“ ir „Layher“ tendemui už milžinišką kiekį pastolių ir jų montavimą. Už sutvirtinimo konstrukcijas kompanijoms „Ramirent“ ir „Perdanga“, – teigė Romandas Žiubrys.

Ilgai ieškota dovana Lietuvai
Pasak Klaipėdos „Šviesų festivalio“ organizatorių, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui ieškota originalios idėjos.  „Klaipėdos ir vartų asociacija labai graži – mūsų miestas ir uostas visada buvo ir bus vartai į pasaulį. Čia vyksta gyvenimas, kultūriniai mainai, čia gimsta patirtys. Viso festivalio metu kviečiame ne tik gėrėtis įspūdingais „Šimtmečių vartais“, bet ir pajusti istorijos kaitą, naujo šimtmečio pradžią, į jį žengti šviesiai“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Anot projekto organizatorių, magišką tunelį sudarančios medinės arkos, kurių net keturiolika – Italijos paveldas. Anksčiau jos puošdavo miestų šventes, bet prieš gerą dešimtmetį adaptuotos šiems laikams. Įspūdingų techninių galimybių dėka, projektas pristatys senovės meno paslaptis ir šiuolaikinę šviesos architektūrą, su specialiai projektui pritaikyta muzika. Spalvingos ir elegantiškos projekto šviesos atspindi pietų Europos tradicijas ir šimtmečio dvasią.

Menininkų projektai jau apkeliavo visą pasaulį nuo San Remo iki Valensijos, nuo Seulo iki Florencijos, nuo Monte Karlo iki Hiustono bei papuošė mados namų „Dolce & Gabbana“ kolekcijos pristatymo scenografiją ir apipavidalino mados namų vitrinas visame pasaulyje. ,,Marianolight“ yra viena iš seniausių Italijos įmonių, kurios tradicijas nuo pat įsteigimo 1898 m. tęsia pati Marianų šeima. Už indėlį į Italijos kultūros puoselėjimą ir tradicijų saugojimą ,,Marianolight“ yra apdovanoti specialiu Italijos prekybos rūmų ženklu.

Nuo begalybės iki „Bermudų trikampio“
„Šviesų festivalio“ metu klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus pristatyta apie 30 įvairių šviestos instaliacijų, akcijų, projektų, vaizdo projekcijų.

„Pagrindinė festivalio lokacija ir šį kartą išlieka senamiestis, tačiau prieš metus pavykęs bandymas Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje atkurti „Siksto koplyčią“ sulaukė milžiniško pasisekimo, todėl šią idėją tęsiame. Keliausime tiek į pietinę, tiek į šiaurinę miesto dalį ir šiemet turėsime jau tris projektus už Klaipėdos senamiesčio ribų – „Bermudų trikampis“, Lietuvos aukštosios Jūreivystės mokyklos „Švyturys“, Eduardo Balsio menų gimnazijos kūrybiškos improvizacijos“, – sakė Goda Giedraitytė.

Be italų menininko projekto, Klaipėdoje nušvis ir Latvijos bei Suomijos menininkų darbai. Danės skvere įsikurs Suomijos menininko Alexander Reichstein projektas – „Jie buvo čia“. Anot projekto autoriaus, šviesos instaliacija pristato idėją, jog visi anksčiau čia gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame. Instaliacijoje – 40 švytinčių figūrų, kurios „atgaivinamos“ šiuolaikinėje aplinkoje.

Šviesos ir vaizdo projektu „Kaukė – karnavalas“, ne pirmus metus festivalio programą papildo ir Latvijos menininkas Janis Petersons. Šį kartą dinamiška ir spalvinga instaliacija įsikurs aikštelėje prie Neringos skulptūros (Kūlių vartų g.). Instaliacijos centre – karnavalinė kaukė, kuri šviesų ir vaizdų dėka kviečia mus panirti į įvairiausių pasaulio karnavalų emocijas. Antrasis autoriaus projektas nušvies pietinę miesto dalį – žaisdamas atspindžiais papildys „Bermudų trikampis“.

Svarbūs istoriniai faktai nušvis Lietuvos šimtmečio projektuose
Net kelios išskirtinės šviesos instaliacijos primins svarbiausius Klaipėdos ir Lietuvos istorijos faktus.  Ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokšto įsižiebs „Lietuvos valstybės simboliai“ – primindama istorinį faktą, kad 1988 m. spalio 20 d. ant teatro bokšto buvo iškelta Lietuvos Respublikos trispalvė.

Parkelyje prie Danės krantinės, nušvis šviesų instaliacija „Šimtmečio laiko juosta“, pristatanti Klaipėdos istorijos datas šimtmečio šviesoje – 4 istorinius laikotarpius: „Nepriklausomybę“ (1918/23 – 1939), „Karą“ (1939-1945), „Sovietų Sąjungos laikotarpį“ (1945-1990), „Nepriklausomybę“ (1990-2018).

Laisvės bei Lietuvos spalvomis festivalį papildys ir įvairios socialinės iniciatyvos.

Gyvūnų mylėtojams – keturkojų paradas
Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai.

„Geromis emocijomis visada norisi dalintis su kitais, tad kodėl šventiniu džiugesiu nepasidalinus su mūsų keturkojais draugais? Neabejoju, jog dauguma klaipėdiečių yra gyvūnus mylintys žmonės, todėl toks „naktinėjimas“ kartu gali ne tik atstoti vakarinį pasivaikščiojimą, bet ir jūsų augintiniui padovanoti išskirtinį – „karaliaus“ ir „Karalienės“ titulą“, – Goda Giedraitytė.

Anot festivalio organizatorių, šį kartą dalyviai prašomi užsiregistruoti iš anksto – taip siekiama išvengti vėlavimo. Registracijos formos ieškokite internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt. Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių.

Fotografijų konkursas
Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt

Visos gautos nuotraukos papuoš FB „Klaipedossventes“ bei Instagram paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai ir pripažinimas. Būk ryškus!

NUOTRAUKŲ KONKURSAS

Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt

Visos gautos nuotraukos papuoš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Klaipedos sventes“ bei „Instagram“ paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai ir pripažinimas. Būk ryškus!

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO PROGRAMA
VASARIO 15–17 D./ 18.00–23.00

 ŠVIESOS IR MUZIKOS ŠOU „ŠIMTMEČIŲ VARTAI“
Turgaus g. (atkarpa nuo Teatro aikštės iki Turgaus ir Tiltų g. sankryžos)
Aplankę Klaipėdos „Šviesų festivalį“, aplankysite ir Italiją – žavingą, ryškią ir nepamirštamą. Festivalio epicentre – Turgaus gatvėje, jus pasitiks nepamirštamas, milžiniškas Italijos menininkų grupės „Marianolight“, projektas – ,,Šimtmečių vartai“.

Spalvingos ir elegantiškos projekto šviesos atspindi pietų Europos tradicijas ir šimtmečio dvasią. Ši įspūdinga šviesos ir muzikos sintezė festivalio lankytojus džiugins viena diena ilgiau nei kiti festivalio projektai – iki vasario 18 d. Net keturis vakarus lankytojus pasitiks septyni skirtingi šviesos ir muzikos šou, tarp kurių ir speciali dedikacija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Šimtmečių vartų“ tunelio, sudaryto iš medinių arkų, ilgis – 200 metrų. Menininkų projektai jau apkeliavo visą pasaulį bei puošė mados namus „Dolce & Gabbana“, „BVLGARI“, „Louis Vuitton“. ,,Marianolight“ yra viena iš seniausių Italijos įmonių, kurios tradicijas nuo pat įsteigimo 1898 m. tęsia pati Marianų šeima. Už indėlį į Italijos kultūros puoselėjimą ir tradicijų saugojimą ,,Marianolight“ yra apdovanoti specialiu Italijos prekybos rūmų ženklu.
Projekto autorius – „Marianolight“ (Italija)

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LIETUVOS VALSTYBĖS SIMBOLIAI“
Muzikinio teatro bokštas
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštas nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis, primindamas istorinį faktą, kad 1988 m. spalio 20 d. čia suplevėsavo trispalvė. Šimtmetį primins mirgantis lempučių 100-kas ir į dangų kylantys šviesos spinduliai.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO LAIKO JUOSTA“
Parkelis prie Danės krantinės
Šviečiančių kolonų instaliacija pristato Klaipėdos istorijos datas šimtmečio šviesoje. 4 kubai – 4 istoriniai laikotarpiai: Nepriklausomybė (1918 /23 – 1939 m.), karas (1939–1945 m.), sovietinis laikotarpis (1945–1990 m.), Nepriklausomybė (1990–2018 m.).
Projekto autorius – Jurgis Malinauskas

 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „JIE BUVO ČIA“
Danės skveras prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“
Autorius teigia, kad anksčiau gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame. Šioje  instaliacijoje pristatoma 40 UV spinduliuotėje švytinčių, beveik nematerialių, iš vielos išlenktų istorinių figūrų, kurios „atgaivinamos“ šiuolaikinėje aplinkoje.
Projekto autorius – Alexander Reichstein (Suomija)
PROJEKTĄ PRISTATO UAB „GATVIŲ APŠVIETIMAS“
 INTERAKTYVI VAIZDO PROJEKCIJA „LIETUVAI – 100“
Skveras prie burlaivio „Meridianas“
Interaktyvi vaizdo projekcija-žaidimas, įkvėpta šimtmečio spalvų kviečia mažus ir didelius tapti kūrėjais, žaisti ir judėti. Atraskite tai, kas paslėpta ir prisiminkite arba susipažinkite su legendiniu žaidimu „Tetris“.
Projekto autorius – „Gluk Media“
Projektą pristato UAB „ Silberauto“, oficiali Mercedes-Benz atstovė Lietuvoje 
 SĖDĖTI SPALVOTAI
Skveras prie burlaivio „Meridianas“
Prisėsti žiemą ant paprasto suoliuko yra drąsu, o prisėsti ant spalvoto suoliuko – smagu. Jei su savimi turite karštos arbatos – ją gurkšnokite čia.
Projekto autorius – UAB „Gatvių apšvietimas“
 ŽVAIGŽDĖTAS DANGUS
Meno kiemas (Daržų g. 10)
Kelis kartus per metus, didžiųjų miesto renginių metu, Klaipėdos dangų nusagsto tūkstančiai ryškių lempučių, transformuojančių erdves, įkvepiančių ir gaivinančių net ir tamsiausią skverą. Čia bus galima svajoti!
Projekto autorius –  VšĮ „Klaipėdos šventės“
 VAIKYSTĖS KARUSELĖ
Dienovidžio skveras (Pasiuntinių ir Tomo gatvių sankirta)
Po lempučių šviesomis pasisukite vaikystės dienas menančioje karuselėje… Jūsų mažiesiems tai patiks. O gal ir jums?
 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MATRIX“
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2)
Interaktyvi šviesos ir garso instaliacija – spalvų ir garso santykių paieška. KKKC I aukšto fojė – šviesų žaismas ir žaidimas. Čia įrengta nuolat kintanti dinaminė spalvų plokštuma reaguos į garso sistemą, kurią valdysite Jūsų – festivalio svečiai. Užeikite į vidų.
Projekto autorius – Marius Ščerbinskas
ŠVIESOS INSTALIACIJA „BEGALYBĖ“
Šachmatų aikštelė, Kurpių ir Mėsininkų g. sankryža
Dar mokyklos laikais mus išmokė rašyt begalybę, tada begalybė atsirado mūsų žodyne, begalybę radome kosmose, begalybę randame kasdienybėje. Festivalio „Begalybė“ jums labai, o gal iki begalybės patiks.
Projekto autorius – Vėjas Aliukas
PROJEKTĄ PRISTATO UAB „KRATC“
INTERAKTYVI INSTALIACIJA „KATINAS DŽENTELMENO VEIDU PO KALVIŲ SKVERO ĄŽUOLU“
Klaipėdos senamiestis, Kalvių ir Pasiuntinių g. sankirta
Legendinis senamiesčio katinas su džentelmeno veidu papasakos savo istoriją. Katinas neatsilieka nuo šiuolaikinių technologijų, todėl nepamirškite pasiimti savo išmaniojo įrenginio su QR kodo nuskaitymo programėle.
Projekto rengėjas – saugos tarnyba „Argus“
PRAMOGŲ ERDVĖ
Teatro a.
Miesto širdyje – Teatro aikštėje, išbarstėme šviečiančių objektų kolekciją. Namo parsinešti neleisime, bet kolekcionuoti akimirkas – kviečiame. Čia ir daugybė „Šviesų festivalio“ bei Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtų skanumynų, o svarbiausia – didžiausias ir stilingiausias užrašas LIETUVA!
Projekto autorius – Karolis Pronckus
ŠVIESŲ IR VAIZDO INSTALIACIJA „KAUKĖ-KARNAVALAS“
Aikštelė prie Neringos skulptūros (Kūlių vartų g.)
Karnavalai būna ryškūs ir linksmi. Instaliacijos centre – karnavalinė kaukė, kuri šviesų ir vaizdo dėka kviečia mus pažinti įvairių pasaulio karnavalų emocijas.
Projekto autorius – Janis Petersons ir „ SIA Artistic“ (Latvija)
PROJEKTĄ PRISTATO UAB „STEMMA GROUP“ 
ŠVIESOS INSTALIACIJA „SUTINKANT LAIVUS“
Kruizinių laivų terminalas
Nuo seno kelią laivams parodo šviesos, o šviečiančių bačkų kompozicija spalvinę gamą keis kasdien – meilės dieną prisodrins raudonais atspalviais, o vasario 16-ąją žaižaruos trispalvėmis šviesomis.
ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LAIVŲ KARAVANAS“
Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla, Kanto g. 7
Šiemet savo įkūrimo 70-metį mininti Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla nustebins visus aplankiusius. Čia nušvis tikras mažų ir didelių laivų ir laivelių uostas. Šviečiantys laivai ir  Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti pastato langai pasitiks kiekvieną festivalio svečią ir leis pajusti jūrinę dvasią ir šventinę nuotaiką.
Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

ŠVIESŲ INSTALIACIJOS „ŠVIESŲ ALĖJA
Klaipėdos parkas prie E. Balsio menų gimnazijos, Statybininkų pr.
Ilgamečiai festivalio partneriai pristato šviečiančių objektų kolekciją, kuri pabirusi po parką ir tvenkinį prie gimnazijos, sukurs šviečiančią erdvę Pietinėje miesto dalyje.
Projekto autorius – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai

LIETUVOS BANKNOTŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS 100-MEČIUI
Vasario 14–18 d., 17.00–23.00
Renginių salė, Žvejų g. 4
Minėdami Lietuvos atkūrimo 100-metį švenčiame ne vieną datą, o šimto metų sėkmės istoriją, kurią kūrėme visi. Parodoje išvysime visus Lietuvos banknotus nuo 1991 metų, įskaitant „maisto talonus“, banknotus su klaidomis, daugumai nematytus bei apyvartoje nepasirodžiusius 100, 500 ir 1000 litus, taip pat 1991 metų Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotus – centaurus bei litaurus, cirkuliavusius visuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose renginiuose, vykusiuose 1991 m. liepos 27–rugpjūčio 4 d. Parodoje įrengtas ir ultravioletinis apšvietimas, kuris leis išvysti banknotų apsaugos ženklus. Visos ekspozicijos metu turėsime šilumos kampelį, kuriame lankytojai galės pasišildyti karšta kava/arbata.
Kolekcijos savininkas – Jevgenij Sokolov

SKĖČIŲ ALĖJA
Kristijono Donelaičio skveras
Lietuvos trispalvę simbolizuojantys skėčiai kviečia miesto gyventojus bei svečius naujai pažvelgti į gerai pažįstamą aikštę. Aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai ne tik prisideda prie „Šviesų festivalio“ savo idėjomis, bet ir kviečia visus drauge paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. „Skėčių alėjos“ atidarymo renginys vyks vasario 16 d. 14.00 val.
Projekto autorius – Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“

 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „BERMUDŲ TRIKAMPIS“
Pietinė miesto dalis, Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21
Bermudų trikampyje dingsta laivai ir lėktuvai. „Šviesų festivalio“ Bermudų trikampis nėra baugus, bet tikrai nepažintas. Ar buvot ten kada nors? Tarp trijų daugiabučių namų kiemo viduryje – veidrodinės šviesos. Į navigaciją veskite – Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21 – mūsų Bermudų trikampis turi adresą.
Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic“ (Latvija)
PROJEKTĄ PRISTATO – AB „ENERGIJOS SKIRSTYMO OPERATORIUS“ (ESO)

 „PASIVAIKŠČIOJIMAS PO STEBUKLO LAUKIANČIĄ JERUZALĘ…“
Buv. Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 21)
Paroda „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ – unikalus lėlių pasakojimas apie pasaulį prieš maždaug 2000 metų, kuomet gimė svarbiausias žmonijos kūdikėlis. 

Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Aida Raimonda Pečeliūnienė

SPALVOS NAKTYJE…
18.00–20.00 val. LCC menų galerija, DeFehr pastatas, Kretingos g. 36.
Iš Kauno kilęs ir Čikagoje ilgą laiką gyvenęs menininkas Jonas Preisaitis, kviečia į savo darbų parodą. 25-erių grįžęs į Lietuvą, pradėjo mokslus LCC Tarptautiniame Universitete. Savamoksliškai kuriantis menininkas naudoja  akrilinius dažus – pirma, menininkas nupiešia dalį vaizdo ir nufotografavęs, kompiuterio pagalba sudeda besikartojančių spalvų ir raštų mozaiką. Menininkas išsiskiria savo pomėgiu ryškioms spalvoms ir abstraktiems raštams. Anot autoriaus, mene sunku suklysti, nes visada galima ant viršaus užtepti naują spalvą, tam tik reikia laiko ir kantrybės.
Parodos autorius – Jonas Preisaitis

ŠVIEČIANTYS KAVOS IR MADOS NAMAI
Su šviečiančiomis vitrinomis ir interjerais prisistato: spalvas keičianti „Senoji Hansa“ lauko terasa, „Pramogų bankas“, kavos namai – „Max Coffee“, „Kavos architektai“, „Anikės kavinė“, išskirtinių drabužių butikas „Kopa“.
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos senamiesčio sąjunga ir kitais verslininkais

LAIKINI PROJEKTAI

VASARIO 15 D. (KETVIRTADIENIS)

 100 ŽINGSNIŲ Į ŠIMTMETĮ
Turgaus g. 21
19.00–22.00 Lietuvos verslo kolegijos studentai kviečia į studentišką terapinę ekskursiją – 100 žingsnių į ŠIMTMETĮ.
Projekto rengėjai – Lietuvos verslo kolegija 

SPEKTAKLIS „TĖTIS IR JŪRA“
18.00 ir 19.00 Klaipėdos lėlių teatras
Šviesa ir violončelė. Šešėlis ir violončelė. Atspindys ir violončelė.
Tai – pasakojimas apie tėtį ir jo pasaulį, kuriamas pasitelkus pojūčius, šviesas, šešėlius, atspindžius, muziką. Kokią vietą šeimoje užima tėtis? Koks jis? Ką jis veikia? Kuo gyvena? Apie ką svajoja? Juk šeimoje visus keturis kampus laiko mama. O tėtis? O tėtis laiko jūrą. „Jam atrodydavo, jog turi juos globoti, jog jie nugrimzdę į gilią jūrą, kurią pažįsta tik jis“. Spektaklis skirtas visiems vaikams nuo 4 iki begalybės metų, tačiau tik tiems, kurie linkę pastebėti ir pajusti keistus dalykus.
Renginys su bilietais. Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt ir Klaipėdos lėlių teatro kasoje.
Projekto autorius – Klaipėdos lėlių teatras

VASARIO 15–16 D. 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO ŠVYTURYS“
19.00–22.00 val. LAJM Studentų namai, Karklų g. 2/ Kalvos g. 8
Šalia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos esantys studentų namai taps „Šimtmečio švyturiu“. Šviesų lazeriai sukurs didžiulio švyturio įvaizdį, o languose  įvairiomis spalvomis šviečiantys skaičiai miestiečiams ir svečiams sukurs šimtmečio minėjimo dvasią.

Beje, šiemet LAJM mini savo 70 m. įkūrimo jubiliejų.
Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

VASARIO 16 D. (PENKTADIENIS)

LIETUVOS ŠIMTMEČIUI – DEGANČIOS SPALVOS
Karlskronos aikštė, 18.00 val. pradedama degti
Gerumo žvaigždė Lietuvai – taip Klaipėdos „Šviesų festivalį“ ir Lietuvos šimtmetį papildo Maltos ordino pagalbos tarnyba.

Projekto autorius Maltos ordino pagalbos tarnyba ir VšĮ „Klaipėdos šventės“

ŠVIESŲ FESTIVALIO DŪZGĖS
21.00–00.00 Klubas „Raketa“, Bangų g. 5A
„Šviesų festivalio“ „dūzgės“ – speciali muzikos ir šviesų programa socialiniame klube „Raketa“.

Projekto autorius – VšĮ „Neringa FM“


VASARIO 17 D. (ŠEŠTADIENIS)

BŪK SAUGUS VISADA! ATŠVAITŲ DALINIMO AKCIJA
18.00–20.00 val. Klaipėdos senamiestis, skveras prie burlaivio „Meridianas“
Akcijos metu gyventojams nemokamai dalinami atšvaitai, pasakojama apie atšvaitų naudą ir būtinybę.
Projekto autorius – Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

 

ŠVIEČIANČIŲ AUGINTINIŲ EISENA „DRAUGYSTĖS ŽYGIS“
20.00 val. Startas – Teatro aikštėje
Šviesų festivalį vainikuokime šviečiančiu augintinių paradu! Visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai. Registracija www.sviesufestivalis.lt Numeris jūsų augintiniui bus suteiktas likus pusvalandžiui iki renginio (Teatro a.). Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių. Vakarą vainikuos karaliaus ir karalienės rinkimai. REGISTRACIJA ČIA
Projekto autoriai – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Karolis Pronckus

FOTOGRAFIJOS KONKURSAS „FOTOGRAFUOJU KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALĮ“
Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt
Visos gautos nuotraukos papuoš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Klaipedos sventes“ bei „Instagram“ paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai. Nuotraukų lauksime iki vasario 20 d. Būk ryškus!
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“

Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai.

REGISTRACIJA ČIA

„Geromis emocijomis visada norisi dalintis su kitais, tad kodėl šventiniu džiugesiu nepasidalinus su mūsų keturkojais draugais? Neabejoju, jog dauguma klaipėdiečių yra gyvūnus mylintys žmonės, todėl toks „naktinėjimas“ kartu gali ne tik atstoti vakarinį pasivaikščiojimą, bet ir jūsų augintiniui padovanoti išskirtinį – „karaliaus“ ir „karalienės“ titulą“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ Goda Giedraitytė.

Anot festivalio organizatorių, šį kartą dalyviai prašomi užsiregistruoti iš anksto – taip siekiama išvengti vėlavimo. Registracijos formos ieškokite internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt. Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių.

VIEŠOJI ĮSTAIGA „KLAIPĖDOS ŠVENTĖS“ PRIIMA PARAIŠKAS ASMENŲ,

NORINČIŲ PREKIAUTI 2018 METŲ KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALYJE

SVARBI INFORMACIJA

Prekybos trukmė – 2018 m. vasario 14-18 d.

Numatomas darbo laikas: nuo 12.00 val. iki 23.00 val.

Prekybos forma – prekyba palapinėje, nuo prekystalių, vežimėlių, stalų ir pan.

Norintieji prekiauti turi atsiųsti užpildytą prašymą „PRAŠYMAS PREKYBAI“

Užpildytą ir pasirašytą paraišką ir reikalaujamų dokumentų kopijas siųsti šiuo elektroniniu paštu: prekyba@jurossvente.lt

Žodinė informacija teikiama: (8 46) 400 302; mob. 8 616 03 317

FINIŠAVO KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Laukiamiausias žiemos renginys uostamiestyje – ŠVIESŲ FESTIVALIS baigėsi. Pora dešimčių projektų, spalvos, muzika,  interaktyvios pramogos per tris šventinius vakarus į senamiestį priviliojo tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių.

Vienas įspūdingiausių projektų – Siksto koplyčios interpretacija, tris festivalio vakarus buvo dėmesio centre ir net vėlyvą vakarą traukė lankytojus. O tuo metu kai savo žiniomis ir istorijomis dalinosi menotyrininkė Rūta Jakštonienė bei gidė Monika Vasylienė, bažnyčia buvo sausakimša. Paskutinį festivalio vakarą, žvelgdami į ant Šv. Juozapo  Darbininko bažnyčios lubų perkeltas Mikelandželo freskas ir išgirdę, jog būtent vasario 18 d. minimos Mikelandželo mirties metinės, susirinkusieji negailėjo plojimų.

Jono kalnelio tuneliuose įsikūrė įspūdinga šviesos menininko Lino Kutavičiaus projekcija „Gintaro kambarys“, Pilies muziejuje minios lankytojų džiaugėsi jungtiniu lietuvės, latvės ir estės projektu „Reflexio“. Puikių atsiliepimų sulaukė menininkių iš Vilniaus projektas „R10K“, įsikūręs Baroti galerijos kiemelyje. Iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių susidedanti instaliacija, sudomino didelius ir mažus. Eidami raudonu, švelnių garsų lydimu, iš virvučių paruoštu lauku, projekto lankytojai kartojo atradę meditacinę erdvę, neįtikėtinai greitai keičiančią emociją ir nuotaiką, o svarbiausia – raminančią. Daug dėmesio sulaukė ir visi trys menininko iš Latvijos Janio Petersons projektai – „Stebuklingas miškas/ Magic Forest“, „Seka/ Sequence“ bei Lindenau laivų statykloje pakibęs „Atspindintis/ Mirrorized“.

Karlskronos aikštėje įsikūrusi erdvė šeimoms, džiugino daugybe pramogų vaikams, skanumynais, o du festivalio vakarus ir gyvos muzikos garsais. Itin daug dėmesio sulaukė čia startavęs šviečiančių keturkojų paradas, kuris subūrė apie 300 šuniukų. Šviesomis stebino ir spalvinga Turgaus gatvė, Eduardo Balsio menų gimnazijos darbais nušviestas dienovidžio skveras, linksma improvizacija „Saulėlydis“, savo aplinkos garsais pasidalinusi Taravos Anikė.

ANTRĄ ŠVIESŲ FESTIVALIO VAKARĄ ŽYGIAVO KETURKOJAI

Tūkstančius svečių į senamiestį sukvietęs ŠVIESŲ FESTIVALIS įsibėgėjo. Nuolatinius trečiojo Šviesų festivalio projektus penktadienį papildė ŠVIEČIANČIŲ KETURKOJŲ paradas. Vėlų vakarą Karlskronos aikštė, kur ir startavo šventinis paradas, buvo sausakimša. Puikiai užduotį supratę keturkojų savininkai nepagailėjo laiko ir nestigo fantazijos – geriausius draugus puošė šviečiančiomis lemputėmis, pavadėliais, žaislais. Nors tikslus dalyvių skaičius paaiškės tik šeštadienį, mat kai kurie dalyviai užsiregistruoti atėjo jau po parado, spėjama, kad Klaipėdos gatvėmis žygiavo apie 300 šuniukų. Renginys organizuotas kartu su VšĮ „Linksmosios pėdutės“.  Eisenos priekyje žengė smilgininkai, iš paskos sekė maži ir  dideli, lojantys ir dūkstantys keturkojai.

Tiek parado stebėtojų, tiek dalyvių teigimu – renginys senamiestį užliejo šiluma ir gerumu. Šeimoms skirtoje erdvėje taip pat veikė senovinė blynų kepimo gildija – autentiškose krosnyse čirškėjo „čirviniai“ vafliai, kvietė smagios pramogos.

Šeštadienį, paskutinį festivalio vakarą, lankytojai turi dar vieną galimybę pasigrožėti meninėmis instaliacijomis, pasikrauti puikios energijos. Be nuolatinių projektų šį vakarą lauks specialus projektas – „Šokantys langai“. 18.00 ir 20.00 val. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokšto languose – stilinga jaunosios Klaipėdos šokėjų kartos instaliacija kviečianti šokėjo gyvenimą stebėti iš arti.  Projekto autoriai – Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedra, pasirodymo trukmė – 25 min.

ŠVIESŲ FESTIVALIO SPALVOS (video)

 Su tūkstantine minia atidarytas KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS. Dar du vakarus – vasario 17-18 d., festivalio svečiai kviečiami aplankyti meninius projektai, šviesos instaliacijas, atrasti netikėtas įprastinių erdvių transformacijas, daugybę šviesų ir pilną žmonių Klaipėdos senamiestį.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO STARTAS

Uostamiestyje startavo neatsiejama žiemos dalimi tampantis, KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS. Dar du vakarus – vasario 17-18 d., festivalio svečiai kviečiami aplankyti meninius projektai, šviesos instaliacijas, atrasti netikėtas įprastinių erdvių transformacijas, daugybę šviesų ir pilną žmonių, gyvą Klaipėdos senamiestį. Trečiasis Klaipėdos šviesų festivalis atidarytas su gausiomis klaipėdiečių ir miesto svečių pajėgomis. Įjungę savo mobiliuosius telefonus, prožektorius, kitas švieseles ir  atkartodami KU „Leader Dance“ šokėjų judesius, susirinkusieji noriai dalyvavo energingoje ir jau tradicine tampančioje pramogoje. Šviesos šokis vainikavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginius, paskelbė ŠVIESOS FESTIVALĮ atidarytu, įžiebė Turgaus gatvę bei kitus projektus, o festivalio svečius išsklaidė po visą senamiestį. Nors iki vieno didžiausių festivalio projektų – SIKSTO KOPLYČIOS, įsikūrusios Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje, nuo senamiesčio nemažas kelias, vos tik paskelbus festivalio pradžią, šviesomis ir garsais pripildyta sakrali bažnyčios erdvė traukė festivalio svečius. Realios Siksto koplyčios dydį beveik idealiai atitinkanti bažnyčia leido pajusti Siksto koplyčios didybę ir kurstė vaizduotę. Likusius du festivalio vakarus lankytojai galės ne tik aplankyti Siksto koplyčios interpretaciją, bet ir pasiklausyti įspūdingų jos istorijų, detalių. Nemokamas ekskursijas Siksto koplyčioje vasario 17-18 dienomis ves  – 19.00 val. menotyrininkė Rūta Jakštonienė, 20.10 val. gidė Monika Vasylienė.

Puikių atsiliepimų sulaukė kiek sunkiau randamas menininkių iš Vilniaus projektas „R10K“, įsikūręs Baroti galerijos kiemelyje.Iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių susidedanti instaliacija, sudomino didelius ir mažus. Eidami raudonu, švelnių garsų lydimu, iš virvučių paruoštu lauku, projekto lankytojai kartojo atradę meditacinę erdvę, neįtikėtinai greitai keičiančią emociją ir nuotaiką, o svarbiausia – raminančią.

Daug dėmesio sulaukė ir menininkas iš Latvijos Janis Petersons, festivalyje pristatęs net tris savo kūrinius „Stebuklingas miškas/ Magic Forest“, „Seka/ Sequence“ bei Lindenau laivų statykloje pakibęs „Atspindintis/ Mirrorized“. Atgimimo aikštėje įkurdintas 3D  projektas „Seka/ Sequence“ papildė ir Vasario 16-osios nuotaiką – čia skambėjo lietuviško folkloro motyvai, vizualizaciją užpildė Lietuvos Respublikos himno žodžiai.

Dar du festivalio vakarus lankytojų lauks Jono kalnelio požemiai ir šviesos menininko Lino Kutavičiaus gintaro kambario interpretacija, Pilies muziejuje įsikūręs „Reflexio“, Taravos Anikė, kuri žada prabilti, šviesesnė šeimų erdvė, daugelis kitų spalvingų instaliacijų ir projektų.

Tiesa, be nuolatinių projektų, antrojo Šviesų festivalio vakaro akcentu taps šviečiančių keturkojų paradas. Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai su savo augintiniais kviečiami į pirmąjį naktinį gyvūnų paradą Lietuvoje, kurio metu Klaipėdos senamiestyje žygiuos šviečiantys šuniukai. Vakaro metu bus siekiama rekordo, kuris iki šiol – 202 keturkojai. Šeimininkai su savo augintiniais laukiami Šeimų zonoje – Karlskronos aikštėje.

BUS RYŠKU IR GRAŽU! KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO ANONSAS (VIDEO)

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS PRISTATYS IR SIKSTO KOPLYČIĄ

Vasario 16–18 d., skaniu žiemos akcentu jau trečią kartą taps Klaipėdos šviesų festivalis. Populiariausiu šaltojo sezono renginiu pripažintas festivalis pristatys apie dvidešimt nuolatinių projektų, tarp kurių – intriguojanti Siksto koplyčia, Gintaro kambarys, kalbanti Taravos Anikė ir, žinoma, daugybė spalvų. Festivalis lankytojų lauks 18.00–23.00 val.

Šv. Juozapo darbininko bažnyčia virs Siksto koplyčia
Nors dauguma „Šviesų festivalio“ objektų įsikurs Klaipėdos senamiestyje, vienas įspūdingiausių festivalio akcentų – Siksto koplyčios interpretacija nuspalvins Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčią (Smiltelės g. 27). Taip siekiama ne tik plėsti festivalio ribas, bet ir skatinti bendruomenės įtrauktį.

„Vienas svarbiausių Lietuvos kultūros sostinė siekių – burti bendruomenę, pristatyti skirtingus kultūros produktus, patraukti miestelėnų dėmesį. Nė vienas mūsų renginys ar Lietuvos kultūros sostinės projektas nėra skirtas tik centrinės ar kitos miesto dalies gyventojams. Kultūra skirta visiems“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Siksto koplyčia – lankomiausia koplyčia pasaulyje, būtent joje renkamas popiežius, vyksta konklava, tačiau labiausiai koplyčią išgarsino XV a. renesansinės tapybos šedevras – 800 kvadratinių metrų Mikelandželo (Michelangelo Buonarroti) freskos. Tris festivalio vakarus 19 val., bažnyčioje vyks specialios ekskursijos su profesionaliu gidu.

Gintaro kambarys ir keliaujantis „Reflexio“
Jono kalnelio tuneliuose įsikurs įspūdinga šviesos menininko Lino Kutavičiaus projekcija „Gintaro kambarys“. Daugiau nei 30 metrų kalnelio požemių, lazerių pagalba nušvis milijonų metų senumo istorijas pasakojantis, autentiškas Baltijos jūros gintaras. Projektą papildys gyvos-eksperimentinės „Amber Ambient Duo“ kompozicijos.

Pilies muziejaus požemiams gyvybės įkvėps jungtinis lietuvės, latvės ir estės projektas „Reflexio“. Erdvės suvokimą keičianti šviesos instaliacija „Reflexio” yra keliaujantis kūrinys, spėjęs persmelkti Talino viduramžių vienuolyno koridorius, apleistą Gdansko geležinkelio stotį, XIX amžiaus fontaną Rygoje. Patekti į Pilies muziejaus ir Jono kalnelio požemius bus galima ir individualiai, įsigijus bilietą arba kartu su naktinėmis ekskursijomis.

Įvairius projektus pristatys ir festivalio partneriai: projektą „Kubikas rubikas“ dovanos – UAB „Stemma Group“; saugos tarnyba „ARGUS“ pakvies į šiuolaikišką skulptūros „Katinas džentelmeno veidu“ interpretaciją; šviesos instaliaciją „Kvadratai kube“ pristatys UAB „Gatvių apšvietimas“.

Naktinės ekskursijos atvers Klaipėdos požemius
Didelio populiarumo sulaukusios naktinės ekskursijos šį kartą mokamos. Ekskursijas lydės profesionalūs gidai, kurie ne tik pristatys mokamus festivalio projektus – „Reflexio“ bei Jono kalnelio požemius su Gintaro kambario interpretacija, bet ir supažindins su dauguma Šviesų festivalio projektų.

„Šviesų festivalio naktinės ekskursijos – vienkartinė galimybė metuose pamatyti unikalias Klaipėdos erdves, miesto erdvių istorijas. Pristatant unikaliose vietose įkurdintus festivalio projektus ir siekiant sureguliuoti labai ribotą lankytojų skaičių, pirmą kartą ekskursijas apmokestiname. Tai labai kokybiškas, unikalus ir jau patikrintas Klaipėdos šviesų festivalio produktas“, – pasakojo VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

2015 ir 2016 metais ekskursijose apsilankė apie 1200 klaipėdiečių ir miesto svečių. Ekskursijos kaina – 6 eurai, vaikams iki 6 metų ekskursijos nemokamos. Kiekvienam ekskursijos dalyviui atiteks ir specialus, šviečiantis Klaipėdos šviesų festivalio suvenyrinis magnetukas. Bilietus į ekskursijas įsigysite ČIA

Erdvė šeimoms ir pirmasis šviečiančių keturkojų paradas
Karlskronos aikštėje (netoli Pilies tilto) festivalio svečius pasitiks erdvė šeimoms, kurioje vaikų lauks tik jiems skirtos šviesos instaliacijos ir įdomios veiklos. Viso festivalio metu čia bus galima paragauti šiltų sulčių, meduolių, o vasario 17 d. veiks senovinė blynų kepimo gildija. Erdvę papuoš įvairios šviečiančios instaliacijos, tarp kurių – „Linkėjimai iš Klaipėdos“ –puikiai tinkanti asmenukėms su ženklu #KlaipėdosŠviesųFestivalis.

Vasario 17 d., 20 val., visi gyvūnų mylėtojai su savo augintiniais kviečiami į pirmąjį naktinį gyvūnų paradą Lietuvoje, kurio metu Klaipėdos senamiestyje žygiuos šviečiantys keturkojai, bus renkamas vakaro karalius ir karalienė. Šeimų erdvėje lauks ir renginio partnerio – LRT vaizdo projektas su smagiais laidos „Klausimėlis“ atsakymais apie Klaipėdą.

Festivalio startas kvies laisvės šokiui
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui, vasario 16 d., 18 val. duos žaibinė šviesos mobilizacija TURGAUS gatvėje (prie Klaipėdos turizmo informacijos centro), po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Dalyvauti laisvės spalvų akcijoje, šventės organizatoriai kviečia visus festivalio lankytojus.

Norintys prisijungti, kviečiami su savimi atsinešti telefonus arba šviečiančius daiktus (prožektoriukus, šviečiančius žaislus). Turintys išmaniuosius telefonus, raginami parsisiųsti specialią nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją.

Energingai šviesos akcijai, kuri ne tik atidarys Šviesų festivalį, bet ir pažymės Lietuvos valstybės atkūrimą, diriguos profesionalios Klaipėdos universiteto „Leader Dance“ šokėjos.

Taravos Anikė lauks skambučių
Išskirtiniu projektu centrinę miesto aikštę papuoš menininkas Juozapas Kalnius ir architektas Vladas Balsys. „Stebuklingoji Anikės gėlelė“ pavadintas projektas suteiks unikalią galimybę – festivalio metu paskambinti vienam žinomiausių Klaipėdos simbolių – Taravos Anikei.„Pasakos padeda ištrinti ribas tarp realybės ir svajonės, nes jose viskas įmanoma. Daugelyje pasaulio pasakų figūruoja stebuklingoji gėlelė. Ji pildo norus, parodo praeitį ir ateitį, ir tai labai panašu į šiuolaikinių technologijų pripildytą išmanųjį įrenginį. Kiekvienas festivalio dalyvis, turintis mobiliojo ryšio telefoną, galės paskambinti Anikės skulptūrai ir išgirsti ją arba tyloje atrasti asmeninį stebuklingos gėlelės švytėjimo grožį“, – projektą pristatė menininkas Juozapas Kalnius. Telefono numeris kuriuo bus galima skambinti Taravos Anikei bus paskelbtas festivalio dieną.

Interaktyvus Meno kiemas
Meno kieme, Bažnyčių g. 4, interaktyviu projektu „Hepeningas. Pagal Jurgį ir kepurė“ ir vėl nustebins Henrikas Žižys. Projekto moto – „Daug šviesų, garso su protu“. Tai linksmas, gyvybingas senamiestis, pilnas muzikos, dainų, apšvietimo.

Projektas skiriamas Jurgio Mačiūno hepeningas 60-mečiui paminėti. Vaizdai su linksmais Klaipėdos žmonių veidais kurs smagią šventinę nuotaiką. Muzikinis fonas gims čia ir dabar, pasitelkiant muzikos atlikėjus – Gintarių ir grupę, Adomą Stančiką, o norinčių pasireikšti lauks atviras mikrofonas.

Į KLAIPĖDĄ SUGRĮŽTA „RYŠKIAI NUSITEIKĘS“ ŠVIESŲ FESTIVALIS

Žiema Klaipėdoje – ryški ir spalvinga. Populiariausiu šaltojo sezono renginiu pripažintas KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS sugrįžta! Netikėtomis spalvomis ir garsais Klaipėdos senamiestį užliejantis ŠVIESŲ FESTIVALIS kviečia vasario 16–18 dienomis. Tris festivalio vakarus miesto svečius pasitiks pora dešimčių meninių instaliacijų, unikalių, išskirtinių, KULTŪROS SOSTINĖS METAMS dedikuotų projektų.

ATIDARYMAS VASARIO 16 D., 18 VAL., TURGAUS G.

Startą Klaipėdos šviesų festivaliui duos žaibinė šviesos mobilizacija TURGAUS gatvėje, po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Dalyvauti laisvės spalvų akcijoje, šventės organizatoriai kviečia visus festivalio lankytojus.

Norintys prisijungti, kviečiami su savimi atsinešti telefonus arba šviečiančius daiktus (prožektoriukus, šviečiančius žaislus). Turintys išmaniuosius telefonus, raginami parsisiųsti specialią nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją.

Šviesos akcijai diriguos patyrusios šokėjos. Festivalio programa jau netrukus. BŪK RYŠKUS!

KLAIPĖDOS „ŠVIESŲ FESTIVALIS“ – LYG ŽIEMIŠKA „JŪROS ŠVENTĖ“

Uostamiestyje baigėsi antrasis „Šviesų festivalis“. Keturis vakarus miestą ryškiausiomis spalvomis nudažęs ir tūkstančius svečių sutraukęs festivalis jau dabar vadinamas žiemos „Jūros švente“.

Paskutinį festivalio vakarą, minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, susirinkusius pasitiko ypatingi vakaro akcentai. Muzikalią dovaną įteikė Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, kurio languose įsižiebus trispalvei, pasirodė teatro solistai – Beata Ignatavičiūtė ir Rokas Spalinskas bei reperis Rokas Grajauskas-Jama. Koncerto pabaigoje prie muzikalaus terceto prisijungė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Papildydamas Liepų gatvės spalvas, trispalvės spalvomis nušvito Klaipėdos centrinio pašto bokštas. Uždegti žvakelę kvietė Maltos ordino pagalbos tarnyba iš žvakių sukūrusi mylinčios Lietuvos širdį. Du festivalio vakarus Atgimimo aikštę spalvino lazeriai. Antrąjį Klaipėdos „Šviesų festivalį“ išlydėjo po senamiestį klajojantys Klaipėdos lėlių teatro personažai.

TREČIOJI „ŠVIESŲ FESTIVALIO“ DIENA: NAKTIS TEISME IR LAZERIŲ ŠOU

Uostamiestyje tęsiasi antrasis „Šviesų festivalis“. Tūkstančius svečių sutraukęs festivalis miestą džiugins dar du vakarus – vasario 15 ir 16 d. Festivalyje jau pristatytas meninės instaliacijas šį vakarą papildys nauji – Klaipėdos miesto apylinkės teismo ir kompanijos „Blikas“ projektai.

Renginio partneris – Klaipėdos miesto apylinkės teismo, šiandien, vasario 15 d., nuo 17 iki 21 val., kviečia į išskirtinį projektą „NAKTIS TEISME“. Reginio metu bus pristatomos teismų, prokuratūros atstovų, advokatų, antstolių darbo subtilybės, ekskursijų metu „Šviesų festivalio svečiai bus supažindinti su teismo patalpomis ir čia vykstančiais procesais. Lankytojai susipažins su teismine mediacija ir vaizdo konferencijomis, teismų raida ir pavaišinti arbata.

Anot Klaipėdos miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su žiniasklaida ir visuomene – Živilės Radytės, renginio tikslas – atverti visuomenei teismo užkulisius, supažindinti su darbo virtuve bei paprastai ir nuoširdžiai papasakoti apie save.

 Vasario 15 ir 16, du „Šviesų festivalio“ vakarus, turtingą lazerių šou Klaipėdai pristato įmonė „Blikas“. Ryškus ir ritmingas lazerių šou įsikurs Atgimimo aikštėje. Vasario 15-ąją, lazerių šou kvies 19.00, 20.00 ir 21.00 valandomis, o vasario 16-ąją – 19.00, 19.30 ir 20.30 val.

 Nuo 18 val. visų klaipėdiečių ir miesto svečių lauks ir kiti nuolatiniai festivalio projektai, meninės instaliacijos, šviesos performansai.

Renginio partneris – Klaipėdos miesto apylinkės teismo, šiandien, vasario 15 d., nuo 17 iki 21 val., kviečia į išskirtinį projektą „NAKTIS TEISME“. Reginio metu bus pristatomos teismų, prokuratūros atstovų, advokatų, antstolių darbo subtilybės, ekskursijų metu „Šviesų festivalio svečiai bus supažindinti su teismo patalpomis ir čia vykstančiais procesais. Lankytojai susipažins su teismine mediacija ir vaizdo konferencijomis, teismų raida ir pavaišinti arbata.

Anot Klaipėdos miesto apylinkės teismo atstovės ryšiams su žiniasklaida ir visuomene – Živilės Radytės, renginio tikslas – atverti visuomenei teismo užkulisius, supažindinti su darbo virtuve bei paprastai ir nuoširdžiai papasakoti apie save.

 Vasario 15 ir 16, du „Šviesų festivalio“ vakarus, turtingą lazerių šou Klaipėdai pristato įmonė „Blikas“. Ryškus ir ritmingas lazerių šou įsikurs Atgimimo aikštėje. Vasario 15-ąją, lazerių šou kvies 19.00, 20.00 ir 21.00 valandomis, o vasario 16-ąją – 19.00, 19.30 ir 20.30 val.

 Nuo 18 val. visų klaipėdiečių ir miesto svečių lauks ir kiti nuolatiniai festivalio projektai, meninės instaliacijos, šviesos performansai.

ANTROJO „ŠVIESŲ FESTIVALIO“ VAKARO AKIMIRKOS

Sekmadienį, antrojo „Klaipėdos šviesų“ vakaro pradžią paskelbė „Dangės undinės legenda“. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokyklos dovaną miestui – legendą, prikėlė ansamblis „Žilvinas“, Jūrinis vaikinų choras ir įspūdingas ugnies fakyrų pasirodymas. Meilės dieną festivalio svečiai ir toliau lankė šviesos instaliacijas. Anot projekto rengėjų, vien Klaipėdos skulptūrų parką per dvi festivalio dienas aplankė apie 9 tūkst. žmonių.

„ŠVIESŲ FESTIVALIO“ ATIDARYMAS SU TŪKSTANTINE MINIA

Uostamiestyje galingai startavo antrasis „Šviesų festivalis“. Keturis vakarus Klaipėdą žadins ryškūs projektai, unikalios meninės instaliacijos, subtilios netikėtos erdvės, o kiekvieną vakarą papildys nauji, įdomūs projektai.

Festivalis atidarytas su tūkstantine festivalio svečių minia kuriant šviesos šokį „Ryškiausias mieste“. Įsijungę savo mobiliuosius telefonus ar prožektorius, o mažieji šviečiančius žaislus, atkartodami choreografo judesius, susirinkusieji leidosi į smagią interaktyvią pramogą. Šviesos šokis paskelbė „Šviesos festivalį“ atidarytu ir įžiebė Liepų gatvę bei visus festivalio projektus. Netrukus suskambo Klaipėdos karilionas.

Vienas didžiausių festivalio projektų – „ŠVIESOS NAKTYS“ įsikūrė Klaipėdos skulptūrų parke. Čia ryškiomis šviesomis, netikėtomis improvizacijomis ir sprendimais nušvito 32 parko skulptūros.

Skverelyje už paminklo vieningai Lietuvai įsikūrė vilniečių projektas – „Horizontas“. Prie ryškiausio Klaipėdos burlaivio „Meridianas“, kuris festivaliui pasipuošė šviečiančiais burbulais, įsikūrė spalvingas Latvijos menininko projektas – „Meilės mozaika“. Buvusiame Šv. Jono bažnyčios skverelyje, keturiems vakarams atgimė „Šviečianti bažnyčia“. Danės krantinėje žaismingai suspindo „Laivelių alėja“, kurios interaktyvios pramogos nepaliko abejingų. Festivalio svečiai noriai ragavo ir „Meilės restorano“ skanumynų, skubėjo įsigyti „Šviesų festivalio“ meduolių.

Greta įsikūrė architekto Aurimo Baužio instaliacija „Tinkle“, atkurianti senąjį Klaipėdos peizažą su džiovinamais tinklais, jų labirintais. Į Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kiemelį pakvietė jautrus ir subtilus Henriko Žižio projektas – „KLAIPĖDA. FACEWALL._0001/2020“.  Anot organizatorių, festivalio projektai sudėlioti patogiu maršrutu, kad klajojant Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis ir atrandant vieną projektą po kito, būtų galima lengvai pasiekti baigiamąjį festivalio tašką – instaliaciją „Kirmgrauža“.

Greta įsikūrė architekto Aurimo Baužio instaliacija „Tinkle“, atkurianti senąjį Klaipėdos peizažą su džiovinamais tinklais, jų labirintais. Į Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kiemelį pakvietė jautrus ir subtilus Henriko Žižio projektas – „KLAIPĖDA. FACEWALL._0001/2020“.  Anot organizatorių, festivalio projektai sudėlioti patogiu maršrutu, kad klajojant Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis ir atrandant vieną projektą po kito, būtų galima lengvai pasiekti baigiamąjį festivalio tašką – instaliaciją „Kirmgrauža“.

Jau rytoj, Šv. Valentino dieną, festivalį papildys nauji interaktyvūs projektai. Meilės vakarą, šalia Biržos tilto (Undinėlės skulptūros), atgis nepaprasta undinės ir kuršio legenda, kurią dovanoja renginio partneris Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Legendą prikels ansamblis „Žilvinas“, Jūrinis vaikinų choras ir įspūdingas ugnies fakyrų pasirodymas. Performanso pradžia –  18.00 val., trukmė – 40 min.

Meilės vakarą, Danės krantinėje įsikūręs „Meilės restoranas“ kvies smuiko garsais. Jaukios melodijos skambės 19 ir 20 valandą. Kviesdami būti ryškiais ir matomais, atšvaitų dalinimo akciją pratęs Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Vasario 15 ir 16 dienomis festivalio svečių lauks nauji, nematyti projektai.

ŠVIESŲ FESTIVALIS – JAU ŠIANDIEN

Jau šį vakarą startuoja modernus ir ryškus Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Keturis festivalio vakarus, vasario 13–16 d., šviesose paskęs senamiesčio gatvės, pastatai ir netikėtos erdvės. Festivalio metu lankytojų lauks 25 nuolatiniai projektai, tarp kurių – meninės instaliacijos, interaktyvios pramogos, originalūs projektai.
Atidaryti „Šviesų festivalį“ organizatoriai kviečia skelbiant ryškią šviesos akciją. Vasario 13 d., šeštadienį, 18 val., visi festivalio lankytojai kviečiami į Liepų gatvę šalia Klaipėdos laikrodžių muziejaus. Čia skambant ritmingai muzikai ir „diriguojant“ patyrusiam choreografui, gims ryškus ir klaipėdietiškas šviesos šokis.

TRUMPAI:

  • Festivalio metu pristatomi 25 nuolatiniai projektai, kuriuos pristato ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gerai žinomi mūsų šalies menininkai, architektai;
  • Didelė dalis projektų sukurti specialiai Klaipėdai, jos istorijai;
  • Naktinėse ekskursijose užregistruota daugiau nei 700 dalyvių iš visos Lietuvos;
  • Projektas „KLAIPĖDA. FACEWALL._0001/2020“sulaukė daugiau nei 300 jūsų nuotraukų;
  • Unikaliai instaliacijai „Kirmgrauža“ muziką, specialiai iš Berlyno atvykęs klaipėdietis DJ Genys kurs renginio metu iš Klaipėdos miesto, uosto garsų. Kiekvieną festivalio rytą garsai bus įrašomi iš naujo, o vakare papildys šviesos instaliaciją;
  • Festivalis skatina kitokios, žiemiškos Klaipėdos pažinimą.

KLAIPĖDOS „ŠVIESŲ FESTIVALIS“ JAU ŠĮ ŠEŠTADIENĮ

Į Klaipėdą sugrįžta spalvingas ir ryškus Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Keturis vakarus vyksiančio festivalio metu lankytojų lauks unikalios meninės instaliacijos, netikėti performansai ir klaipėdietiškos iniciatyvos. Vienas didžiausių festivalio projektų „Šviesos naktys“ kvies į Klaipėdos sulptūrų parką. Čia nušvis 32 skulptūros, iš kurių 12 – autorinių šviesų instaliacijų ir 2 originalios projekcijos.

Išskirtinė šviesos ir garso instaliacija lauks Kruizinių laivų terminale. Lino Kutavičiaus šviesos ir garso instaliacija „Kirmgrauža“ kartu su šiuo metu Berlyne gyvenančiu, tačiau visiems gerai žinomu DJ Genys kvies atrasti unikalią šviesos ir garso sintezę, keliauti laiku.

Liepų gatvės pastatus iš žiemos miego žadins spalvingos ir gausios iliuminacijos, Danės skvere įsikurs „Laivelių alėja“, kurioje visas dienas kvies ir netikėtas meilės restoranas.  Buvusioje Šv. Jono bažnyčios vietoje iškils unikali šviesos bažnyčia, o greta, Mažojoje Vandens gatvėje lauks netikėta instaliacija „Tinkle“.

Interaktyvūs projektai
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kieme lauks interaktyvus audiovizualinis kūrinys  „Klaipėda. Facewall._0001/2020“. „Projekto idėja atspindi kažkada buvusį Klaipėdos gyventojų skaičių, kurio maža dalis sudarytų projekto ašį. Norinčius tapti projekto dalimi kviečiu siųsti savo nuotraukas, kurios festivalio metu bus rodomos ant Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus pastato sienų“, – sako projekto autorius Henrikas Žižys.Nuotraukas, kuriose jūsų veidas matomas juodame fone siųskite el. paštu facewall.klaipeda@gmail.com.

Festivalio partneris – Klaipėdos miesto apylinkės teismas kviečia iš arčiau susipažinti su teismo „užkulisiais“ ir patiems viską pamatyti iš arti. Unikalia galimybe festivalio svečiai galės pasinaudoti vasario 15 d., pirmadienį, nuo 17 iki 21 val. Tiesa, vieną renginio dalių – teismo posėdžių inscenizacijas norintys stebėti festivalio svečiai turi registruotis iš anksto el. paštu zivile.radyte@teismas.lt.

Norintys aplankyti visus šviečiančius objektus, susipažinti su nematytais senamiesčio objektais, bus pakviesti registruotis į naktinę ekskursiją. Ekskursijos vyks vasario 13 ir 14 dienomis, 19 bei 21 val. Išsami informacija ir registracija į ekskursijas el. paštu renginiai@jurossvente.lt.

 „Tai tik maža dalis festivalio projektų. Daug unikalių, įdomių idėjų skirta specialiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai bei Šv. Valentino dienai. Visą išsamią festivalio programą rasite mūsų internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt, o lankstinukus su festivalio žemėlapiu ir išsamia programa gaus ir mūsų informacinių partnerių, dienraščių „Vakarų ekspresas“ bei „Klaipėda“ prenumeratoriai“, – sako G. Giedraitytė.

Festivalyje – Klaipėda dabar ir anuomet
Ryškus, gausus ir stilingas Klaipėdos „Šviesų festivalis“, vasario 13–16 dienomis, pristato 25 nuolatinius projektus, kuriuos bus galima išvysti visus festivalio vakarus. Anot festivalio organizatorių, antrasis „Šviesų festivalis“ išskirtinis savo klaipėdietiška dvasia.

 „Daugelis festivalio projektų sukurti klaipėdiečių menininkų, architektų pristatančių Klaipėdą – anuomet ir dabar. Projektai jautriai paliečia mūsų miesto istoriją, jos žmones, laikmečių kaitą. Kiekvienas projektas – tai unikalus požiūris, skvarbi įžvalga ir galimybė savo miestą atrasti kitokį“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.

 Tarp ryškiausių festivalio projektų – žymaus šviesos menininko Lino Kutavičiaus instaliacija „Kirmgrauža“. Instaliacija kvies į Kruizinių laivų terminalą, kur šviesos ir uostamiesčio garsų sintezę kurs specialiai iš Berlyno atvykstantis klaipėdietis DJ Genys.

 Senosios Klaipėdos dvasią ir išnykusį miesto peizažą atkurs architekto Aurimo Baužio instaliacija „Tinkle“, Klaipėdos kaitą pristatys Henriko Žižio audiovizualinis kūrinys „KLAIPĖDA. FACEWALL._0001/2020“. Ypatinga festivalio instaliacija – „Šviečianti bažnyčia“ pasakos didingą Klaipėdos istoriją, kuri atgims buvusios Šv. Jono bažnyčios skverelyje.

„Tai tik keletas projektų, kuriuos pristatysime festivalio metu. Išsamios festivalio programos ieškokite mūsų internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt, išmaniesiems telefonams pritaikytoje programėlėje „Jūros šventė“bei spalvinguose festivalio lankstinukuose, kuriuos rasite visose senamiesčio kavinėse, Klaipėdos turizmo informacijos centre“, – sako Goda Giedraitytė.

 Festivalio pradžia kviečia šviesos šokiui
Atidaryti „Šviesų festivalį“ organizatoriai kviečia skelbiant ryškią šviesos akciją. Vasario 13 d., šeštadienį, 18 val., visi festivalio lankytojai kviečiami į Liepų gatvę šalia Klaipėdos laikrodžių muziejaus. Čia skambant ritmingai muzikai ir „diriguojant“ patyrusiam choreografui, gims ryškus ir klaipėdietiškas šviesos šokis.

 Turinčius išmaniuosius telefonus, šventės organizatoriai ragina atsisiųsti  nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją. Vaikai ir nesinaudojantys išmaniaisiais telefonais, kviečiami atsinešti prožektorius ar kitus šviečiančius daiktus ir taip kurti nuotaikingą festivalio pradžią. Po simbolinio šokio visas Klaipėdos senamiestis nusidažys ryškiomis spalvomis ir įsižiebs visos instaliacijos.

Festivalis kvepės ir stintomis
Danės krantinėje, šalia Žvejo paminklo įsikurs „Laivelių alėja“. Maži ir dideli, ryškūs ir šviečiantys laivai pasitiks kiekvieną festivalio svečią. Laivelių alėjoje lauks ir interaktyvios pramogos – čia bus galima pasiųsti meilės žinutę per upę, žaisti šviečiančiomis raketėmis, dalyvauti šviesos estafetėse. „Laivelių alėjos“ idėja – kurti puikią nuotaiką, tapti jaukia erdve šeimoms.

 Šalia „Laivelių alėjos“ kvies ir „Meilės restoranas“. Čia festivalio lankytojų lauks specialūs „Šviesų festivalio“ meduoliai, meilės sūris, spalvingi, specialiai festivaliui skirti skanėstai, meilės laiškai ir meilės muzika. Tiesa, nespėję nuvykti į Palangą, čia galės paskanauti ir šviežių, kvapnių stintų.

Į naktines ekskursijas – norinčių antplūdis
Iki festivalio likus porai dienų, šventės organizatoriai džiaugiasi itin gausiu būriu naktinių ekskursijų dalyvių. Šiuo metu į naktines ekskursijas jau užregistruota daugiau nei 600 dalyvių.

„Norinčių yra dar daugiau, tačiau visos ekskursijos jau ir taip perpildytos. Norisi užtikrinti kokybę, todėl visų pageidaujančių negalime užregistruoti. Apie sklindančią festivalio žinią liudija ir užsiregistravę ekskursijų dalyviai iš Marijampolės, Trakų, Kauno, Šiaulių, Kėdainių ir kitų Lietuvos miestų“, – sako Goda Giedraitytė.

 Festivalio organizatoriai šį kartą kvietė registruotis į du skirtingus maršrutus: „Skulptūrų parkas – Liepų gatvė“ bei „Klaipėdos senamiestis“. Nemokamos ekskursijos vyks vasario 13 ir 14 d., 19 val. ir 21 val.

TAPTI „ŠVIESŲ FESTIVALIO“ DALIMI KVIEČIA INTERAKTYVŪS PROJEKTAI

Klaipėda – ryškiausias miestas Lietuvoje! Vasario 13–16 dienomis uostamiesčio gatves ir skersgatvius nušvies antrasis Klaipėdos „Šviesų festivalis“, kurio metu festivalio svečiai kviečiami ne tik stebėti įvairias erdvines, šviesos instaliacijas, bet ir tapti festivalio dalimi įsijungiant į interaktyvius projektus.

Startą skelbs žaibinė šviesos akcija
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui duos žaibinė šviesos mobilizacija Liepų gatvėje, po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Dalyvauti spalvingoje akcijoje šventės organizatoriai kviečia visus festivalio lankytojus.

„Jau dabar raginame į savo išmaniuosius telefonus parsisiųsti specialią nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją. Šviesos akcijai „diriguos“ patyręs miesto renginių pagalbininkas, todėl svarbiausia gera nuotaika ir pozityvumas“, – sako Romandas Žiubrys.

Žaibinės šviesos akcijos pradžia – 18 val. Neturintys išmaniųjų telefonų laukiami ir su prožektoriais ar kitais šviečiančiais įrenginiais. Netrukus po simbolinio šokio visas Klaipėdos senamiestis nusidažys ryškiomis spalvomis, o miestą su festivalio atidarymu pasveikins kariliono koncertas.

Atgims undinės ir kuršio legenda
Ypatingais renginiais Klaipėdos „Šviesų festivalio“ programą papuoš projekto partneris -Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM).

Nuo vasario 12 d., daugelyje Klaipėdos senamiesčio kavinių ir restoranų, lankytojų lauks specialūs Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atvirukai. „MEILĖS ŽINUTĖ BUTELYJE“ pavadintos akcijos metu, organizatoriai ragina rašyti gražiausias mintis, eiles ir jas padovanoti mylimajam, draugui bei savo miestui.

„Rašyti meilės laiškus bus galima iki vasario 14-osios vakaro. Nuostabius, specialiai šiai progai sukurtus atvirukus bus galima įteikti mylimam žmogui, arba įmesti į kiekvienoje kavinukėje esantį, specialiai tam skirtą, butelį. Vėliau, šie meilės eilėmis pripildyti buteliai bus išmesti į Baltijos jūros bangas“, – apie gražią iniciatyvą pasakoja G. Kalvaitienė. Tiesa, meilės dienos vakarą, visi pasipuošę undinės ar kapitono kostiumais, prie akcijos prisidėjusiose senamiesčio kavinėse bus vaišinami nemokama kava.

Šv. Valentino dieną, visų Klaipėdos „Šviesų festivalio“ svečių lauks dar viena Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos dovana. Vasario 14 d., 18 val., ant Biržos tilto atgis Dangės undinės ir kuršio legenda. „Prikelti šią nepaprastą legendą prireiks visų plakančių širdžių ir festivalio šviesų. Meilės vakarą ant Biržos tilto, „Šviesų festivalio“ svečiai išvys dar vieną LAJM dovaną. Čia pasirodys „Živino“ ansamblis, Jūrinis vaikinų choras bei lauks įspūdingas ugnies fakyrų pasirodymas“, – sakė G. Kalvaitienė. Performanso trukmė 40 min.

Naktinės ekskursijos 
Smalsius, nebijančius šaltuko ar stipraus vėjo, norinčius išvysti kitokią Klaipėdą ir vėl kviečia  naktinės „Šviesų festivalio“ ekskursijos. Žaisdami prožektorių šviesomis, naktinės ekskursijos dalyviai išgirs nepaprastų Klaipėdos senamiesčio istorijų, atras svarbiausias festivalio instaliacijas.

Festivalio organizatoriai šį kartą kviečia į du skirtingus maršrutus: „Skulptūrų parkas – Liepų gatvė“ bei „Klaipėdos senamiestis“. Nemokamos ekskursijos vyks vasario 13 ir 14 d., 19 val. ir 21 val. Norintys dalyvauti ekskursijoje, prašomi registruotis el. paštu: renginiai@jurossvente.lt. Laiške turi būti nurodoma pageidaujama ekskursija, žmonių skaičius, data bei laikas. Registracija vyks iki vasario 11 d.

Nuotraukos išskirtiniam projektui
Dar vienas interaktyvus „Šviesų festivalio“ projektas – interaktyvus audiovizualinis kūrinys  „Klaipėda. Facewall._0001/2020“, kvies į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kiemą.

„Projekto idėja atspindi kažkada buvusį Klaipėdos gyventojų skaičių, kurio maža dalis sudarytų projekto ašį. Norinčius tapti projekto dalimi kviečiu siųsti savo nuotraukas, kurios festivalio metu bus rodomos ant Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus pastato sienų“, – sako projekto autorius Henrikas Žižys. Nuotraukas, kuriose esate tamsiame fone siųskite el. paštu facewall.klaipeda@gmail.com.

Naktis teisme
Festivalio partneris – Klaipėdos miesto apylinkės teismas kviečia iš arčiau susipažinti su teismo „užkulisiais“ ir patiems viską pamatyti iš arti. Unikalia galimybe festivalio svečiai galės pasinaudoti vasario 15 d., pirmadienį, nuo 17 iki 21 val. Tiesa, vieną renginio dalių – teismo posėdžių inscenizacijas norintys stebėti festivalio svečiai turi registruotis iš anksto el. paštu zivile.radyte@teismas.lt.

ILGĄJĮ SAVAITGALĮ Į MIESTĄ KVIES KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Išskirtiniais vasaros renginiais garsėjanti Klaipėda jau antrus metus žiemą palydės spalvinga ir ryški. Prieš metus startavęs ir ryškiomis spalvomis Klaipėdos senamiestį nudažęs „Šviesų festivalis“ sugrįžta vasario 13–16 dienomis.„Mūsų „Šviesų festivalis“ – tikras šviesių ir gražių minčių žaismas, charizmatiška ir viena sėkmingiausių pastarojo meto idėjų, sulaukusi visapusiškos sėkmės. Labai linkiu, kad mūsų festivalio šviesos pasiektų net ir Vilnių, o jūrinė dvasia skleidžiama laivelių alėjoje, undinės legendoje, unikaliuose projektuose taptų svaria priežastimi Klaipėdą atrasti ir žiemą“, – sakė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Festivalyje – kaliasdešimt projektų
Antrajame „Šviesų festivalyje“ per keturias festivalio dienas bus pristatytos 24 unikalios meninės instaliacijos, kurios džiugins viso festivalio metu ir dar keliolika laikinų projektų, kurie  vyks vieną ar pora festivalio dienų. „Prieš metus startavome su dideliu užsidegimu, tikėdami, kad miestui to reikia, norėdami įrodyti Klaipėda nėra tik vasaros sostinė. Neklydome. Tūkstančiai festivalio lankytojų, puikūs projekte dalyvavusių menininkų, Klaipėdos senamiesčio verslininkų atsiliepimų įpareigoja tęsti pradėtus darbus, augti ir plėstis,“ – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Nors dauguma „Šviesų festivalio“ objektų įsikurs Klaipėdos senamiestyje, antrojo festivalio teritorija apima didesnę centrinę miesto dalį – nuo Klaipėdos skulptūrų parko iki Kruizinių laivų terminalo, Klaipėdos meno kiemo.

„Likus pusmečiui iki festivalio sulaukėme pirmųjų menininkų, kūrėjų pasiteiravimų apie „Šviesų festivalį“ ir norą jame pristatyti savo autorinius darbus. Džiaugiamės, kad didelė dalis festivalio meninių instaliacijų, projektų, bus pristatytos pirmą kartą ir specialiai sukurtos Klaipėdai, atspindinčios jos tapatumą, istoriją“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.

Startą skelbs žaibinė šviesos akcija
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui duos žaibinė šviesos mobilizacija Liepų gatvėje, po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Dalyvauti spalvingoje akcijoje šventės organizatoriai kviečia visus festivalio lankytojus. „Jau dabar raginame į savo išmaniuosius telefonus parsisiųsti specialią nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją. Šviesos akcijai „diriguos“ patyręs miesto renginių pagalbininkas, todėl svarbiausia gera nuotaika ir pozityvumas“, – sako Romandas Žiubrys.

Žaibinės šviesos akcijos pradžia – 18 val.Neturintys išmaniųjų telefonų laukiami ir su prožektoriais ar kitais šviečiančiais įrenginiais. Netrukus po simbolinio šokio visas Klaipėdos senamiestis nusidažys ryškiomis spalvomis, o miestą su festivalio atidarymu pasveikins kariliono koncertas.

Nuo Skulptūrų parko iki Kruizinių laivų terminalo
Vienas didžiausių festivalio projektų „Šviesos naktys“ kvies į Klaipėdos sulptūrų parką. Čia nušvis 32 skulptūros, iš kurių 12 – autorinių šviesų instaliacijų ir 2 originalios projekcijos.

Išskirtinė šviesos ir garso instaliacija lauks Kruizinių laivų terminale. Lino Kutavičiaus šviesos ir garso instaliacija „Kirmgrauža“ kartu su šiuo metu Berlyne gyvenančiu, tačiau visiems gerai žinomu DJ Genys kvies atrasti unikalią šviesos ir garso sintezę, keliauti laiku.

Liepų gatvės pastatus iš žiemos miego žadins spalvingos ir gausios iliuminacijos, Danės skvere įsikurs „Laivelių alėja“, kurioje visas dienas kvies ir netikėtas meilės restoranas.  Buvusioje Šv. Jono bažnyčios vietoje iškils unikali šviesos bažnyčia, o greta, Mažojoje Vandens gatvėje lauks netikėta instaliacija „Tinkle“.

Interaktyvūs projektai
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kieme lauks interaktyvus audiovizualinis kūrinys  „Klaipėda. Facewall._0001/2020“. „Projekto idėja atspindi kažkada buvusį Klaipėdos gyventojų skaičių, kurio maža dalis sudarytų projekto ašį. Norinčius tapti projekto dalimi kviečiu siųsti savo nuotraukas, kurios festivalio metu bus rodomos ant Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus pastato sienų“, – sako projekto autorius Henrikas Žižys.Nuotraukas, kuriose jūsų veidas matomas juodame fone siųskite el. paštu facewall.klaipeda@gmail.com.

Festivalio partneris – Klaipėdos miesto apylinkės teismas kviečia iš arčiau susipažinti su teismo „užkulisiais“ ir patiems viską pamatyti iš arti. Unikalia galimybe festivalio svečiai galės pasinaudoti vasario 15 d., pirmadienį, nuo 17 iki 21 val. Tiesa, vieną renginio dalių – teismo posėdžių inscenizacijas norintys stebėti festivalio svečiai turi registruotis iš anksto el. paštu zivile.radyte@teismas.lt.

Norintys aplankyti visus šviečiančius objektus, susipažinti su nematytais senamiesčio objektais, bus pakviesti registruotis į naktinę ekskursiją. Ekskursijos vyks vasario 13 ir 14 dienomis, 19 bei 21 val. Išsami informacija ir registracija į ekskursijas el. paštu renginiai@jurossvente.lt.

 „Tai tik maža dalis festivalio projektų. Daug unikalių, įdomių idėjų skirta specialiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai bei Šv. Valentino dienai. Visą išsamią festivalio programą rasite mūsų internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt, o lankstinukus su festivalio žemėlapiu ir išsamia programa gaus ir mūsų informacinių partnerių, dienraščių „Vakarų ekspresas“ bei „Klaipėda“ prenumeratoriai“, – sako G. Giedraitytė.

VASARIO 6 – 16 DIENOMIS VYKUSIO ŠVIESŲ FESTIVALIO FINIŠAS!

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO STARTO AKIMIRKOS

 ŠVIESŲ FESTIVALIO FINIŠAS

ŠVIESŲ FESTIVALĮ VAINIKUOS MEILĖ TĖVYNEI

Šeštadienį Klaipėdos gatves užliejo prieš savaitę startavęs Šviesų festivalis. Meilės žodžiams, kurie skirti artimui ir tėvynei dedikuotas savaitgalis, kvietė  rašyti savo meilės eiles, grožėtis meilės fontanu, klausytis jausmingos muzikos ir jautrino senosios Klaipėdos vaizdais. Daugybė laimingų ir besišypsančių klaipėdiečių pripildė senamiesčio aikštes ir gatves, kurios atrodė kaip per didžiausias vasaros šventes.

Pagrindinis šio savaitgalio projektas – klaipėdiečių sveikinimai artimui ir tėvynei, kurie ir šiandien bus rodomi ant Klaipėdos muzikinio teatro bokšto. Vasario 14-ąją, festivalio dalyviai buvo kviečiami išpažinti meilę savo artimui. Per vakarą, nuo 18 iki 23val., buvo parašyta 950 trumpųjų žinučių telefonu, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje Jūros šventė sulaukta kelių dešimčių sveikinimų.

Meilės prisipažinimų rašytojai nestokojo kūrybiškumo:  
„Myliu šešias moteris: Lietuvą, Klaipėdą, mamą, žmoną, dukrą ir dukrą. Daugiau šypsokimės ir džiaukimės – tik taip galime gerinti savo ir Lietuvos sveikatą. Su šventėmis, miela Lietuva ir kiti“.

„L. M. myliu tave, nes su tavimi esu laiminga. Myliu Tavo, šypsena, šypsenos raukšlytes, tavo mėlynas akis, dėl kurių pamirštu visus sunkumus. Myliu Tave, nes dėl tavęs mano širdis plaka dažniau ir smarkiau. Meilei su meile nuo meilės“.

„Tu man dovanojai jaukius vakarus ir rytus, mėnulį ir jo pilnatį. Aš tau pažadu žvaigždžių – spindinčių ir pildančių norus. Nieko nėra gražiau už tave“.

Ant bokšto ne kartą buvo atsiradę užrašai „tekėk už manęs“, „būk mano“, „visada tavo“. Dar linksmiau nusiteikę sveikino savo kolegas, vadovus, prašė atostogų ir kitaip juokaudami sprendė sau aktualias problemas.

Šiandien, vasario 15-ąją, klaipėdiečiai kviečiami sveikinti tėvynę, taip paminint Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Meilės eiles ir vėl galima rašyti dviem būdais – socialinio tinklo „Facebook“ Jūros šventės paskyroje arba numeriu 1670 įrašant žodį KLAIPEDA, paliekant tarpelį ir po jo rašant savo tekstą. Parašytos žinutės nušvies Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštą, o visas teatro pastatas sušvis ryškiomis Lietuvos Respublikos trispalvės spalvomis.

Klaipėdiečius ir šį vakarą džiugins ryškesni Klaipėdos tiltai, Danės krantinės bei aplinkiniai pastatai. Į praeitį nukelianti, ant Biržos tilto sienos rodoma „Klaipėdos laiko tiltų“ projekcija. Teatro aikštėje lauks šviesų ir garsų fontanas, kuris panardins į spalvų ir svajingų garsų muziką. Dar kartą pasigrožėti kvies Eduardo Balsio menų gimnazijos sukurtas „Šviečiantis dangus“. Paskutinę, du savaitgalius trukusio Šviesų festivalio dieną, Klaipėdos senamiesčio istorijų dar kartą kvies klausytis patyrusios gidės, kurios 19 ir 21 val. klaipėdiečių lauks Karlskronos aikštėje ir aikštėje prie „Meridiano“. 

ŠVIESŲ FESTIVALIS PAŽADINO KŪRYBIŠKUMĄ

Savaitgalį, Šviesų festivalio metu, ryškiomis spalvomis nusidažiusios Klaipėdos senamiesčio gatvės į lauką išviliojo daugybę klaipėdiečių ir miesto svečių, o festivalio meninių projektų rengėjus paskatino kurti planus apie nuolatinius šviesų projektus ir šviečiančią naktinę Klaipėdą.

Ryškiausia projekcija
Bene daugiausiai dėmesio pirmojo Šviesų festivalio savaitgalio metu susilaukė vaizdo  projekcija „Kaminkrėčio istorijos“. Reginys džiugino didelius ir mažus, o projekto kūrėjai stebėjosi, kad daugelis atėjusiųjų projekciją stebėjo po kelis kartus. Ypatinga šios projekcijos sėkmė grindžiama ne tik unikalia, specialiai Klaipėdai sukurta istorija, bet ir savo techninėmis savybėmis.

„Projekcija buvo inspiruota Olandijos menininko M.C. Ešero (M.C. Escher ) grafikos darbų, kuriuose dažnai taikomas prieštaraujančių proporcijų efektas, kuriantis dvimačius vizualinius paradoksus. Jie apgauna mūsų regėjimą ir kuria labai tikroviškus vaizdus. Be to, ši projekcija buvo parengta taikant apie 150 liumenų į kvadratinį metrą (kas Lietuvoje daroma gana retai), todėl ji buvo labai ryški ir tikroviška“, – sako projekcijos rengėjų atstovas Darius Kupliauskas.

Anot „Kaminkrėčio istorijos“ kūrėjų, toks personažo ir miesto objektų animacijos sprendimas pasirinktas todėl, kad daugeliui klaipėdiečių dar nebuvo matytas.  Daugybę šviesos festivalių ne tik aplankę, bet ir juose dalyvavę „Kinky Knot“ sveikino su pirmuoju festivaliu. „Festivalio startas sėkmingas ir pakankamai stiprus. Pažadame, kad sekančiais metais klaipėdiečiai su kaminkrėčiu galės pabendrauti gyvai – jis bus interaktyvus“,- sakė Darius Kupliauskas.

Paskatino naujas idėjas
Pirmąjį Šviesų festivalį savomis idėjomis praturtino ir miesto menininkai. Audiovizualinio kūrinio „Paskutinis bastionas“ rengėjai teigia, kad tokio festivalio idėja savalaikė ir labai reikalinga.

„Būtų idealu, jeigu festivalio metu būtų pristatoma ne tik žaismingos improvizacijos, bet ir technologijos, vyktų apšvietimo, iliuminavimo „masterclassai“ (meistriškumo kursai) ir seminarai, tikslu viešai pristatyti miesto pastatų, skverų, meno objektų apšvietimo, bei iliuminavimo galimybes. Kodėl gi projekcijos vitrinose ar ant miesto pastatų sienų, specialių ekranų, negalėtų suteikti miestui savitą naktinį atspalvį, festivalis galėtų tapti priemone kurti sąlyginės „Klaipėdos naktį“ koncepciją. Apšvietimo technologijų ir audio pagalba galima būtų sėkmingai pristatyti urbanistines strategijas (kurios galbūt ateityje pakeistų ir dieninį miestą)“, – sako Ignas Kazakevičius, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro direktorius.

Anot Kultūrų komunikacijų centro direktoriaus, šviesos skulptūros, objektai galėtų miesto erdvėje būti įkomponuojami nuolat, juolab kad jų veikimas yra tik naktinis, dieną jie netrukdo nei pėsčiųjų srautams, nei esamai vietos urbanistinei struktūrai.

Privačios iniciatyvos
Šviesų festivalis sulaukė gausaus miesto bendruomenės palaikymo, senamiesčio verslininkų iniciatyvų įgyvendinant savarankiškus projektus. Prie projekto prisijungęs „Friedricho pasažas“ dvi šventinio savaitgalio dienas ne tik kvietė grožėtis kiemelyje šviečiančiomis dekoracijomis „Šviesos pusnys“, bet ir daugybei klaipėdiečių ir miesto svečių  leido grožėtis miestu nuo atgimusio burlaivio „Meridianas“ denio.

„Net neprireikė vasaros į senamiestį išvilioti miestelėnus. Ir už šį pagyvėjimą esame dėkingi organizatoriams. Labai linkime, kad tai taptų tradicija ir džiaugiamės, kad buvome pakviesti prisijungti“, – sako „Friedricho pasažo“ rinkodaros vadovė Laura Ūselytė. Burlaivis „Meridianas“ visų lauks ir antrąjį Šviesų festivalio savaitgalį.

Į projektą įsijungusios ir vakaroti prie žvakių kvietusios Klaipėdos senamiesčio kavinės „Max Coffee“ direktorius Audrius Statkevičius teigė tikįs, kad projekto idėja bus tęstinė, kasmet sutrauksianti vis daugiau iniciatyvų ir projektų. „Projektas Klaipėdos senamiesčiui suteikė dar daugiau žavesio. Išeiti į vakarinį miestą, kuriame šurmuliuoja gerai nusiteikę žmonės – didelė dovana. O prie projekto nespėjusius prisijungti kolegas labai raginu įsijungti ir sukurti dar ryškesnę šventę“, – sako „Max Coffee“ direktorius.

Antrasis Klaipėdos Šviesų festivalio savaitgalis „Meilės eilės artimui ir tėvynei“ kvies vasario 14 ir 15-osios vakarais, nuo 18 iki 23 val.

ŠVIESŲ FESTIVALIS UŽLIEJO KLAIPĖDĄ

Penktadienio vakarą uostamiestyje prasidėjo pirmasis Klaipėdos šviesų festivalis į miesto centrą suviliojęs daugybę klaipėdiečių ir miesto svečių. „Kitoks Klaipėdos senamiestis“ pavadintą savaitgalį klaipėdiečiai buvo pakviesti atrasti kitomis spalvomis pasipuošusį savo mylimą miestą.

 Nuo 18 val., kuomet šventės pradžią paskelbė šviečiančios ir skambančios eitynės, iki vėliaus vakaro mieste šurmuliavo žmonės. Itin daug dėmesio sulaukė viena pagrindinių pirmojo savaitgalio projekcijų, kuri buvo rodoma ant „Žvejų baro“ pastato. Specialiai sukurtą vaizdo projekciją, pasakojančią Klaipėdos senamiesčio istoriją, gyrė dideli ir maži. Šios projekcijos rengėjai taip pat tikino, kad skirtingai nuo kitų miestų, čia žmonės sukurta istorija grožėjosi po kelis kartus, o išėję vėl sugrįždavo.

Turgaus gatvės pastatus iš žiemos miego pažadino spalvingos ir gausios iliuminacijos. „Galėtų taip būti visada. Miestas atrodo nepaprastai, tiesiog stebuklingai“, – džiaugsmo neslėpė klaipėdietė Virginija. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto stadione iškilo šviečianti instaliacija „Spalvų švyturys“, kurį žadino specialus, pulsuojantis garso takelis.

Ant Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vidinės sienos festivalio lankytojai išvydo audiovizualinį kūrinį – „Paskutinis bastionas“. Teatro aikštę papuošė tik ypatingomis progomis įžiebiamos Dramos teatro fasado iliuminacijos, o Danės krantinėje švietė žibančios burės.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kiemą nušvietė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos sukurtas žibintų dangus, o čia užsukę klaipėdiečiai kuždėjosi, kad tokius žibintus mielai pasikabintų ir savo namuose. Vienintelį kartą, 19 val., Dienovidžio aikštėje, parodyta „Šviesos misterija“ žadino vaizduotę ir ragino kurti savo interpretaciją matomam reginiui.

Iš anksto užsiregistravę ir džiaugsmingai nusiteikę klaipėdiečiai bei miesto svečiai, noriai klaidžiojo po Klaipėdą kartu su naktinių ekskursijų gidėmis. Į gausias grupes susirinkę vaikai ir suaugusieji gavo prožektorius, kuriais kūrė savas ir jaukias „iliuminacijas“. Naktinės ekskursijos klaipėdiečių lauks ir šį vakarą, vasario 7-ąją bei kitą savaitgalį – vasario 14 ir 15 dienomis.

Šviesų fetsivalis sulaukė didelio ir senamiesčio verslininkų bendruomenės dėmesio. Čia įsikūrę kavinės, restoranai, turizmo agentūros, vaikų žaidimų kambariai noriai įsijungė į šviečiančias iniciatyvas. Pirmąjį festivalio vakarą languose švietė žvakės, lazeriai, žibintai ir kitokios originalios šviesos instaliacijos, kavinės kvietė netradiciškai apšviestoje aplinkoje išgerti kavos ar arbatos.

Tokia pat nuotaikinga reginių programa klaipėdiečių laukia ir šeštadienį, todėl organizatoriai tikisi, kad penktadienį nespėjusieji pasigrožėti šviesų festivalio projekcijomis, į miestą plūstels būtent tada nuo 18 val. ir mieste klajos iki pat pirmojo šviesų festivalio savaitgalio pabaigos. Ji numatyta šeštadienį 23 val.

Šį savaitgalį startavęs festivalis į Klaipėdos gatves pakvies jau sekantį savaitgalį, vasario 14–15 dienomis. „Meilės eilės artimui ir tėvynei“ skirtas savaitgalis miestą nuspalvins dar ryškiau. Antrąjį festivalio savaitgalį klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus kviečiami išreikšti savo meilę artimam ir tėvynei, o meilės laiškai bus tiesiogiai transliuojami ant Klaipėdos muzikinio teatro bokšto. Visus rašančius meilės eiles, prisėsti kvies šviečianti meilės suoliukų alėja. Meilės savaitgalį šviesų pagalba atgis ir Klaipėdos tiltai bei Danės krantinės, Teatro aikštėje kvies šviesų ir garsų fontanas.

STARTUOJA KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Jau šį penktadienį, vasario 6-ąją, kviečia pirmasis Klaipėdos Šviesų festivalis. „Kitokio Klaipėdos senamiesčio“ savaitgalį lankytojų lauks vaizdo projekcijos, meninės instaliacijos, iliuminacijos šviesomis, edukaciniai-interaktyvūs projektai.

Kitoks Klaipėdos senamiestis
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui penktadienį duos ryški ir triukšminga eisena, kuri 18 ir 20 val. pajudės nuo Klaipėdos turizmo ir informacijos centro. Senamiestį žadinsianti eisena skleis muzikos garsus, neš gerą nuotaiką ir pagrindinę festivalio žinią – šviesesnė Klaipėda! Eitynėse žygiuos Klaipėdos miesto meno kolektyvų nariai, pasipuošę šviečiančia atributika. 

Viena pagrindinių pirmojo savaitgalio projekcijų bus rodoma ant „Žvejų baro“ pastato, esančio Kurpių g. 8. Specialiai sukurta video projekcija kvies keliauti po Klaipėdos senamiesčio istoriją. Turgaus gatvės pastatus iš žiemos miego žadins spalvingos ir gausios iliuminacijos, o Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto stadione iškils šviečianti instaliacija „Spalvų švyturys“. Ant Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vidinės sienos bus rodomas audiovizualinis kūrinys „Paskutinis bastionas“. Teatro aikštę papuoš tik ypatingomis progomis įžiebiamos Dramos teatro fasado iliuminacijos, Danės krantinę ties Žvejų g. 2, nušvies žibančios burės.

 Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro meno kiemą papuoš žibintų dangus, kurį sukūrė Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai. Dienovidžio aikštėje, 19 val. prasidės „Šviesos misterija“ – šviesos gimimas tamsos ir dūmų chaose.

 Papildomos ekskursijos
Nebijančius malonaus šaltuko ir norinčius išvysti kitokį Klaipėdos senamiestį, projekto organizatoriai kvietė registruotis į naktines „Šviesų festivalio“ ekskursijas.

„Esame maloniai nustebinti tokio didelio susidomėjimo naktinėmis ekskursijomis. Į vasario 6 ir 7 dienų pasivaikščiojimus vietų jau nebėra, tačiau atsižvelgdami į žmonių pageidavimus, ekskursijas rengsime ir kitą savaitgalį – vasario 14 ir 15 dienomis. Į jas visų pirma pakvietėme tuos, kurie registravosi į šio savaitgalio ekskursijas, tačiau nebetilpo“, – sako projektų koordinatorė Živilė Putnienė.

„Mums svarbiausia, kad ši ir panašios iniciatyvos sulauktų bendruomenės dėmesio bei palaikymo, kad klaipėdiečiai patys taptų mūsų organizuojamų švenčių dalyviais. Naktinių ekskursijų anšlagas, senamiesčio verslininkų iniciatyvos įgyvendinant savarankiškus projektus, saugos tarnybos „Argus“ geranoriška iniciatyva saugoti projektą, telekomunikacijų bendrovės TEO „Meilės savaitgaliui“ dovanojamas nemokamas bevielis internetas – tai puikūs įrodymai, kad miestas ir jo žmonės keičiasi, ne tik nori, bet ir moka švęsti, – sako kūrybos vadovė G. Giedraitytė. 

 „Šviesų festivalis“ Klaipėdoje vyks vasario 6-16 dienomis, t.y. 2 savaitgalius, nuo 18 iki 23 val. Vasario 6-7 dienomis kvies „Kitoks Klaipėdos senamiestis“, vasario 14-15 d. „Meilės eilės artimui ir tėvynei“. 

ŠVIESŲ FESTIVALIS KVIES ATRASTI KITOKIĄ KLAIPĖDĄ

Siekiant pagyvinti tamsųjį periodą, naujai ir inovatyviai pristatyti Lietuvos ir Klaipėdos istorinius įvykius, patrauklia forma supažindinti miestelėnus ir Klaipėdos svečius su uostamiesčio architektūra, vasarį organizuojamas pirmasis KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS.

Šviesų festivalis Klaipėdoje vyks vasario 6-16 dienomis, t.y. 2 savaitgalius, nuo 18 iki 23 val. Projektas apima keletą tikslų – pristatyti festivalį kaip erdvę inovatyviems projektams, sušiuolaikinti tradicinių švenčių minėjimą, priartinti jį prie jaunosios kartos, tačiau svarbiausia – užtikrinti dialogą tarp menininkų ir bendruomenės. „Klaipėdos šviesų festivalį sudarys specialiai mūsų miestui sukurti projektai, kuriais norime pažadinti miesto grožį, pakviesti „naktinėti“ ir semtis įspūdžių. Kadangi projekcijos ir šviesų iliuminacijos yra labai brangios, įvairiose šalyse vykstantys šviesų festivaliai dažniausiai trunka tik vieną savaitgalį. Kartais, viena tokių festivalių projekcija kainuoja tiek, kiek visas mūsų festivalio biudžetas“, – apie Klaipėdos šviesų festivalį kalbėjo „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Goda Giedraitytė.

 Kitoks Klaipėdos senamiestis
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui duos ryški ir triukšminga eisena, kuri vasario 6-osios vakarą pajudės nuo Klaipėdos turizmo ir informacijos centro. Šviečianti ir skambanti teatralizuota eisena Klaipėdoje skelbs Šviesų festivalio pradžią. Jaukus ir turtingas Klaipėdos senamiestis, dviems festivalio dienoms pakeis savo rūbą ir taps „Kitokiu Klaipėdos senamiesčiu“. Viena pagrindinių pirmojo savaitgalio projekcijų bus rodoma ant „Žvejų baro“ pastato, esančio Kurpių g. 8. Specialiai sukurta animacija kvies keliauti po Klaipėdos senamiesčio istoriją.

Turgaus gatvės pastatus iš žiemos miego žadins spalvingos ir gausios iliuminacijos, o Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto stadione iškils originali šviečianti instaliacija. Šviesų festivalio žemėlapyje pirmąjį savaitgalį klaipėdiečius kvies projektai, įkurti/rodomi Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro teritorijoje. Šviečiantį žibintų dangų miestui dovanos Eduardo Balsio menų gimnazija. Norintys aplankyti visus šviečiančius objektus, susipažinti su nematytais senamiesčio objektais, bus pakviesti registruotis į naktinę ekskursiją.

Meilės eilių savaitgalis
Antrąjį Šviesų festivalio savaitgalį, vasario 14-15 dienomis, klaipėdiečiai ir miesto svečiai bus pakviesti pasakoti savas meilės istorijas. Pavadintas „Meilės eilės artimui ir Tėvynei“ savaitgalis, nestokos inovatyvių projektų ir idėjų. Vasario 14-ąją meilės dienos romantiką paskleis šviečianti eisena. Pagrindinis meilės savaitgalio projektas – vyks ant Klaipėdos muzikinio teatro, kur ant pastato bokšto bus rodomi klaipėdiečių ir miesto svečių sveikinimai gauti trumpąja žinute arba parašyti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Jūros šventė“. Vasario 14-ąją festivalio dalyviai bus pakviesti išpažinti meilę savo artimui, o vasario 15-ąją pasveikinti savo tėvynę. Norintys sveikinimus parašyti Jūros šventės „Facebook“ paskyroje, galės pasinaudoti nemokamu bevieliu internetu, kurį Atgimimo aikštėje suteiks telekomunikacijų bendrovė TEO. Visus rašančius meilės eiles, prisėsti kvies šviečianti meilės suoliukų alėja. Meilės savaitgalį šviesų pagalba atgis ir Klaipėdos tiltai bei Danės krantinės, Teatro aikštėje kvies šviesų ir garsų fontanas.

Anot festivalio organizatorių, gražia tradicija tampa miesto bendruomenių, Klaipėdos senamiesčio verslininkų privačios iniciatyvos. Į Šviesų festivalį jungiasi senamiesčio kavinės, restoranai, kultūrinės įstaigos, kurios žada nustebinti šviečiančiomis staigmenomis.

Mecenatas

Organizatorius

Finansuoja

Pristato

Partneris

Generalinis rėmėjas

Festivalį saugo

Festivalio logistas

Techninis rėmėjas

Rėmėjai
Namų restoranas "Lėtas triušis"

Draugai

Informaciniai rėmėjai
PPC "Akropolis"

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.