TEATRAS

Spalvinga kaip pats gyvenimas – 7-oji TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ pristato išskirtinius projektus ir netikėtas improvizacijas. Pamėgta, laukiama, įsikursianti Turgaus gatvėje iškilsiančiame amfiteatre, „Teatrinio veiksmo gatvė“ įtrauks šarmingais ir muzikaliais pasirodymais. O kam būti praeiviu, jei gali tapti dalyviu? Šį kartą, ATRADIMŲ akimirkas kurs svečiai iš Prancūzijos – trupė „Demain on Change Tout”, klaipėdiečiai – „Trupė: tam kartui“, pantomimos teatras „A“ ir projekto „Familia“ personažai. Projektą – TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ finansuoja Lietuvos Kultūros Ministerija ir Lietuvos Respublikos Kultūros taryba.

Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“

Trupė „Demain on Change Tout” (Prancūzija)

Vaidina: François Orange, Pierre Chaumier, Florent Maton, Maxime Gillet, Sarah Letouzey, Gino Dominique Bilheur
Ko-prodiuseriai: Compagnie Assahira
Trukmė 45 min.
Milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą virsta vizualiu ir poetišku šou. Du smuikininkai, du rago pūtikai ir kapitonas įgarsina žmogaus paukščio nuotaikas, nes muzika yra tikroji jo gyvybė ir mėgstamiausia kalba. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Jo didelės akys primena tolimas salas, o jo plunksnos slepia tikruosius paukščio kontūrus ir vidaus gyventojus.
Pasiruoškite improvizacijai!!!

 

Teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”

Trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku.

Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Juk negalėjo būti viskas taip linksma kaip Buster’io Keaton’o ar Charlie Chaplin’o filmuose, taip teatrališka, kaip populiariose to meto melodramose… O dar tie juokingi, jau nebevartojami ir XXI a. pradžios žmogui neįprasti išsireiškimai, keistos gramatinės konstrukcijos laikraščių skiltyse… Todėl šįsyk siūlome persikelti į ne tokią tolimą praeitį – tarpukario Klaipėdą. Pasimatykime!

 

Jūros šventės provokacija-miuziklas „Familia“

„Kiekvienas žmogus slepia savyje gyvūną, tam tikrą tipažą. Kartais gyvenimiškos situacijos provokuoja mus elgtis instinktyviai tarsi gyvūnus. Kaip išlikti tokiose situacijose žmogumi. Kas yra žmogiškumo esmė? Universali meno kalba, gyvūnų personifikacijos – puikiai suprantamos vaikui, o situacijas iš gyvenimo, atskleidžiančias žmogiškumą, šeiminius žmonių santykius puikiai atpažins suaugusieji“, – sako projekto sumanytojas ir režisierius, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas Vytautas Kairys.
Anot režisieriaus, muzika ir humoru nuspalvinti fantasmagoriniai „Familios“ etiudai – tarsi kafkiškos metamorfozės iš mūsų kasdienio šeiminio gyvenimo, Klaipėdos miesto aktualijų. Didelis dėmesys projekte bus skiriamas socialinėms problemoms, turtinės nelygybės bei žmonių santykių analizei, nagrinėjami gyvenimo rutinos pavojai, skirtingų kartų santykių paradoksai. „Familia“ pasirodymuose persipins komedija ir tragedija, drama ir melodrama, bliuzo klasika ir šiuolaikinis rokas.

TEATRINIO VEIKSMO GATVĖS PROGRAMA

LIEPOS 27 D., KETVIRTADIENIS

18.00, 21.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.
Danės krantinės, senamiesčio erdvės

 

LIEPOS 28 D., PENKTADIENIS

17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.
Amfiteatras Turgaus g.

 

LIEPOS 29 D., ŠEŠTADIENIS

12.00, 14.00, 16.00, 18.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
13.00, 15.00, 17.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
Amfiteatras Turgaus g.
19.00–21.00 Festivalio „Klaipėda Piano Masters“ dedikacija Jūros šventei: interaktyvios fortepijono varžybos Jūros šventės 2017 prizui laimėti
Amfiteatras Turgaus g.

 

LIEPOS 30 D., SEKMADIENIS

17.00–19.00 Susitikimai su Klaipėdos lėlių teatro projekto „Familia“ personažais – zuikiais, panda, pingvinais ir maldininku
Turgaus g., Tiltų g., Danės krantinės

Privatumo nustatymai
Jūsų lankymosi mūsų svetainėje metu, svetainė gali kaupti naršymo duomenis, dažniausiai slapukų forma. Čia galite keisti privatumo nustatymus.
Turėkite omeny, jog bet kokie pakeitimai gali turėti didelės įtakos svetainės atvaizdavimui ir taip patirsite nepilnavertį naršymą.