FINIŠAVO KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Laukiamiausias žiemos renginys uostamiestyje – ŠVIESŲ FESTIVALIS baigėsi. Pora dešimčių projektų, spalvos, muzika,  interaktyvios pramogos per tris šventinius vakarus į senamiestį priviliojo tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių.

Vienas įspūdingiausių projektų – Siksto koplyčios interpretacija, tris festivalio vakarus buvo dėmesio centre ir net vėlyvą vakarą traukė lankytojus. O tuo metu kai savo žiniomis ir istorijomis dalinosi menotyrininkė Rūta Jakštonienė bei gidė Monika Vasylienė, bažnyčia buvo sausakimša. Paskutinį festivalio vakarą, žvelgdami į ant Šv. Juozapo  Darbininko bažnyčios lubų perkeltas Mikelandželo freskas ir išgirdę, jog būtent vasario 18 d. minimos Mikelandželo mirties metinės, susirinkusieji negailėjo plojimų.

Jono kalnelio tuneliuose įsikūrė įspūdinga šviesos menininko Lino Kutavičiaus projekcija „Gintaro kambarys“, Pilies muziejuje minios lankytojų džiaugėsi jungtiniu lietuvės, latvės ir estės projektu „Reflexio“. Puikių atsiliepimų sulaukė menininkių iš Vilniaus projektas „R10K“, įsikūręs Baroti galerijos kiemelyje. Iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių susidedanti instaliacija, sudomino didelius ir mažus. Eidami raudonu, švelnių garsų lydimu, iš virvučių paruoštu lauku, projekto lankytojai kartojo atradę meditacinę erdvę, neįtikėtinai greitai keičiančią emociją ir nuotaiką, o svarbiausia – raminančią. Daug dėmesio sulaukė ir visi trys menininko iš Latvijos Janio Petersons projektai – „Stebuklingas miškas/ Magic Forest“, „Seka/ Sequence“ bei Lindenau laivų statykloje pakibęs „Atspindintis/ Mirrorized“.

Karlskronos aikštėje įsikūrusi erdvė šeimoms, džiugino daugybe pramogų vaikams, skanumynais, o du festivalio vakarus ir gyvos muzikos garsais. Itin daug dėmesio sulaukė čia startavęs šviečiančių keturkojų paradas, kuris subūrė apie 300 šuniukų. Šviesomis stebino ir spalvinga Turgaus gatvė, Eduardo Balsio menų gimnazijos darbais nušviestas dienovidžio skveras, linksma improvizacija „Saulėlydis“, savo aplinkos garsais pasidalinusi Taravos Anikė.

ANTRĄ ŠVIESŲ FESTIVALIO VAKARĄ ŽYGIAVO KETURKOJAI

Tūkstančius svečių į senamiestį sukvietęs ŠVIESŲ FESTIVALIS įsibėgėjo. Nuolatinius trečiojo Šviesų festivalio projektus penktadienį papildė ŠVIEČIANČIŲ KETURKOJŲ paradas. Vėlų vakarą Karlskronos aikštė, kur ir startavo šventinis paradas, buvo sausakimša. Puikiai užduotį supratę keturkojų savininkai nepagailėjo laiko ir nestigo fantazijos – geriausius draugus puošė šviečiančiomis lemputėmis, pavadėliais, žaislais. Nors tikslus dalyvių skaičius paaiškės tik šeštadienį, mat kai kurie dalyviai užsiregistruoti atėjo jau po parado, spėjama, kad Klaipėdos gatvėmis žygiavo apie 300 šuniukų. Renginys organizuotas kartu su VšĮ „Linksmosios pėdutės“.  Eisenos priekyje žengė smilgininkai, iš paskos sekė maži ir  dideli, lojantys ir dūkstantys keturkojai.

Tiek parado stebėtojų, tiek dalyvių teigimu – renginys senamiestį užliejo šiluma ir gerumu. Šeimoms skirtoje erdvėje taip pat veikė senovinė blynų kepimo gildija – autentiškose krosnyse čirškėjo „čirviniai“ vafliai, kvietė smagios pramogos.

Šeštadienį, paskutinį festivalio vakarą, lankytojai turi dar vieną galimybę pasigrožėti meninėmis instaliacijomis, pasikrauti puikios energijos. Be nuolatinių projektų šį vakarą lauks specialus projektas – „Šokantys langai“. 18.00 ir 20.00 val. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokšto languose – stilinga jaunosios Klaipėdos šokėjų kartos instaliacija kviečianti šokėjo gyvenimą stebėti iš arti.  Projekto autoriai – Klaipėdos universiteto Menų akademijos Šokio katedra, pasirodymo trukmė – 25 min.

ŠVIESŲ FESTIVALIO SPALVOS (video)

 Su tūkstantine minia atidarytas KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS. Dar du vakarus – vasario 17-18 d., festivalio svečiai kviečiami aplankyti meninius projektai, šviesos instaliacijas, atrasti netikėtas įprastinių erdvių transformacijas, daugybę šviesų ir pilną žmonių Klaipėdos senamiestį.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS PRISTATYS IR SIKSTO KOPLYČIĄ

Vasario 16–18 d., skaniu žiemos akcentu jau trečią kartą taps Klaipėdos šviesų festivalis. Populiariausiu šaltojo sezono renginiu pripažintas festivalis pristatys apie dvidešimt nuolatinių projektų, tarp kurių – intriguojanti Siksto koplyčia, Gintaro kambarys, kalbanti Taravos Anikė ir, žinoma, daugybė spalvų. Festivalis lankytojų lauks 18.00–23.00 val.

Šv. Juozapo darbininko bažnyčia virs Siksto koplyčia
Nors dauguma „Šviesų festivalio“ objektų įsikurs Klaipėdos senamiestyje, vienas įspūdingiausių festivalio akcentų – Siksto koplyčios interpretacija nuspalvins Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčią (Smiltelės g. 27). Taip siekiama ne tik plėsti festivalio ribas, bet ir skatinti bendruomenės įtrauktį.

„Vienas svarbiausių Lietuvos kultūros sostinė siekių – burti bendruomenę, pristatyti skirtingus kultūros produktus, patraukti miestelėnų dėmesį. Nė vienas mūsų renginys ar Lietuvos kultūros sostinės projektas nėra skirtas tik centrinės ar kitos miesto dalies gyventojams. Kultūra skirta visiems“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Siksto koplyčia – lankomiausia koplyčia pasaulyje, būtent joje renkamas popiežius, vyksta konklava, tačiau labiausiai koplyčią išgarsino XV a. renesansinės tapybos šedevras – 800 kvadratinių metrų Mikelandželo (Michelangelo Buonarroti) freskos. Tris festivalio vakarus 19 val., bažnyčioje vyks specialios ekskursijos su profesionaliu gidu.

Gintaro kambarys ir keliaujantis „Reflexio“
Jono kalnelio tuneliuose įsikurs įspūdinga šviesos menininko Lino Kutavičiaus projekcija „Gintaro kambarys“. Daugiau nei 30 metrų kalnelio požemių, lazerių pagalba nušvis milijonų metų senumo istorijas pasakojantis, autentiškas Baltijos jūros gintaras. Projektą papildys gyvos-eksperimentinės „Amber Ambient Duo“ kompozicijos.

Pilies muziejaus požemiams gyvybės įkvėps jungtinis lietuvės, latvės ir estės projektas „Reflexio“. Erdvės suvokimą keičianti šviesos instaliacija „Reflexio” yra keliaujantis kūrinys, spėjęs persmelkti Talino viduramžių vienuolyno koridorius, apleistą Gdansko geležinkelio stotį, XIX amžiaus fontaną Rygoje. Patekti į Pilies muziejaus ir Jono kalnelio požemius bus galima ir individualiai, įsigijus bilietą arba kartu su naktinėmis ekskursijomis.

Įvairius projektus pristatys ir festivalio partneriai: projektą „Kubikas rubikas“ dovanos – UAB „Stemma Group“; saugos tarnyba „ARGUS“ pakvies į šiuolaikišką skulptūros „Katinas džentelmeno veidu“ interpretaciją; šviesos instaliaciją „Kvadratai kube“ pristatys UAB „Gatvių apšvietimas“.

Naktinės ekskursijos atvers Klaipėdos požemius
Didelio populiarumo sulaukusios naktinės ekskursijos šį kartą mokamos. Ekskursijas lydės profesionalūs gidai, kurie ne tik pristatys mokamus festivalio projektus – „Reflexio“ bei Jono kalnelio požemius su Gintaro kambario interpretacija, bet ir supažindins su dauguma Šviesų festivalio projektų.

„Šviesų festivalio naktinės ekskursijos – vienkartinė galimybė metuose pamatyti unikalias Klaipėdos erdves, miesto erdvių istorijas. Pristatant unikaliose vietose įkurdintus festivalio projektus ir siekiant sureguliuoti labai ribotą lankytojų skaičių, pirmą kartą ekskursijas apmokestiname. Tai labai kokybiškas, unikalus ir jau patikrintas Klaipėdos šviesų festivalio produktas“, – pasakojo VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

2015 ir 2016 metais ekskursijose apsilankė apie 1200 klaipėdiečių ir miesto svečių. Ekskursijos kaina – 6 eurai, vaikams iki 6 metų ekskursijos nemokamos. Kiekvienam ekskursijos dalyviui atiteks ir specialus, šviečiantis Klaipėdos šviesų festivalio suvenyrinis magnetukas. Bilietus į ekskursijas įsigysite ČIA

Erdvė šeimoms ir pirmasis šviečiančių keturkojų paradas
Karlskronos aikštėje (netoli Pilies tilto) festivalio svečius pasitiks erdvė šeimoms, kurioje vaikų lauks tik jiems skirtos šviesos instaliacijos ir įdomios veiklos. Viso festivalio metu čia bus galima paragauti šiltų sulčių, meduolių, o vasario 17 d. veiks senovinė blynų kepimo gildija. Erdvę papuoš įvairios šviečiančios instaliacijos, tarp kurių – „Linkėjimai iš Klaipėdos“ –puikiai tinkanti asmenukėms su ženklu #KlaipėdosŠviesųFestivalis.

Vasario 17 d., 20 val., visi gyvūnų mylėtojai su savo augintiniais kviečiami į pirmąjį naktinį gyvūnų paradą Lietuvoje, kurio metu Klaipėdos senamiestyje žygiuos šviečiantys keturkojai, bus renkamas vakaro karalius ir karalienė. Šeimų erdvėje lauks ir renginio partnerio – LRT vaizdo projektas su smagiais laidos „Klausimėlis“ atsakymais apie Klaipėdą.

Festivalio startas kvies laisvės šokiui
Startą Klaipėdos šviesų festivaliui, vasario 16 d., 18 val. duos žaibinė šviesos mobilizacija TURGAUS gatvėje (prie Klaipėdos turizmo informacijos centro), po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Dalyvauti laisvės spalvų akcijoje, šventės organizatoriai kviečia visus festivalio lankytojus.

Norintys prisijungti, kviečiami su savimi atsinešti telefonus arba šviečiančius daiktus (prožektoriukus, šviečiančius žaislus). Turintys išmaniuosius telefonus, raginami parsisiųsti specialią nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją.

Energingai šviesos akcijai, kuri ne tik atidarys Šviesų festivalį, bet ir pažymės Lietuvos valstybės atkūrimą, diriguos profesionalios Klaipėdos universiteto „Leader Dance“ šokėjos.

Taravos Anikė lauks skambučių
Išskirtiniu projektu centrinę miesto aikštę papuoš menininkas Juozapas Kalnius ir architektas Vladas Balsys. „Stebuklingoji Anikės gėlelė“ pavadintas projektas suteiks unikalią galimybę – festivalio metu paskambinti vienam žinomiausių Klaipėdos simbolių – Taravos Anikei.„Pasakos padeda ištrinti ribas tarp realybės ir svajonės, nes jose viskas įmanoma. Daugelyje pasaulio pasakų figūruoja stebuklingoji gėlelė. Ji pildo norus, parodo praeitį ir ateitį, ir tai labai panašu į šiuolaikinių technologijų pripildytą išmanųjį įrenginį. Kiekvienas festivalio dalyvis, turintis mobiliojo ryšio telefoną, galės paskambinti Anikės skulptūrai ir išgirsti ją arba tyloje atrasti asmeninį stebuklingos gėlelės švytėjimo grožį“, – projektą pristatė menininkas Juozapas Kalnius. Telefono numeris kuriuo bus galima skambinti Taravos Anikei bus paskelbtas festivalio dieną.

Interaktyvus Meno kiemas
Meno kieme, Bažnyčių g. 4, interaktyviu projektu „Hepeningas. Pagal Jurgį ir kepurė“ ir vėl nustebins Henrikas Žižys. Projekto moto – „Daug šviesų, garso su protu“. Tai linksmas, gyvybingas senamiestis, pilnas muzikos, dainų, apšvietimo.

Projektas skiriamas Jurgio Mačiūno hepeningas 60-mečiui paminėti. Vaizdai su linksmais Klaipėdos žmonių veidais kurs smagią šventinę nuotaiką. Muzikinis fonas gims čia ir dabar, pasitelkiant muzikos atlikėjus – Gintarių ir grupę, Adomą Stančiką, o norinčių pasireikšti lauks atviras mikrofonas.

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO STARTAS

Uostamiestyje startavo neatsiejama žiemos dalimi tampantis, KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS. Dar du vakarus – vasario 17-18 d., festivalio svečiai kviečiami aplankyti meninius projektai, šviesos instaliacijas, atrasti netikėtas įprastinių erdvių transformacijas, daugybę šviesų ir pilną žmonių, gyvą Klaipėdos senamiestį. Trečiasis Klaipėdos šviesų festivalis atidarytas su gausiomis klaipėdiečių ir miesto svečių pajėgomis. Įjungę savo mobiliuosius telefonus, prožektorius, kitas švieseles ir  atkartodami KU „Leader Dance“ šokėjų judesius, susirinkusieji noriai dalyvavo energingoje ir jau tradicine tampančioje pramogoje. Šviesos šokis vainikavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginius, paskelbė ŠVIESOS FESTIVALĮ atidarytu, įžiebė Turgaus gatvę bei kitus projektus, o festivalio svečius išsklaidė po visą senamiestį. Nors iki vieno didžiausių festivalio projektų – SIKSTO KOPLYČIOS, įsikūrusios Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje, nuo senamiesčio nemažas kelias, vos tik paskelbus festivalio pradžią, šviesomis ir garsais pripildyta sakrali bažnyčios erdvė traukė festivalio svečius. Realios Siksto koplyčios dydį beveik idealiai atitinkanti bažnyčia leido pajusti Siksto koplyčios didybę ir kurstė vaizduotę. Likusius du festivalio vakarus lankytojai galės ne tik aplankyti Siksto koplyčios interpretaciją, bet ir pasiklausyti įspūdingų jos istorijų, detalių. Nemokamas ekskursijas Siksto koplyčioje vasario 17-18 dienomis ves  – 19.00 val. menotyrininkė Rūta Jakštonienė, 20.10 val. gidė Monika Vasylienė.

Puikių atsiliepimų sulaukė kiek sunkiau randamas menininkių iš Vilniaus projektas „R10K“, įsikūręs Baroti galerijos kiemelyje.Iš dešimties tūkstančių raudonų virvučių susidedanti instaliacija, sudomino didelius ir mažus. Eidami raudonu, švelnių garsų lydimu, iš virvučių paruoštu lauku, projekto lankytojai kartojo atradę meditacinę erdvę, neįtikėtinai greitai keičiančią emociją ir nuotaiką, o svarbiausia – raminančią.

Daug dėmesio sulaukė ir menininkas iš Latvijos Janis Petersons, festivalyje pristatęs net tris savo kūrinius „Stebuklingas miškas/ Magic Forest“, „Seka/ Sequence“ bei Lindenau laivų statykloje pakibęs „Atspindintis/ Mirrorized“. Atgimimo aikštėje įkurdintas 3D  projektas „Seka/ Sequence“ papildė ir Vasario 16-osios nuotaiką – čia skambėjo lietuviško folkloro motyvai, vizualizaciją užpildė Lietuvos Respublikos himno žodžiai.

Dar du festivalio vakarus lankytojų lauks Jono kalnelio požemiai ir šviesos menininko Lino Kutavičiaus gintaro kambario interpretacija, Pilies muziejuje įsikūręs „Reflexio“, Taravos Anikė, kuri žada prabilti, šviesesnė šeimų erdvė, daugelis kitų spalvingų instaliacijų ir projektų.

Tiesa, be nuolatinių projektų, antrojo Šviesų festivalio vakaro akcentu taps šviečiančių keturkojų paradas. Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai su savo augintiniais kviečiami į pirmąjį naktinį gyvūnų paradą Lietuvoje, kurio metu Klaipėdos senamiestyje žygiuos šviečiantys šuniukai. Vakaro metu bus siekiama rekordo, kuris iki šiol – 202 keturkojai. Šeimininkai su savo augintiniais laukiami Šeimų zonoje – Karlskronos aikštėje.

BUS RYŠKU IR GRAŽU! KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO ANONSAS (VIDEO)

Į KLAIPĖDĄ SUGRĮŽTA „RYŠKIAI NUSITEIKĘS“ ŠVIESŲ FESTIVALIS

Žiema Klaipėdoje – ryški ir spalvinga. Populiariausiu šaltojo sezono renginiu pripažintas KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS sugrįžta! Netikėtomis spalvomis ir garsais Klaipėdos senamiestį užliejantis ŠVIESŲ FESTIVALIS kviečia vasario 16–18 dienomis. Tris festivalio vakarus miesto svečius pasitiks pora dešimčių meninių instaliacijų, unikalių, išskirtinių, KULTŪROS SOSTINĖS METAMS dedikuotų projektų.

ATIDARYMAS VASARIO 16 D., 18 VAL., TURGAUS G.

Startą Klaipėdos šviesų festivaliui duos žaibinė šviesos mobilizacija TURGAUS gatvėje, po kurios Klaipėdos senamiestis paskęs šviesose. Dalyvauti laisvės spalvų akcijoje, šventės organizatoriai kviečia visus festivalio lankytojus.

Norintys prisijungti, kviečiami su savimi atsinešti telefonus arba šviečiančius daiktus (prožektoriukus, šviečiančius žaislus). Turintys išmaniuosius telefonus, raginami parsisiųsti specialią nemokamą programėlę „Music Strobe“, kuri reaguoja į skambančią muziką ir kuria nuotaikingą, gyvą ir pulsuojančią šviesos instaliaciją.

Šviesos akcijai diriguos patyrusios šokėjos. Festivalio programa jau netrukus. BŪK RYŠKUS!

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.