VšĮ „Klaipėdos šventės“
8 46 400 300

ŠVIESŲ FESTIVALIS 2018

ŠVIESŲ FESTIVALIS 2017

ŠVIESŲ FESTIVALIS 2016

ŠVIESŲ FESTIVALIS 2015

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS 2018

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS 2017

Festivalio atidarymas

Festivalio projektai

Šeimų erdvė

Rekordinis keturkojų paradas

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS 2016

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS 2015

Pirmasis festivalio savaitgalis

Antrasis festivalio savaitgalis

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIO PROGRAMA
VASARIO 15–17 D./ 18.00–23.00

FESTIVALIO LANKSTUKAS IR ŽEMĖLAPIS

 ŠVIESOS IR MUZIKOS ŠOU „ŠIMTMEČIŲ VARTAI“
Turgaus g. (atkarpa nuo Teatro aikštės iki Turgaus ir Tiltų g. sankryžos)
Aplankę Klaipėdos „Šviesų festivalį“, aplankysite ir Italiją – žavingą, ryškią ir nepamirštamą. Festivalio epicentre – Turgaus gatvėje, jus pasitiks nepamirštamas, milžiniškas Italijos menininkų grupės „Marianolight“, projektas – ,,Šimtmečių vartai“.

Spalvingos ir elegantiškos projekto šviesos atspindi pietų Europos tradicijas ir šimtmečio dvasią. Ši įspūdinga šviesos ir muzikos sintezė festivalio lankytojus džiugins viena diena ilgiau nei kiti festivalio projektai – iki vasario 18 d. Net keturis vakarus lankytojus pasitiks septyni skirtingi šviesos ir muzikos šou, tarp kurių ir speciali dedikacija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. „Šimtmečių vartų“ tunelio, sudaryto iš medinių arkų, ilgis – 200 metrų. Menininkų projektai jau apkeliavo visą pasaulį bei puošė mados namus „Dolce & Gabbana“, „BVLGARI“, „Louis Vuitton“. ,,Marianolight“ yra viena iš seniausių Italijos įmonių, kurios tradicijas nuo pat įsteigimo 1898 m. tęsia pati Marianų šeima. Už indėlį į Italijos kultūros puoselėjimą ir tradicijų saugojimą ,,Marianolight“ yra apdovanoti specialiu Italijos prekybos rūmų ženklu.
Projekto autorius – „Marianolight“ (Italija)

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LIETUVOS VALSTYBĖS SIMBOLIAI“
Muzikinio teatro bokštas
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokštas nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis, primindamas istorinį faktą, kad 1988 m. spalio 20 d. čia suplevėsavo trispalvė. Šimtmetį primins mirgantis lempučių 100-kas ir į dangų kylantys šviesos spinduliai.

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO LAIKO JUOSTA“
Parkelis prie Danės krantinės
Šviečiančių kolonų instaliacija pristato Klaipėdos istorijos datas šimtmečio šviesoje. 4 kubai – 4 istoriniai laikotarpiai: Nepriklausomybė (1918 /23 – 1939 m.), karas (1939–1945 m.), sovietinis laikotarpis (1945–1990 m.), Nepriklausomybė (1990–2018 m.).
Projekto autorius – Jurgis Malinauskas

 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „JIE BUVO ČIA“
Danės skveras prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“
Autorius teigia, kad anksčiau gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame. Šioje  instaliacijoje pristatoma 40 UV spinduliuotėje švytinčių, beveik nematerialių, iš vielos išlenktų istorinių figūrų, kurios „atgaivinamos“ šiuolaikinėje aplinkoje.
Projekto autorius – Alexander Reichstein (Suomija)
PROJEKTĄ PRISTATO UAB „GATVIŲ APŠVIETIMAS“
 INTERAKTYVI VAIZDO PROJEKCIJA „LIETUVAI – 100“
Skveras prie burlaivio „Meridianas“
Interaktyvi vaizdo projekcija-žaidimas, įkvėpta šimtmečio spalvų kviečia mažus ir didelius tapti kūrėjais, žaisti ir judėti. Atraskite tai, kas paslėpta ir prisiminkite arba susipažinkite su legendiniu žaidimu „Tetris“.
Projekto autorius – „Gluk Media“
Projektą pristato UAB „ Silberauto“, oficiali Mercedes-Benz atstovė Lietuvoje 
 SĖDĖTI SPALVOTAI
Skveras prie burlaivio „Meridianas“
Prisėsti žiemą ant paprasto suoliuko yra drąsu, o prisėsti ant spalvoto suoliuko – smagu. Jei su savimi turite karštos arbatos – ją gurkšnokite čia.
Projekto autorius – UAB „Gatvių apšvietimas“
 ŽVAIGŽDĖTAS DANGUS
Meno kiemas (Daržų g. 10)
Kelis kartus per metus, didžiųjų miesto renginių metu, Klaipėdos dangų nusagsto tūkstančiai ryškių lempučių, transformuojančių erdves, įkvepiančių ir gaivinančių net ir tamsiausią skverą. Čia bus galima svajoti!
Projekto autorius –  VšĮ „Klaipėdos šventės“
 VAIKYSTĖS KARUSELĖ
Dienovidžio skveras (Pasiuntinių ir Tomo gatvių sankirta)
Po lempučių šviesomis pasisukite vaikystės dienas menančioje karuselėje… Jūsų mažiesiems tai patiks. O gal ir jums?
 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „MATRIX“
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2)
Interaktyvi šviesos ir garso instaliacija – spalvų ir garso santykių paieška. KKKC I aukšto fojė – šviesų žaismas ir žaidimas. Čia įrengta nuolat kintanti dinaminė spalvų plokštuma reaguos į garso sistemą, kurią valdysite Jūsų – festivalio svečiai. Užeikite į vidų.
Projekto autorius – Marius Ščerbinskas
ŠVIESOS INSTALIACIJA „BEGALYBĖ“
Šachmatų aikštelė, Kurpių ir Mėsininkų g. sankryža
Dar mokyklos laikais mus išmokė rašyt begalybę, tada begalybė atsirado mūsų žodyne, begalybę radome kosmose, begalybę randame kasdienybėje. Festivalio „Begalybė“ jums labai, o gal iki begalybės patiks.
Projekto autorius – Vėjas Aliukas
PROJEKTĄ PRISTATO UAB „KRATC“
INTERAKTYVI INSTALIACIJA „KATINAS DŽENTELMENO VEIDU PO KALVIŲ SKVERO ĄŽUOLU“
Klaipėdos senamiestis, Kalvių ir Pasiuntinių g. sankirta
Legendinis senamiesčio katinas su džentelmeno veidu papasakos savo istoriją. Katinas neatsilieka nuo šiuolaikinių technologijų, todėl nepamirškite pasiimti savo išmaniojo įrenginio su QR kodo nuskaitymo programėle.
Projekto rengėjas – saugos tarnyba „Argus“
PRAMOGŲ ERDVĖ
Teatro a.
Miesto širdyje – Teatro aikštėje, išbarstėme šviečiančių objektų kolekciją. Namo parsinešti neleisime, bet kolekcionuoti akimirkas – kviečiame. Čia ir daugybė „Šviesų festivalio“ bei Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtų skanumynų, o svarbiausia – didžiausias ir stilingiausias užrašas LIETUVA!
Projekto autorius – Karolis Pronckus
ŠVIESŲ IR VAIZDO INSTALIACIJA „KAUKĖ-KARNAVALAS“
Aikštelė prie Neringos skulptūros (Kūlių vartų g.)
Karnavalai būna ryškūs ir linksmi. Instaliacijos centre – karnavalinė kaukė, kuri šviesų ir vaizdo dėka kviečia mus pažinti įvairių pasaulio karnavalų emocijas.
Projekto autorius – Janis Petersons ir „ SIA Artistic“ (Latvija)
PROJEKTĄ PRISTATO UAB „STEMMA GROUP“ 
ŠVIESOS INSTALIACIJA „SUTINKANT LAIVUS“
Kruizinių laivų terminalas
Nuo seno kelią laivams parodo šviesos, o šviečiančių bačkų kompozicija spalvinę gamą keis kasdien – meilės dieną prisodrins raudonais atspalviais, o vasario 16-ąją žaižaruos trispalvėmis šviesomis.
ŠVIESŲ INSTALIACIJA „LAIVŲ KARAVANAS“
Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla, Kanto g. 7
Šiemet savo įkūrimo 70-metį mininti Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla nustebins visus aplankiusius. Čia nušvis tikras mažų ir didelių laivų ir laivelių uostas. Šviečiantys laivai ir  Lietuvos vėliavos spalvomis nušviesti pastato langai pasitiks kiekvieną festivalio svečią ir leis pajusti jūrinę dvasią ir šventinę nuotaiką.
Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

ŠVIESŲ INSTALIACIJOS „ŠVIESŲ ALĖJA
Klaipėdos parkas prie E. Balsio menų gimnazijos, Statybininkų pr.
Ilgamečiai festivalio partneriai pristato šviečiančių objektų kolekciją, kuri pabirusi po parką ir tvenkinį prie gimnazijos, sukurs šviečiančią erdvę Pietinėje miesto dalyje.
Projekto autorius – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos mokytojai ir moksleiviai

LIETUVOS BANKNOTŲ PARODA, SKIRTA LIETUVOS 100-MEČIUI
Vasario 14–18 d., 17.00–23.00
Renginių salė, Žvejų g. 4
Minėdami Lietuvos atkūrimo 100-metį švenčiame ne vieną datą, o šimto metų sėkmės istoriją, kurią kūrėme visi. Parodoje išvysime visus Lietuvos banknotus nuo 1991 metų, įskaitant „maisto talonus“, banknotus su klaidomis, daugumai nematytus bei apyvartoje nepasirodžiusius 100, 500 ir 1000 litus, taip pat 1991 metų Lietuvos banko Šiaulių skyriaus banknotus – centaurus bei litaurus, cirkuliavusius visuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamuose renginiuose, vykusiuose 1991 m. liepos 27–rugpjūčio 4 d. Parodoje įrengtas ir ultravioletinis apšvietimas, kuris leis išvysti banknotų apsaugos ženklus. Visos ekspozicijos metu turėsime šilumos kampelį, kuriame lankytojai galės pasišildyti karšta kava/arbata.
Kolekcijos savininkas – Jevgenij Sokolov

SKĖČIŲ ALĖJA
Kristijono Donelaičio skveras
Lietuvos trispalvę simbolizuojantys skėčiai kviečia miesto gyventojus bei svečius naujai pažvelgti į gerai pažįstamą aikštę. Aktyvūs Klaipėdos jaunuoliai ne tik prisideda prie „Šviesų festivalio“ savo idėjomis, bet ir kviečia visus drauge paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. „Skėčių alėjos“ atidarymo renginys vyks vasario 16 d. 14.00 val.
Projekto autorius – Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“

 ŠVIESŲ INSTALIACIJA „BERMUDŲ TRIKAMPIS“
Pietinė miesto dalis, Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21
Bermudų trikampyje dingsta laivai ir lėktuvai. „Šviesų festivalio“ Bermudų trikampis nėra baugus, bet tikrai nepažintas. Ar buvot ten kada nors? Tarp trijų daugiabučių namų kiemo viduryje – veidrodinės šviesos. Į navigaciją veskite – Smiltelės g. 5 arba Vingio g. 21 – mūsų Bermudų trikampis turi adresą.
Projekto autorius – Janis Petersons ir „SIA Artistic“ (Latvija)
PROJEKTĄ PRISTATO – AB „ENERGIJOS SKIRSTYMO OPERATORIUS“ (ESO)

 „PASIVAIKŠČIOJIMAS PO STEBUKLO LAUKIANČIĄ JERUZALĘ…“
Buv. Šv. Jono bažnyčios vietoje (Turgaus g. 21)
Paroda „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ – unikalus lėlių pasakojimas apie pasaulį prieš maždaug 2000 metų, kuomet gimė svarbiausias žmonijos kūdikėlis. 

Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Aida Raimonda Pečeliūnienė

SPALVOS NAKTYJE…
18.00–20.00 val. LCC menų galerija, DeFehr pastatas, Kretingos g. 36.
Iš Kauno kilęs ir Čikagoje ilgą laiką gyvenęs menininkas Jonas Preisaitis, kviečia į savo darbų parodą. 25-erių grįžęs į Lietuvą, pradėjo mokslus LCC Tarptautiniame Universitete. Savamoksliškai kuriantis menininkas naudoja  akrilinius dažus – pirma, menininkas nupiešia dalį vaizdo ir nufotografavęs, kompiuterio pagalba sudeda besikartojančių spalvų ir raštų mozaiką. Menininkas išsiskiria savo pomėgiu ryškioms spalvoms ir abstraktiems raštams. Anot autoriaus, mene sunku suklysti, nes visada galima ant viršaus užtepti naują spalvą, tam tik reikia laiko ir kantrybės.
Parodos autorius – Jonas Preisaitis

ŠVIEČIANTYS KAVOS IR MADOS NAMAI
Su šviečiančiomis vitrinomis ir interjerais prisistato: spalvas keičianti „Senoji Hansa“ lauko terasa, „Pramogų bankas“, kavos namai – „Max Coffee“, „Kavos architektai“, „Anikės kavinė“, išskirtinių drabužių butikas „Kopa“.
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kartu su Klaipėdos senamiesčio sąjunga ir kitais verslininkais

LAIKINI PROJEKTAI

VASARIO 15 D. (KETVIRTADIENIS)

 100 ŽINGSNIŲ Į ŠIMTMETĮ
Turgaus g. 21
19.00–22.00 Lietuvos verslo kolegijos studentai kviečia į studentišką terapinę ekskursiją – 100 žingsnių į ŠIMTMETĮ.
Projekto rengėjai – Lietuvos verslo kolegija 

SPEKTAKLIS „TĖTIS IR JŪRA“
18.00 ir 19.00 Klaipėdos lėlių teatras
Šviesa ir violončelė. Šešėlis ir violončelė. Atspindys ir violončelė.
Tai – pasakojimas apie tėtį ir jo pasaulį, kuriamas pasitelkus pojūčius, šviesas, šešėlius, atspindžius, muziką. Kokią vietą šeimoje užima tėtis? Koks jis? Ką jis veikia? Kuo gyvena? Apie ką svajoja? Juk šeimoje visus keturis kampus laiko mama. O tėtis? O tėtis laiko jūrą. „Jam atrodydavo, jog turi juos globoti, jog jie nugrimzdę į gilią jūrą, kurią pažįsta tik jis“. Spektaklis skirtas visiems vaikams nuo 4 iki begalybės metų, tačiau tik tiems, kurie linkę pastebėti ir pajusti keistus dalykus.
Renginys su bilietais. Bilietus galima įsigyti www.tiketa.lt ir Klaipėdos lėlių teatro kasoje.
Projekto autorius – Klaipėdos lėlių teatras

VASARIO 15–16 D. 

ŠVIESŲ INSTALIACIJA „ŠIMTMEČIO ŠVYTURYS“
19.00–22.00 val. LAJM Studentų namai, Karklų g. 2/ Kalvos g. 8
Šalia Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos esantys studentų namai taps „Šimtmečio švyturiu“. Šviesų lazeriai sukurs didžiulio švyturio įvaizdį, o languose  įvairiomis spalvomis šviečiantys skaičiai miestiečiams ir svečiams sukurs šimtmečio minėjimo dvasią.

Beje, šiemet LAJM mini savo 70 m. įkūrimo jubiliejų.
Projekto autorius – Lietuvos aukštoji Jūreivystės mokykla

VASARIO 16 D. (PENKTADIENIS)

LIETUVOS ŠIMTMEČIUI – DEGANČIOS SPALVOS
Karlskronos aikštė, 18.00 val. pradedama degti
Gerumo žvaigždė Lietuvai – taip Klaipėdos „Šviesų festivalį“ ir Lietuvos šimtmetį papildo Maltos ordino pagalbos tarnyba.

Projekto autorius Maltos ordino pagalbos tarnyba ir VšĮ „Klaipėdos šventės“

ŠVIESŲ FESTIVALIO DŪZGĖS
21.00–00.00 Klubas „Raketa“, Bangų g. 5A
„Šviesų festivalio“ „dūzgės“ – speciali muzikos ir šviesų programa socialiniame klube „Raketa“.

Projekto autorius – VšĮ „Neringa FM“


VASARIO 17 D. (ŠEŠTADIENIS)

BŪK SAUGUS VISADA! ATŠVAITŲ DALINIMO AKCIJA
18.00–20.00 val. Klaipėdos senamiestis, skveras prie burlaivio „Meridianas“
Akcijos metu gyventojams nemokamai dalinami atšvaitai, pasakojama apie atšvaitų naudą ir būtinybę.
Projekto autorius – Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

ŠVIEČIANČIŲ AUGINTINIŲ EISENA „DRAUGYSTĖS ŽYGIS“
20.00 val. Startas – Teatro aikštėje
Šviesų festivalį vainikuokime šviečiančiu augintinių paradu! Visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai. Registracija www.sviesufestivalis.lt Numeris jūsų augintiniui bus suteiktas likus pusvalandžiui iki renginio (Teatro a.). Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių. Vakarą vainikuos karaliaus ir karalienės rinkimai. REGISTRACIJA ČIA
Projekto autoriai – VšĮ „Klaipėdos šventės“ ir Karolis Pronckus

FOTOGRAFIJOS KONKURSAS „FOTOGRAFUOJU KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALĮ“
Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt
Visos gautos nuotraukos papuoš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Klaipedos sventes“ bei „Instagram“ paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai. Nuotraukų lauksime iki vasario 20 d. Būk ryškus!
Projekto autorius – VšĮ „Klaipėdos šventės“

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALYJE – GRANDIOZINIS ITALŲ PROJEKTAS „ŠIMTMEČIŲ VARTAI“

FESTIVALIO LANKSTUKAS IR ŽEMĖLAPIS

Vasario 15–17 d. į šviesų jūrą kviečianti Klaipėda naują šimtmetį ragina pasitikti žengiant pro įspūdingus Italijos menininkų ŠIMTMEČIŲ VARTUS, kurie centrinę miesto arteriją – Turgaus gatvę, pavers šviečiančiu stebuklu. Festivalio programoje – pora dešimčių intriguojančių projektų, šviesos instaliacijų – specialiai sukurtų Klaipėdai bei skirtų istoriniam Lietuvos valstybės 100-čiui. Festivalis lankytojų lauks 18.00–23.00 val.

„Klaipėdos „Šviesų festivalis“ – vienas šviesiausių, įspūdingiausių ir labiausiai įsimenančių festivalių visoje Lietuvoje. Džiugu, jog kokybine prasme kasmet smarkiai augantis renginys apjungia ne tik vietos menininkų idėjas, bet ir ieško tarptautinių šviesos atspalvių. Nuoširdžiai tikiu, kad Klaipėdos „Šviesų festivalio“ indėlis, taps vienu ryškiausių renginių Lietuvos šimtmečio kontekste. Tebūnie šviesa, tebūnie šviesi Klaipėda. Kviečiu klaipėdiečius ir miesto svečius nepraleisti unikalios progos pamatyti Klaipėdą kitaip, netikėtai, žavingai“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

,,Šimtmečių vartai“ – projektas kokio Lietuva dar nematė
Tris žiemos vakarus vyksiantis festivalis startuos vasario 15 d. 18 val., kuomet Teatro aikštėje nušvis svarbiausias šių metų festivalio akcentas – įspūdingi „Šimtmečio vartai“.

„Aplankę Klaipėdos „Šviesų festivalį“, aplankysite ir Italiją – ryškią ir nepamirštamą, iš kurios lobynų šį kartą pristatome įspūdingą Italijos menininkų grupės „Marianolight“ projektą – ,,Šimtmečių vartai“. Vienas ryškiausių festivalio projektų šiuo metu jau pakeliui į Klaipėdą – tūkstančiai kubinių metrų pastolių, dešimtys tūkstančių šviesų ir milžiniškas vietos verslo bendruomenės susitelkimas – tai galimybė svajoti, o galiausiai savo svajonę realizuoti“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Pirmomis vasario dienomis iš Vilniaus į Klaipėdą atvyks keturi vilkikai su pastolių konstrukcijomis, kurios ir bus montuojamos pirmiausiai. Planuojama, kad aukštalipiai apie 2 tūkst. kubinių metrų tūrio konstrukciją, sumontuos per vieną ar dvi paras. Kiek truks darbai, priklausys nuo oro sąlygų.

„Iš pradžių savo milžinišką darbą atliks kompanija „Globalita“, kurios aukštalipiai sumontuos kompanijos „Layher“ geranoriškai dovanotus pastolius. Vos tik pastoliai bus sumontuoti, į darbą kibs italų inžinieriai. Tūkstančiais LED lempų jie dekoruos vartus ir 14 Turgaus gatvėje įsikursiančių arkų“, – akcentavo Romandas Žiubrys.

Projektas apims didelę Turgaus gatvės atkarpą – nuo „Pramogų banko“, kur bus centriniai įėjimo vartai, iki Turgaus ir Tiltų gatvės sankryžos – iš viso kiek daugiau nei 200 metrų. Vartų aukštis – 24 metrai, fasado plotis – 23,2 metrai.

Ši įspūdinga šviesos ir muzikos sintezė festivalio lankytojus džiugins viena diena ilgiau nei kiti festivalio projektai – iki vasario 18 d. Net keturis vakarus lankytojus pasitiks septyni skirtingi šviesos ir muzikos šou, tarp kurių ir speciali dedikacija Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Koks kūrinys skambės, kol kas neatskleidžiama, bet jam bus sukurta speciali šviesų scenografija.

„Jei įvertintume visas paramas tiek pinigais, tiek įranga, tiek žmogišku darbu, festivalio sąmata, turbūt, padvigubėtų. Džiaugiamės, jog šių metų festivalio mecenatas – viena sparčiausiai augančių, Klaipėdoje veikiančių kompanijų –  „Seafish Trade“.  Festivalio saugą ir atsakingą darbą noriai prisiėmė saugos tarnyba „Argus“, kurių indėlis apsaugai sudaro pusę Jūros šventės apsaugos išlaidų. Išskirtinai dėkojame generaliniam rėmėjui – įmonių „Globalita“ ir „Layher“ tendemui už milžinišką kiekį pastolių ir jų montavimą. Už sutvirtinimo konstrukcijas kompanijoms „Ramirent“ ir „Perdanga“, – teigė Romandas Žiubrys.

Ilgai ieškota dovana Lietuvai
Pasak Klaipėdos „Šviesų festivalio“ organizatorių, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui ieškota originalios idėjos.  „Klaipėdos ir vartų asociacija labai graži – mūsų miestas ir uostas visada buvo ir bus vartai į pasaulį. Čia vyksta gyvenimas, kultūriniai mainai, čia gimsta patirtys. Viso festivalio metu kviečiame ne tik gėrėtis įspūdingais „Šimtmečių vartais“, bet ir pajusti istorijos kaitą, naujo šimtmečio pradžią, į jį žengti šviesiai“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Anot projekto organizatorių, magišką tunelį sudarančios medinės arkos, kurių net keturiolika – Italijos paveldas. Anksčiau jos puošdavo miestų šventes, bet prieš gerą dešimtmetį adaptuotos šiems laikams. Įspūdingų techninių galimybių dėka, projektas pristatys senovės meno paslaptis ir šiuolaikinę šviesos architektūrą, su specialiai projektui pritaikyta muzika. Spalvingos ir elegantiškos projekto šviesos atspindi pietų Europos tradicijas ir šimtmečio dvasią.

Menininkų projektai jau apkeliavo visą pasaulį nuo San Remo iki Valensijos, nuo Seulo iki Florencijos, nuo Monte Karlo iki Hiustono bei papuošė mados namų „Dolce & Gabbana“ kolekcijos pristatymo scenografiją ir apipavidalino mados namų vitrinas visame pasaulyje. ,,Marianolight“ yra viena iš seniausių Italijos įmonių, kurios tradicijas nuo pat įsteigimo 1898 m. tęsia pati Marianų šeima. Už indėlį į Italijos kultūros puoselėjimą ir tradicijų saugojimą ,,Marianolight“ yra apdovanoti specialiu Italijos prekybos rūmų ženklu.

Nuo begalybės iki „Bermudų trikampio“
„Šviesų festivalio“ metu klaipėdiečiams ir miesto svečiams bus pristatyta apie 30 įvairių šviestos instaliacijų, akcijų, projektų, vaizdo projekcijų.

„Pagrindinė festivalio lokacija ir šį kartą išlieka senamiestis, tačiau prieš metus pavykęs bandymas Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčioje atkurti „Siksto koplyčią“ sulaukė milžiniško pasisekimo, todėl šią idėją tęsiame. Keliausime tiek į pietinę, tiek į šiaurinę miesto dalį ir šiemet turėsime jau tris projektus už Klaipėdos senamiesčio ribų – „Bermudų trikampis“, Lietuvos aukštosios Jūreivystės mokyklos „Švyturys“, Eduardo Balsio menų gimnazijos kūrybiškos improvizacijos“, – sakė Goda Giedraitytė.

Be italų menininko projekto, Klaipėdoje nušvis ir Latvijos bei Suomijos menininkų darbai. Danės skvere įsikurs Suomijos menininko Alexander Reichstein projektas – „Jie buvo čia“. Anot projekto autoriaus, šviesos instaliacija pristato idėją, jog visi anksčiau čia gyvenę žmonės neišnyksta be pėdsakų: jie esti tol, kol juos prisimename ir įsivaizduojame. Instaliacijoje – 40 švytinčių figūrų, kurios „atgaivinamos“ šiuolaikinėje aplinkoje.

Šviesos ir vaizdo projektu „Kaukė – karnavalas“, ne pirmus metus festivalio programą papildo ir Latvijos menininkas Janis Petersons. Šį kartą dinamiška ir spalvinga instaliacija įsikurs aikštelėje prie Neringos skulptūros (Kūlių vartų g.). Instaliacijos centre – karnavalinė kaukė, kuri šviesų ir vaizdų dėka kviečia mus panirti į įvairiausių pasaulio karnavalų emocijas. Antrasis autoriaus projektas nušvies pietinę miesto dalį – žaisdamas atspindžiais papildys „Bermudų trikampis“.

Svarbūs istoriniai faktai nušvis Lietuvos šimtmečio projektuose
Net kelios išskirtinės šviesos instaliacijos primins svarbiausius Klaipėdos ir Lietuvos istorijos faktus.  Ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro bokšto įsižiebs „Lietuvos valstybės simboliai“ – primindama istorinį faktą, kad 1988 m. spalio 20 d. ant teatro bokšto buvo iškelta Lietuvos Respublikos trispalvė.

Parkelyje prie Danės krantinės, nušvis šviesų instaliacija „Šimtmečio laiko juosta“, pristatanti Klaipėdos istorijos datas šimtmečio šviesoje – 4 istorinius laikotarpius: „Nepriklausomybę“ (1918/23 – 1939), „Karą“ (1939-1945), „Sovietų Sąjungos laikotarpį“ (1945-1990), „Nepriklausomybę“ (1990-2018).

Laisvės bei Lietuvos spalvomis festivalį papildys ir įvairios socialinės iniciatyvos.

Gyvūnų mylėtojams – keturkojų paradas
Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai.

„Geromis emocijomis visada norisi dalintis su kitais, tad kodėl šventiniu džiugesiu nepasidalinus su mūsų keturkojais draugais? Neabejoju, jog dauguma klaipėdiečių yra gyvūnus mylintys žmonės, todėl toks „naktinėjimas“ kartu gali ne tik atstoti vakarinį pasivaikščiojimą, bet ir jūsų augintiniui padovanoti išskirtinį – „karaliaus“ ir „Karalienės“ titulą“, – Goda Giedraitytė.

Anot festivalio organizatorių, šį kartą dalyviai prašomi užsiregistruoti iš anksto – taip siekiama išvengti vėlavimo. Registracijos formos ieškokite internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt. Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių.

Fotografijų konkursas
Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt

Visos gautos nuotraukos papuoš FB „Klaipedossventes“ bei Instagram paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai ir pripažinimas. Būk ryškus!

NUOTRAUKŲ KONKURSAS

Renginio organizatorius VšĮ „Klaipėdos šventės“ kviečia ne tik lankyti festivalio projektus, bet ir juos fotografuoti. Gražiausias nuotraukas siųskite el. paštu renginiai@jurossvente.lt

Visos gautos nuotraukos papuoš socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Klaipedos sventes“ bei „Instagram“ paskyrą „Jurossvente“. Jūsų laukia šaunūs prizai ir pripažinimas. Būk ryškus!

Vasario 17-ąją, 20 val., visi gyvūnų mylėtojai kviečiami į tradiciniu tampantį naktinį paradą, kurio metu nuo Taravos Anikės (Teatro aikštė) iki Senamiesčio sargo, žygiuos šviečiantys keturkojai. Šeimininkai kviečiami puošti keturkojus šviečiančiais pasaitėliais, lemputėmis, aktyviai dalyvauti bei kurti šventinę nuotaiką. Šį kartą eisenos priekyje žygiuos Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai ir keturkojai pareigūnai.

REGISTRACIJA ČIA

„Geromis emocijomis visada norisi dalintis su kitais, tad kodėl šventiniu džiugesiu nepasidalinus su mūsų keturkojais draugais? Neabejoju, jog dauguma klaipėdiečių yra gyvūnus mylintys žmonės, todėl toks „naktinėjimas“ kartu gali ne tik atstoti vakarinį pasivaikščiojimą, bet ir jūsų augintiniui padovanoti išskirtinį – „karaliaus“ ir „karalienės“ titulą“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ Goda Giedraitytė.

Anot festivalio organizatorių, šį kartą dalyviai prašomi užsiregistruoti iš anksto – taip siekiama išvengti vėlavimo. Registracijos formos ieškokite internetinėje svetainėje www.jurossvente.lt. Prieš metus keturkojų eitynėse žygiavo per 200 šeimininkų ir jų augintinių.

VIEŠOJI ĮSTAIGA „KLAIPĖDOS ŠVENTĖS“ PRIIMA PARAIŠKAS ASMENŲ,

NORINČIŲ PREKIAUTI 2018 METŲ KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALYJE

SVARBI INFORMACIJA

Prekybos trukmė – 2018 m. vasario 14-18 d.

Numatomas darbo laikas: nuo 12.00 val. iki 23.00 val.

Prekybos forma – prekyba palapinėje, nuo prekystalių, vežimėlių, stalų ir pan.

Norintieji prekiauti turi atsiųsti užpildytą prašymą „PRAŠYMAS PREKYBAI“

Užpildytą ir pasirašytą paraišką ir reikalaujamų dokumentų kopijas siųsti šiuo elektroniniu paštu: prekyba@jurossvente.lt

Žodinė informacija teikiama: (8 46) 400 302; mob. 8 616 03 317

KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS

Žiemos šventėms palikus miestą, vasario viduryje į sceną žengia Klaipėdos „Šviesų festivalis“. Vos trečiąjį gimtadienį pažymėjęs projektas, pripažintas populiariausiu šaltojo sezono renginiu ne veltui. Su šūkiu „Ryškiausias mieste!“ tamsą ir žiemišką nuobodulį sklaidantis festivalis, į Klaipėdos senamiestį grąžina tūkstančius klaipėdiečių ir miesto svečių, o senamiesčio gatves transformuoja netikėtais sprendimais, spalvomis ir formomis.

  • Festivalio sumanytojas VšĮ „Klaipėdos šventės“;
  • Pirmą kartą festivalis surengtas 2015 m.;
  • Vos po metų, 2016 m. pavasarį, Klaipėdos miesto savivaldybės užsakymu atliktas „KULTŪROS LAUKO TYRIMAS – miesto kultūriniai renginiai, festivaliai, šventės: populiarumas ir jų kokybės vertinimas“ parodė, jog KLAIPĖDOS ŠVIESŲ FESTIVALIS yra populiariausias šaltojo sezono renginys Vakarų Lietuvos regione ir ketvirtas pagal populiarumą metų renginys;
  • Festivalyje kasmet pristatoma pora dešimčių unikalių projektų, šviesos instaliacijų. Siekiama, jog dauguma projektų būtų specialiai kuriami ar adaptuojami Klaipėdai;
  • Festivalį kasmet aplanko keliasdešimt tūkstančių klaipėdiečių ir miesto svečių;
  • Festivalio metu organizuojamos naktinės ekskursijos, kuriose pristatomi svarbiausi festivalio projektai, išskirtinės erdvės, Klaipėdos požemiai. 2017 m. mokamose ekskursijose dalyvavo daugiau nei 2000 festivalio svečių iš įvairių Lietuvos miestų.

2015 m. viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ surengė pirmąjį Klaipėdoje ir Vakarų regione šviesų festivalį, siekiant supažindinti miestelėnus ir Klaipėdos svečius su šiuolaikine meno ir medijų raiška, naujai ir inovatyviai pristatyti vienas svarbiausių Lietuvos ir Klaipėdos istorijos datas, patrauklia ir atraktyvia forma nušviesti uostamiesčio architektūrą ir istoriją bei iš dalies sumažinti metų sezoniškumą.

Finansuoja

Pristato

Organizatorius

Partneris

Mecenatas

Generalinis rėmėjas

Festivalį saugo

Techninis rėmėjas

Rėmėjai
Citybee
Mercedes-Benz

Draugai
Eso
Vilniaus duona

Informaciniai rėmėjai