VšĮ „Klaipėdos šventės“
8 46 400 302

„ŠVYTURIŲ RALIS’2018“ STARTUOS JAU ŠĮ ŠEŠTADIENĮ: SUSITIKIMO VIETA – SMILTYNĖ!

 

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 22 d., startuos 6-asis „Švyturių ralis“, kviečiantis su šeimomis, draugais, kolegomis ir bendraminčiais leistis į turiningą kelionę nauju maršrutu.

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas  2018-ųjų „Švyturių ralio“ maršrutas nusidrieks per į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Kuršių neriją.

Pirmąkart ralis vyks ne žemyninėje šalies dalyje, kurią pasiekti automobiliais yra tik viena galimybė – bendrovės „Smiltynės perkėla“ keltais. Dėl to šiemet ribojamas ralio dalyvių skaičius – dalyvaus pirmieji suskubę užsiregistruoti 80-imt ekipažų. Džiaugiamės, kad kasmet plečiasi renginio dalyvių geografija – šiemet ralyje dalyvaus ekipažai iš Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Endriejavo, Šilutės, Tauragės, Neringos, Palangos, Telšių, Kauno, Vilkaviškio, Vilniaus ir Biržų.

Nauja ir starto vieta. Ralio dalyviams reikės persikelti per Kuršių marias Naujojoje perkėloje. Į keltą dalyviai bus įleidžiami nemokamai (nuskenavus valstybinius automobilio numerius). Nemokamai bus keliami tik tie automobiliai, kurių valstybiniai numeriai buvo nurodyti registruojantis.

Ta pati taisyklė galios ir keliaujantiems per Alksnynės postą – dėl atleidimo nuo ekologinio mokesčio rinkliavos.

Starto vieta –  kelio, vedančio iš perkėlos, dešinėje pusėje (prie automobilių stovėjimo aikštelės). Čia ralio dalyvius pasitiks renginio organizatoriai iš VšĮ „Klaipėdos šventės“.  Prieš pat starto pradžią dalyviai gaus vėliavėlę automobiliui ir legendą – kelio knygą su naujomis, smagiomis užduotimis, kurių atsakymus galima rasti tik ralio „taškuose“, atliekant įvairias užduotis, bei – tolimesnes instrukcijas.

Ralio dalyvių primygtinai prašome paisyti kelio eismo taisyklių ir neviršyti rekomenduojamo greičio – šiuo požiūriu jokios išimtys/nuolaidos ralio dalyviai nebus taikomos.

Ir šįkart „Švyturių ralio“ dalyvių lauks naujas įdomus maršrutas, kurio metu teks įveikti dešimtis kilometrų. Šiemet sumanytas maršrutas po Kuršių neriją nebus rekordinis įveiktų kilometrų skaičiumi. Išilgai Nerijos yra nutiestas vienintelis pusiasalio krašto kelias Smiltynė – Nida, jos ilgis vos 52 kilometrai. Svarbiausia šiame pažintiniame – edukaciniame projekte bus ne kuo greičiau automobiliu praskrieti išskirtinio grožio pusiasalį iki reikiamo taško, bet susipažinti su tiek geografiniu, tiek istoriniu požiūriu išskirtine vietove, jos „deimančiukais“. O jų Kuršių nerijoje – daugybė!

Tradiciškai, visų finišavusių „Švyturių ralio“ dalyvių finiše lauks vaišės, edukaciniai užsiėmimai, pramoginė dalis ir apdovanojimai. Ralyje pasižymėjusiems dalyviams – vertingos renginio rėmėjų dovanos. Jų turime tikrai nemažai, todėl kūrybingiausi ralio dalyviai tikrai neliks nepastebėti. Na, o mažiausiųjų lenktynių dalyvių galutiniame kelionės taške – Nidoje – lauks ir specialiai jiems skirtos pramogos!

Iki pasimatymo šeštadienį!

VšĮ „Klaipėdos šventės“ kolektyvas

Rugsėjo 22 d. (šeštadienį) Jūs laukiami automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Smiltynėje, pavažiavus kiek nuo kelto dešinėje kelio pusėje. Registracija nuo 8.30 val. Pirmojo ekipažo startas – apie 9.00 val. Stenkitės keltu persikelti iki 9.40 val.

Keltas iš Klaipėdos į Smiltynę nemokamai kels į Smiltynę pagal naujosios perkėlos tvarkaraštį – https://www.keltas.lt/lt/tvarkarastis/naujoji-perkela/

 „ŠVYTURIŲ RALIS“ NUOSTATAI

„Švyturių ralis“ – tai pramoginis, pažintinis renginys. Jo iniciatoriai visus prijaučiančius nuotykiams kviečia burtis į komandas – ekipažus, susipažinti su pajūrio ir Pamario švyturiais, pažinti savo kraštą, kultūrą, miestus ir miestelius, žmones ir turtingas istorijas.
PAVADINIMAS „Švyturių ralis“ (toliau – renginys).
TIKSLAS Pažinti, atrasti. Startavus aplankyti organizatorių nurodytas vietas arba objektus, atlikti duotas užduotis ir finišuoti per trumpiausią laiką, tačiau nepažeidžiant KET.
DATA 2018 m. rugsėjo 22 d., šeštadienis
STARTAS Ekipažai laukiami aikštelėje prie kelto Smiltynėje.
DĖMESIO! Keltas iš Klaipėdos (užsiregistravusius ir gavusius patvirtinimą el. paštu dėl įtraukimo į dalyvių sąrašą) nemokamai kels į Smiltynę iki 9.40 val. (keltų tvarkaraštis).Pirmasis starto laikas – 9 val. (registracija nuo 8.30 val.).
MARŠRUTAS Smiltynė – Jūrų muziejus/Delfinariumas – Juodkrantė – Pervalka – Preila – Nida.
FINIŠAS Nidos uostas, Taikos g.
APDOVANOJIMAI Numatoma apie 15 val. Renginio rytą laikas gali būti patikslintas.
SĄVOKOS
EKIPAŽAS Lengvasis automobilis su vairuotoju ir ne daugiau kaip keturiais keleiviais.
Pakeitus registruotą automobilį nebus taikomos kelto ir Neringos rinkliavos lengvatos. 
KELIO KNYGA – LEGENDA Organizatorių pateiktas maršrutas su nuorodomis ir užduotimis. Prieš pat startą dalyviai gauna po vieną kelio knygą – legendą bei rašymo priemonę. Finišuodamas dalyvis turi atiduoti kelio knygą – legendą ralio komisarui, kuris fiksuoja finišo laiką. 

 

DĖMESIO!!!

 • Neringos rinkliava nebus taikoma dalyvių automobiliams.
 • Dalyviai finišavę anksčiau nei nurodyta – bus griežtai diskvalifikuojami. Vėliau nei nurodytas finišo laikas, finišavę dalyviai, neteks teisės pretenduoti į apdovanojimus.
 • Už kiekvieną klaidingą atsakymą skiriama bauda – prie bendro sugaišto laiko pridedamos minutės.
 • Už neatvykimą iki „Švyturių ralio“ maršruto punkto (tai įrodo negautas antspaaudas, parašas, renginio lipdukas) skiriama bauda – prie bendro sugaišto laiko pridedama 40 min.

„Švyturių ralio“ nugalėtojas – dalyvis, teisingai užpildęs kelio knygą – legendą bei per trumpiausią laiką, tačiau neviršijant leistino greičio, pasiekęs finišą. Skaičiuojant finalinį balą fiksuojama: starto laikas/  finišo laikas/ tarpiniai laikai/ baudos balai/ užduočių atlikimas.

Vairuotojai įsipareigoja:

 • viso renginio metu laikytis kelių eismo taisyklių;
 • turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą;
 • atsakyti už savo ekipažo saugumą, bei gerbti kitus dalyvius.

Dalyvis gali būti diskvalifikuojamas, jeigu:

 • vairuotojas nesilaikė įsipareigojimų;
 • jei ekipažo nariai elgėsi nekorektiškai.

Nuostatuose nenumatytus atvejus nagrinėja ralio komisarai, kurie vieninteliai gali priimti galutinius sprendimus.

Naujausia informacija apie renginį talpinama www.jurossvente.lt interneto svetainėje.

Informacija ir pagalba varžybų metu teikiama telefonu: +370 683 81260

________________________________________________________________________

Aiškiai ir skaidriai pateikiame renginio „Švyturių ralis 2018“ taikomus informacijos rinkimo ir naudojimo principus, taip pat ir kitą informaciją apie Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ nuostatas ir principus užtikrinant asmens duomenų apsaugą.

Šias taisykles taikome tais atvejais, kai pateikiate dalyvavimo renginyje užpildytas dalyvio registracijos anketas su asmeniniais duomenimis. Šios taisyklės taip pat skirtos informuoti Jus ir apie kitas Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ atliekamas asmens duomenų tvarkymo operacijas bei pagrindines nuostatas, skirtas užtikrinti Jūsų privatumą.

Tvarkydami asmens duomenis vadovaujamės Europos Sąjungos Duomenų apsaugos reglamento Nr. 2016/679, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, kitų susijusių teisės aktų reikalavimais bei kontroliuojančių institucijų nurodymais.

VIEŠOSIOS ĮSTAIGOS „KLAIPĖDOS ŠVENTĖS“ VYKDOMAS ASMENS DUOMENŲ TVARKYMAS

Siekdami užtikrinti skaidrumą ir atsakingą asmens duomenų tvarkymą, informuojame, kad Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ tvarko privačių asmenų pateiktus duomenis automatiniais ir neautomatiniais būdais šiais tikslais:

 • Renginio „Švyturių ralis 2018“ dalyvių registravimui, renginio dokumentacijos paruošimui ir renginio įgyvendinimo tikslais.

KOKIE ASMENS DUOMENYS RENKAMI IR TVARKOMI?

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ renka ir tvarko šių kategorijų asmens duomenis:

 • Duomenų subjekto ir keleivių vardai, pavardės, amžius, atstovaujamas miestas, telefono numeris, el. pašto adresas, komandos pavadinimas, komandos šūkis;
 • Informacija apie automobilį: valstybinis numeris, spalva, markė, modelis.

KOKIAIS PAGRINDAIS GALI BŪTI RENKAMI JŪSŲ ASMENS DUOMENYS?

Jūsų sutikimas – pagrindas, kuriuo Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ gali tvarkyti asmens duomenis. Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ gali tvarkyti Jūsų asmens duomenis taip pat ir vykdant teisines prievoles (kad vykdytų norminių aktų reikalavimus, taip pat pateiktų atsakymus į valstybės ir savivaldybių institucijų teisėtas užklausas ir kt.) ar kitais teisės aktuose nustatytais teisėto tvarkymo pagrindais.

KIEK LAIKO SAUGOMI JŪSŲ DUOMENYS?

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ saugo Jūsų asmens duomenis ne ilgiau kaip iki 2019 09 30 d., arba iki 2018 09 22, jeigu duomenų subjektas nebuvo registruotas renginio dalyviu. ilgiau jeigu tai numato teisės aktai, jeigu juose yra nustatytas ilgesnis duomenų saugojimas. Nebereikalingi asmens duomenys sunaikinami.

KAM VIEŠOJI ĮSTAIGA „KLAIPĖDOS ŠVENTĖS“ TEIKIA AR GALI TEIKTI ASMENS DUOMENIS?

 • Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ tokius duomenis gali teikti duomenų tvarkytojams, kurie atlieka Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ tam tikrus darbus ir teikia paslaugas (tarpininkai, kurie tvarko duomenis dalyvių registracijos duomenis, informacinių technologijų įmonės, asmenys, kurie duomenis tvarko, kad užtikrintų informacinių sistemų kūrimą, tobulinimą ir palaikymą);
 • teismui, teisėsaugos įstaigoms ar valstybės institucijoms tiek, kiek tokį teikimą nustato teisės aktų reikalavimai;
 • AB „Smiltynės perkėla“ tik valstybiniai automobilių numeriai persikėlimui į Smiltynę ir atgal;
 • Neringos savivaldybės administracijai;
 • Kitiems asmenims Jūsų sutikimu, jei toks sutikimas gaunamas dėl konkretaus atvejo.

Surinktus duomenis atsakingai saugome nuo praradimo, neleistino naudojimo ir pakeitimų.

KOKIOS YRA JŪSŲ TEISĖS?

Jūs turite teisę:

 • kreiptis į Viešąją įstaigą „Klaipėdos šventės“ su prašymu suteikti informaciją apie Viešojoje įstaigoje „Klaipėdos šventės“ tvarkomus Jūsų asmens duomenis;
 • kreiptis į Viešąją įstaigą „Klaipėdos šventės“ su prašymu ištaisyti Jūsų asmens duomenis ir (arba) sustabdyti tokių asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus saugojimą – tuo atveju, kai susipažinus su asmens duomenimis, Jūs nustatote, kad duomenys yra neteisingi, neišsamūs ar netikslūs;
 • kreiptis į Viešąją įstaigą „Klaipėdos šventės“ su prašymu sunaikinti asmens duomenis ar sustabdyti tokių asmens duomenų tvarkymo veiksmus, išskyrus saugojimą – tuo atveju, kai susipažinus su savo asmens duomenimis, Jūs nustatote, kad asmens duomenys yra tvarkomi neteisėtai arba nesąžiningai;
 • Jeigu Jums kelia susirūpinimą Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ veiksmai/neveikimas, kuriais galimai nesilaikoma šio privatumo pranešimo arba teisės aktų reikalavimų, galite kreiptis į Viešąją įstaigą „Klaipėdos šventės“ bet kuriuo Jums patogiu būdu:
  • raštu – el. paštu: info@jurossvente.lt;
  • žodžiu – telefonu (8 46) 40 03 00;
  • raštu – adresu: Turgaus g. 22-8, 91249 Klaipėda;
  • atvykus į mūsų biurą.

Nepavykus išspręsti klausimo su Viešąja įstaiga „Klaipėdos šventės“, turite teisę kreiptis į Valstybinę duomenų apsaugos inspekciją, kuri atsakinga už asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų priežiūrą ir kontrolę.

KAIP SUŽINOTI APIE ŠIO PRANEŠIMO PAKEITIMUS?

Keičiantis teikiamoms paslaugoms, mums gali prireikti atnaujinti šį privatumo pranešimą. Dėl šios priežasties mes rekomenduojame Jums periodiškai apsilankyti http://jurossvente.lt/ svetainėje, kurioje rasite naujausią šio privatumo pranešimo versiją.

Jei atliksime esminius šio pranešimo pakeitimus, mes apie tai iš anksto informuosime paskelbdami pranešimą http://jurossvente.lt/ svetainėje.

KAIP SU MUMIS SUSISIEKTI?

Kviečiame Jus kreiptis į Viešąją įstaigą „Klaipėdos šventės“ dėl visų su šiuo privatumo pranešimu arba Jūsų asmens duomenų tvarkymu susijusių klausimų bet kuriuo Jums patogiu būdu:

 • raštu – el. paštu: info@jurossvente.lt;
 • žodžiu – telefonu (8 46) 40 03 00;
 • raštu – adresu: Turgaus g. 22-8, 91249 Klaipėda;
 • atvykus į mūsų biurą.

———-

Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“ imasi visų galimų priemonių užtikrinti, kad asmens duomenys būtų tvarkomi tiksliai, sąžiningai ir teisėtai, kad jie būtų tvarkomi tik nustatytais tikslais, griežtai laikantis teisės aktuose nustatytų aiškių ir skaidrių asmens duomenų tvarkymo reikalavimų.

Projektą finansuoja

Projektą pristato

Projekto partneris

Rėmėjai

AGILA LOGO MELYNAS SU UZRASU

Informaciniai rėmėjai

IYP Logo Blue Square ESG Copy